Některé hry přestaly fungovat

Zdravím, nevím, zda jde o problém s procesorem, grafikou, nebo jen ovladačem, ale najednou se mi zkrátka začaly sekat hry na PC, které jely bez problému. Některé se vůbec nerozjedou nebo třeba ani nejdou nainstalovat... zkoušel jsem měřit teploty, byly v normě, mechanická závada taky nenalezena, žádné viry, aktualizoval jsem ovladače taky nic, už mě nic nenapadá, v počítačích se nevyznám, proto se obracím na Vás. Zda-li nemáte tušení o jaký problém by mohlo jít. Komponenty už mají pár let i to nejlepší za sebou, HW vlastnosti jsou:proc.: AMD A8-6600K with Radeon HD graphics 3.89 GHzRAM 8 GB, 64bitový systém, win7, G.karta: NVidia GF. GTX 750 Ti... snad vám ty požadavky budou stačit. Díky

Odpovědi na otázku

Přesto že píšeš že si měřil na všem teploty nabízí se díky integrované grafické kartě v proceoru otázka zdali opravdu PC příjmá grafiku NVidia.Zkontroluješ v Start > Správa počítače > Správce zařízení > Grafické adaptery Zda nevykazuje grafická karta chybu nebo zdali je přítomná.Druhá možnost s kterou jsem se setkal i s vlastní zkušenosti je otevřít ovladací panel NVidia většinou ve skrytých ikonách v místě kde se objevuje skype apod. a zkontrolovat zdali se aplikace nepřepnuli při špatné instalaci na integrovanou grafickou kartuPak je možnost i špatného ovladače procesoru jenž zajišťuje komunikaci mezi kartamy a zapříčiní pouze použití integrované což by mělo být vyřešeno když jste aktualizoval.

"špatného ovladače procesoru"no tomu ovladači se říká BIOS ;)

pokud je HW v pořádku hledal bych chybu v SW, Neinstaloval jsi něco nového, nebyl v té době Update systému, antiviru apod. ?

Dekuji za rady ... karta nevykazuje zavadu. Jeste jestli byste mi mohl detailneji popsat jak zjistit ten problem s prepnutim na integrovanou kartu?

nejsnazší je monitorovat co se při tom hraní děje, pokud bude ta pcie grafika bez zátěže a integrovná pojede na plno, tak je to jasné.Ale tak monitorovat vytížení jednotlivých systémových prostředků, když někde ztrácím výkon je základ a na diskuzi lezu až když z toho nic nevypátrám...

A ještě je možnost, že prostě uživatel zapojil drát od monitoru do desky, místo do grafiky. Viděl jsem to několikrát.

S tím se setkávám pravidelně, složím nějaký počítač (většinou ze starých komponent) prodám to, třeba to u mě doma předvedu funkční, člověk s tím přijede domů a volá že mu nejde obraz, pravidelně strkají konektor do desky kde u těch starších strojů vložnení grafiky do slotu deska automaticky vypne integrovanou.

Monitor je zapojený v grafické kartě. Nemůžete mi zkrátka polopatě vysvětlit jak mám postupovat? Popř. přepnout tu integrovanou kartu?

VGA neni treba "prepinat". Jednoducho tam, kde je pripojeny monitor, tak tento vystup resp. tato VGA karta sa pouzije pre spustenu hru (3D engine hry vyuzije aktivne zobrazovacie zariadenia - cize tu samu VGA na ktorej je primarny monitor pripojeny).Co sa tyka omylneho pouzitia nevhodneho konektoru klientami, ktorym niekto poskladal PC, a on si to typek doma zle pripoji... tak odporucam pouzivat zaslepky... VGA, DVI, HDMI, vsade narvat zaslepky a nechat volnu len JEDNU VARIANTU ! Pretoze v dnesnej dobe, by malo byt vetko BLBU-VZDORNE :D kedze dnes uz PC nevyuzivaju len kockate hlavy, inzinieri, programatori, ale bohuzial aj dochodcovia a deti - takze je to naozaj celkom beznaprax, ze sa potom stava, ze nieco nespravne pripojuju (monitor). Tieto zzv. prachove zaslepky nestoja vela (10 ks / 1.60 EUR napriklad tu: https://www.swsd.sk/delock-prachova-zaslepka-... ).

