» Poradna » Programy

Některé programy pod Win2000 se nespouští kvůli chybě v 16 bit Windows Subsystem

Jde přitom vesměs o programy pro Win2000. Text chybového hlášení je:16 bit Windows SubsystemSYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers. VDD. Virual Device Driver format in the registry is invalid. Choose 'Close' to terminate the application.Prohledal jsem Microsoft Knowladge Base - leč nic užitečného jsem nenašel.Nainstaloval jsem postupně oba servis packy, ale nic se nezměnilo.Reinstaloval jsem Windows, ale zlepšení jsem se nedočkal. (Neodstranil jsem původní Win2000, jelikož v nich mám tolik různých nastavení a instalací programů, že by mi trvalo minimálně týden to vrátit do původního stavu. Pouze jsem udělal opravu - Repair (zato však celkem třikrát pokaždé trochu jinak)).Děkuji předem za jakoukoliv radu (s problémem se potýkám již cca čtvrt roku).

Odpovědi na otázku

Bohužel "oprava" doplní chybějící knihovny. Pokud narazí na nějakou novější (což je asi tvůj případ), vesele ji tam nechá a pokračuje dál.Jinou cestu než plnou přeinstalaci nevidím. A jsi si jist, že jsou to skutečně programy pro W2000 ? Podle té chyby bych to typoval na 16-bitové programy ještě pro W3.1x

Jde opravdu o programy, které mi dříve na Win2000 chodili. Z posledních problémových mohu uvést např. Norton Utilities 2001 (instalační program).Díky moc za odpověď. Asi opravdu budu muset udělat reinstalaci natvrdo, což je přesně to, čemu jsem se chtěl od počátku vyhnout. Pro mě je to tak trochu potvzení toho, že Win2000 nejsou tak stabilní, jak se zpočátku deklarovalo. Doma mám Win95, které jsou stabilnější. Když však vezmu do úvahy rozdílné nároky, tak bych mezi tyto systémy dal co se týče stability rovnítko.

Rozhodl jsem se tedy, že udělám reinstalaci Win2000 natvrdo, ale předtím jsem se ještě juknul do registrů. Ač jsem byl přesvědčen, že jsem je již prohlédnul, nalezl jsem na adrese SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers nějaký záznam od Avastu. Avast jsem tedy odinstaloval a programy se spouší bez problémů.Nezbývá než zvolit jiný antivir.