» Poradna » Web a internet

Nekvalitní internet způsobený routerem

Zdravím, mám internet od O2, balíček Aktiv (20Mb/2Mb) a dostal jsem od nich i router (Comtrend VR-3026e), který podle mě nebude jeden z nejlepších. Při testech připojení sice ukazuje deklarovanou rychlost, ale při hraní her (př. WoT) ikona pingu bliká jak o život a ping každých 20sec vyskakuje z 40ms na 350ms. Tak se chci zeptat, jestli by mělo nějakou cenu investovat do lepšího routeru a popř. do jakého. Děkuji

Odpovědi na otázku

To není jen router, ale xDSL modem s routerem. A máš pravdu, že to není zrovna vzor špičkové techniky Doporučím z vlastní zkušenosti ZyXel VMG1312-B30B.

značku zyxel? Ten je něco jako žebřík z papíru

Papír se dělá ze dřeva, takže je to v pořádku. Dřevo, jako dřevo. ☺

Taky jsem dostal tenhle router, podivně na tom funguje NAT, neprojde přes to L2TP/IPSec tunel a ještě k tomu je to nestabilní. I přes naříkání technika jsem pořídil ASUS DSL-N17U a spokojenost. Navíc to má Gigabit Ethernet a slušnou WiFi