Ahoj,a HDD mas v poriadku? Skontroluj cez crystal disk info, ci nemas disk na konci zivotnosti. Poskodeny HDD vyrazne spomaluje PC.

Zkusil jsem, stav disku Dobry, teplota 33 stupnu

To je dotaz jak do KsichtoKnihy. Nesdělil jsi hw sestavu, verzi BIOSu|UEFI, verzi frimware SSD, zaplnění systémového bootovacího SSD atd.Nepochlubil ses ani textem příslušných hlášek z Admin logu.Dokonce jsi ani nezkontroloval v Task Manageru nebo v Perfmonu, kde je úzké hrdlo.Co s tím?Svěř PC k opravě a optimalizaci odborníkovi.

Tak on pisal, ze nieje zase tak zbehly v PC, takze... preto asi prisiel ziadat o pomoc sem. No ak ma byt odpovedou ze "chod do servisu" tak potom s panom Bohom Zive.cz/Poradna, vsak ?! :)

Ja by som co sa diagnostiky tyka, zacal monitorovanim teploty pocas hrania hier, idealne s nastrojom ktory vytvara aj pekne graficky priebeh teplotnych cidiel (CPU, GPU, HDD, otacky ventilatorov, atd.) - napr. Argus Monitor (trial) alebo nieco podobneho. Problem s teplotou nemusi byt hned na GPU (procesor na VGA karte) ale aj na VideoRAM - to je vsak uz druha vec, ktoru by som skontroloval. To ze "je fyzicky vsetko v poriadku" este neznamena ze tomu tak bude. Napriklad sa mohol uvolnit chladic GPU (aj 0.1mm strbina moze sposobovat prehrievanie). Alebo mohol odpadnut chladic na VideoRAM ak je tam nejaky pouzity. Zalezi od chipsetu, niektore VGA maju na VideoRAM chipoch chladic a niektore VGA chladic na VideoRAM ani nepotrebuju.Pocas testov a laborovanie, je dobre mat spusteny vzdy nejaky Process Explorer (doslova), ktory napriklad zasa monitoruje vyuzivanie CPU (da sa zapnut aj stlpec, pre monitorovanie grafickeho priebehu za poslednych par minut pre kazdy proces). Tam uvidis, co a ci nieco vyuziva CPU nadmerne - mimo hier. Je to casta pricina "sekania" hier. Napr. nepodarena aktualizacia Mozilla Firefox uz par krat toto sposobovala (nizke FPS pocas hrania hier, ba priam "sekanie" hier). Ale nie len Firefox moze byt pricinou samozrejme. Moze to robit nejaka spustena aktualizacia Windows na pozadi :) alebo stahovanie dat v pripade, ze hrajes online hru ("sekanie" moze byt sposobene aj slabym internetom, v takom pripade vsak hovorime o internetovej konektivite, nie o problemoch VGA karty).Fakt pricina moze byt hocikde. Malo detajlov si k problemu napisal, bohuzial... ak by si spomenul len taky detajl, ze ci hravas zasadne len online hry, tak by som napriklad ja uz nemusel ani tapat v tom, ci fakt to nebude chyba internetovej konektivity (vadna sietova karta, pretazeny domaci wifi-router, pretazena internetova linka z dovodu stahovania dat cez torrenty napriklad, a podobne).

Nene samozrejme jde o singleplayer hry. Uvedu priklad pro lepsi predstavu, ted jsem treba jen tak na zkousku instaloval CoD 5 a po instalaci to napsalo: vas pocitac se od posledni instalace zmenil, chcete tomu prizpusobit nastaveni? ... jakoby se zmenily hw naroky. Nebo kdyz spustim nejakou hru co mam uz dlouhou dobu (a jela bez problemu) se vubec nerozjede, prestane pracovat, ale nektere zas jedou bez problemu. Jestli to nejak pomuze