» Poradna » Mobily

Nekorektní vydeo signál při propojení PC AV receiveru a TV pomocí HDMI kabelu

Ahoj,při propojení PC (grafická karta AMD R7 265) s receiverem (Denon AVR-X4100W) a TV (Sony KDL-55W805B) se mi obraz na TV zobrazí nekorektně nejvíce je to patrné u textu kdy část textu je s nádechem do modré ale i jiné barvy a obraz je neostrý a cyklicky se tato chyba opakuje na různých místech textu. Pokud v TV stáhnu barvy že mám černobílí obraz chyba zmizí. Pokud PC spojím na-přímo s TV obraz zpět v barvě je vše v pořádku. Podotýkám, že rozlišení v PC je nativní pro TV a to 1920x1080/60 a v receiveru nedochází k up scalingu (alespoň žádné takové nastavení jsem neprováděl a receiver je v továrním nastavení). Dokázal by mi někdo poradit jaké nastavení v PC či TV a receiveru provést aby k této chybě nedocházelo a obraz byl korektní? NEbo poraďte kde případně hledat. Díky moc

Odpovědi na otázku

Příčinou je nekompatibilita mezi různými verzemi HDMI vstupů/výstupů, popř. HDCP.

Jsi si jistý? Chyba se projevuje jen v barevné složce obrazu a pokud na TV nastavím jen černobílí obraz chyba v obraze se vytratí a nebo pokud TV propojím s PC napřímo. Pokud připojím receiver a v něm ve Video - Output Settings nastavím Video Conversion na OFF chyba také zmizí. Podotýkám, že v tomto nastavení by se ještě nemělo jednat o up scalling jelikož nastavení pro tuto funkci teprve musím potvrdit v dalším nastavení nazvaném i/p scaller až poté mohu nastavit i rozlišení, do kterého bude video signál převeden a další nastaven, které prozatím využívat nechci. Experimentoval jsem s tímto nastavením ale bez zlepšení video signálu.

No tak si pokračuj v experimentech dál. Dokud tě to nepřestane bavit. Časem možná zjistíš, že není kabel jako kabel a další věci kolem toho..

No neměl jsem v úmyslu tě nějak rozčílit a nebo popudit. O těchto věcech vím a nemysli si už jsem to řešil a zašel i do AV centra kde měli údajně kvalitní HDMI kabely. Přišel jsem s notebookem a připojili jsme v prodejně na receiver notebook a dělalo to to samý to co mě doma a mohl zkoušet co chtěl a můj problém to nevyřešilo bohužel. Každopádně pokud máš nápad jakou značku koupit, že s ní máš dobré zkušenosti prosím pošli mi tip a já si ho koupím osobně jsem koukal např. na tyto http://www.krup.cz/ nebo http://www.krup.cz/ a nebo http://www.softcom.cz/eshop/clicktronic-advance... .Zaujala mě ale i tvoje odpověď, že by to mohlo být díky HDCP protokolu. Je pravda, že receiver má podporu pro HDCP 2.0 protokol, grafická karta nevím u ní se píše pouze HDCP ready a TV na stránkách Sony u tohoto konkrétního typu se ypem HDCP protokolu nechlubí ale předchozí verze měla podporu pro 1.4. Nejsem si jistý, že tento protokol nadělá paseku při propojení zařízení, které nemají stejnou verzi a myslel, že je zpětně kompatibilní. Nikdo mě na něco takového neupozornil ať už jsem kupoval receiver či moji současnou TV. Příště si to víc musím pohlídat pokud to bude opravdu tímto protokolem.Každopádně si myslím, že jsme si moc nerozuměli pokud se budeme bavit o vadách v obraze. Na internetu jsem našel pár videii a obrázků, které vznikají nekvalitním HDMI kabelem navíc nepoužívám dlouhé kabely jeden má nejví 2,5m a druhý 1,5m a další už nemám připojené tak jsem si nebyl jistý, že by toto bylo zrovna HDMI kabelem. Každopádně jsem nahrál obrázky TV kde jsou vady při pořádném zadívání patrné je to uloženo na ulož to v zipu. Pokud někdo bude vědět čím to a bude vědět jak tuto chybu odstranit budu velice vděčný za jakoukoliv radu. http://uloz.to/xkwk4Vrj/denon-avr-x4100w...

Ci to robi HDCP otestujes tak, ze pouzijes SD rozlisenie namiesto HD.

Bohužel to dělá v jakémkoliv rozlišení. To je to, dnes jdu zkusit koupit HDMI kabely od ClipTronic a uvidíme zda se to zlepší a nebo to bude stejný. Pokud má někdo tip pro dobrý HDMI kabely tak sem s tím klidně svoje rozhodnutí ještě přehodnotím a koupím jiný...Všem každopádně děkuji za jejich rady.

Ty vole, tak to už opravdu je moc. "... černobílí obraz ... " a "... vydeo ..." - tak to opravdu chce hroší kůži nebo aspoň namlátit do kušny.

Hmm toto mi ale moc nepomůže vadu odstranit nemáš nějakou radu když už jsi napsal? Černobílí obraz nemám jen když na TV odstraním barvy a mám zapojený PC a receiver a TV tak chyba co mě trápí zmizí. Pokud opět barvy obnovím chyba je zpět. Před chvílí jsem posílal odpověď na předchozí reakci a k tomu odkaz na obrázky a tak pokud můžeš mrkni a když by jsi věděl co s tím budu rád odkaz zde...http://uloz.to/xkwk4Vrj/denon-avr-x4100w...

Vydeo? To snad není možný ...