» Poradna » Windows (a jiné OS)

"Některá nastavení jsou skryta nebo spravována vaší organizací"

Zdravím,mám Windows 10, a začalo se mi ukazovat, po nějakém updatu, v nastavení -> přizpůsobení -> Zamykací obrazovka nápis "Některá nastavení jsou skryta nebo spravována vaší organizací"V nastavení potom chybí položka dát na pozadí "windows spotlight", a nejde zaškrtnout "získejte na svou zamykaí obrazovku zábavná fakta, tipy, triky a další věci"Mám Windows 10 EducationJedná se o můj soukromý počítač, není nikým spravovaný.Dříve to nedělalo. Možná se jedná jen o bug Windows s novou aktualizací.

Odpovědi na otázku

Drahý hochu, evidentně problematice upgrade Windows 10 nerozumíš a než abys to nějakým amatérským zásahem rozbil /byť v dobrě víře/ doporučuji ti navštívit odborný servis.

No tak dík za oznámení.

Je to napísané správne. Niečo je skryté a nastavenia má spravovať už po novom škola, keďže sa jedná o akademickú licenciu Windows 10 Education. Education získaš iba cez akademickú licenciu a iba od štátnej inštitúcie ako je škola. Systém môžeš mať podľa licencie nainštalovaný iba počas štúdia. Ale niektoré školy nato kašlú. Odkiaľ máš Windows 10 Education, keď sa oficiálne v obchodoch kúpiť nedá?

Pokiaľ máš systém cracknutý, v tom ti asi nikto nepomôže, keďže dané nastavenie spravuje daná škola pod multilicenciou.

Z dreamsparku, Vutbr A pochybuji že máme na škole někoho, kdo by se staral o to, aby studenti nemohli nastavovat na svých PC Windows spotlight.

Dreamspark je služba pre študentov a vyučujúcich. Ale ako píše dole kolega, môže zato aj software proti telemetrii. Skús ešte v CMD s admin právami: sfc /scannow

Nepoužíval jsi nějaké ty sračky který mají Windows 10 zbavit telemetrie?

Ne, nepoužíval jsem prakticky nic. Přestalo to fungovat až po nějakém updatu, který proběhl nedávno.Před tím tam možnost "Windows Spotlight" byla, po updatu už ne.

Ked Tvoje snazenie cez cely web je len Windows Spotlight, tak sa Ti divim.

Smaz (pokud je) HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization\NoLockScreen + restart