» Poradna » Programy

Některé zprávy odeslane z Outlooku nepříjdou

Dobrý denNejde mi odeslat Email z Windows Live Mail ani z Outlooku 2010Zpráva nedošla některým zamýšleným příjemcům. Předmět: Výpisy Odesláno: 1.10.2019 9:19Tito příjemci nebyli zastiženi: příjemce .......................................................... dne 1.10.2019 9:19 550 5.7.1 Blocked by SpamAssassin Kde může být chyba a jak ji odstranit?Děkuji//Upraven titulek dotazu z nic neříkajíciho "email".//

Odpovědi na otázku

S tím neuděláš nic, na straně příjemce byl email vyhodnocen jako spam a zablokován.

Posílal jsem to na dvě adresy se stejnou doménou a nikdy to neprošlo.

Však to nic nevyvrací, si na spamlistu

Vytvořil jsem novou emailovou adresu s jinou doménou a taky to neprošlo.Stejná chyba.

Může být zabanován poštovní server, ze kterého to chodí

Já sice nechápu jestli vytváříš nové adresy pro odeslání nebo pro příjemce, ale v podstatě je to jedno. V tom emailu je něco, co antispam vyhodnotí jako spam a nepustí to. Nastavení toho filtru neznám, ale určitě to vyhodnocuje víc věcí např. adresu odesílatele, doménu, klíčová slova apod. No a něco se mu prostě nelíbí.

Sam sobé kdyz si posles, prijde ti ?

ne

Se divim. Kdyz jsem byl na spamlistu tak sobe poslane ve Wind.Mail doslo. Je fakt ale to bylo 8 let zpet. Mohlo dojit od te doby ke zprisneni.

Pokud opravdu chcete mail doručit a jste si jisti, že nejde o spam, můžete kontaktovat správce pošty příslušné domény.Obyčejně má adresu podobnou tomuto: postmaster@domena

Zjistil jsem, že moje IP je na Blacklistu

Takže se naskýtá otázka, proč tam jsi. Je v tom blacklistu uvedený důvod zařazení? Může to být rozesílání spamu z tvé IP-adresy, ale i jiné důvody, které s maily nesouvisejí.Ne každý blacklist ale důvody uvádí.