Nekorektní CD-DVD mechanika

Do nového počítače jsem nechal instalovat moji starší mechaniku. Pro její funkčnost musela být odebrána přední stěna (nový typ skříně). Mechanika však po zvýšení otáček občas (!) začne rachotit a dokonce poškodila datový nosič. Máte někdo radu, co s tím? Mohu sice koupit mechniku novou, ale nevidím důvod, proč by stará neměla řádně fungovat. Svého času byly nějaké prográmky k testování či nastavení (omezení) rychlosti mechanik, ale nyní jsem žádný nenašel. Ještě pro upřesnění - původní diskový řadič systému PC byl nahrazen řadičem SATA (věřím, že jsem to pojmenoval správně). Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

takže mechanika ti rozdrbe vložené cd a ty nevidíš dôvod na jej výmenu
to vidím zas ja na návštevu najbližšej psychiatrie. si fakt Klasik

Ej, Vinetú, ja viem, že sa k tebe nemožem rovnať. Ale vďaka i za to málo.

Stačí křivej nosič a mechanika je v tom nevinně... Hodně to dělaj tiráci, maj v kabinách tři prd.le dvd, zima nezima, leto neleto, některý se zvlněj a pa to doma vrazej do mechaniky a jsou z toho střepy.

Dobrý den,
nepíšete jalou máte mechanku ani co za skříň, ale nějak nechápu důvod proč jste z mechaniky sundaval čelo, předpokládám že máte na mysli tenm plastový "rámeček" s tlačítkem a kontrolní diodou. Neznám totiž žádnou skříň kvůli které by to bylo potřeba.
Ale k problému - je možné že se tímto zásahem narušily parametry mechaniky a dochází k takovému proudu vzduchu který nějak manipuluje s točícím se médiem.
Jinak investice do nové DVD RW mechaniky je v řádu stokorun.

Zdravím. Ony ty nové skříně mají sklápěcí dvířka, co se otevírají vyjetím rámečku. Proto musí být čelo rámečku odebrané. Celý "zásah" prováděl mechanik odborné prodejny při sestavování nového PC, jen nevím, do jaké míry se o tom s ním dá komunikovat. Proto bych chtěl znát nějaké názory. Přestože mechanika byla plně funkční, mechanik může říci, že je třeba dát novou. Pět stovek sice nejsou tak velké peníze, ale tu novou bych si už musel vyměnit sám a jen doufat, že historie se nebude opakovat.

Klasik:Vrat se do té,,odborné,,prodejny a technikovi,co ti to montoval minimálně vynadej.Mechaniku stačí v oné pozici poposunout dovnitř skříně,tudíž se nemusí nic demontovat.

No nevím, není tam zas až tak moc místa. Kukni na: http://leteckaposta.cz/910440236...

Klasik:Přesně jak sem ti psal už před tím.Vrat se tam,a minimálně mu vynadej/o zaplacení nové mechaniky nemuže být ani diskuze/.

Zkusím to uzavřít. Nerad jdu do sporu - neumím to a končí to špatně. Taky nejsem žádný mladík, i když si profesně na nějaké ty drobné montáže troufnu. Přiměřil jsem to odebrané čelo a mělo by se tam vlézt, případně by nemělo poškodit funkci. Pokud by to bylo o narušení proudění vzduchu, pak by to takto mohlo být vyřešené. On ten disk se (někdy) hodně roztočí a pak jakoby dostal příčné výkyvy; a tak se na něj nalepí hmota z kostry vozíku. Zkusím si s tím trochu pohrát. Díky za účast.

Obávám se, že to moc nepomůže (ale za pokus nic nedáš).
Pořád jsi nenapsal, kolik let má ta mechanika (ano, porouchat se může i nová), ale jestli to je 5+ tak bych to už neřešil vůbec.

Ano, ta mechanika má jistě nějaqkých 5+. Spolehlivě ale chodila a tak, když mi dělali nový počítač, si říkám, že není důvod dávat mechaniku novou a nechat tam tu starou na dožití. Výměna mechaniky není přece nějaký kolosální problém. Stejně si z jiných důvodů budu muset "záložní" mechaniku pořídit. Nebo, jak je vidět ji třeba použít

Dá se to řešit i externí mechanikou (která není inicializována při každém zapnutí PC). Taková asi vydrží déle než klasika v PC.
Ono, přiznejme se, kdo dnes vypaluje tolik disků co před 5-ti lety...

Dobrý tip

Klasik:Teda to je vrchol drzosti.Rozflákat zákazníkovi mechaniku a ještě tvrdit,že to tak má být.

Klasik:hod sem mail oné,,odborné,,firmy a já jim pošlu obr.své mechaniky pro porovnání s tím,co provedli tobě.

Presne také isté dvierka mám aj ja a nemusel som s mechanikou nič robiť (žiadne skladanie čela dole). Je to blbosť. Toho mechanika, čo to skladal, by som otrieskal oceľovou tyčou po hlave.

To tak to byl teda odborník na slovo vzatý
A v té prodejně bych si už radši nekoupil ani kabel k tiskárně
U takovýchto skříní se mechanika dává celá právě za ta vyklápěcí dvířka a to tak aby se dalo tlačítkem na skříni stisknout tl na mechanice a ta když vysunuje plotnu pro médium, narazí do vyklápěcích dvířek a ty se otevřou.
Stejně jako např na mém domácím DVD recordéru. Samozřejmě jsem se už setka s tím že různé typy skříní měly problém s tím že to někde drhlo a třeba při zavírání se mechanika "kousla" a pod. Jenže to jde o levné čínské skříně za pár korun a ty by sna d ani žádný slušný PC prodejce neměl nabízet.

pro tyto skrine je nutne sundat celo supliku, k chybe pri montazi by nemelo dojit, ale chyba na taiwanu muze nastat a "technik" si s tim nemusel dobre poradit

x :Omyl kolego.Pro tyhle skříně,se musí sundat celé čelo skříně/které drží pomocí pár šroubku nebo na umělohmotných čepech/.Chyba je jednoznačně na straně toho zázračného technika.

jiste, demontz cela skrine je zcela jasny krok pro uspesne umisteni mechaniky, psal jsem vsak o celu supliku mechaniky

podle toho obrazku to nevypada, ze by to bylo spatne

x:Nejseš tím ,,zázračným,,technikem,nakonec ty?

tak mi prozrad, co je na tom spatne, rad se priucim

x:Dokážu pochopit ,,jinej,,smysl pro humor ale tohle už vážně přeháníš.

to neni humor, chci jen vedet, co je na tom spatne

Já bych si pro zajímavost odkryl obě bočnice, zda jsou šroubky na obou stranách, nebo není vymletý případný "rychlonesmysludělátor".

U některých to opravdu potřeba je. Ale ne celý rámeček, jen čelo na výsuvné části. Ona se sice bez problému vysune, ale při zasouvání se zasekne o výklopná dvířka na skříni.

Marv-CZ:Celej ten problém vysouvání,je v nastavení,dané mechaniky v 3,5 pozici.Že je tahle disainová uprava dobrá u DVD přehrávaču,neznamená,že je vhodná i u PC mechanik.

nj, ale kde je ta chyba? pokud bude mechanika hluboko nedosahne tlacitko otvirani, pokud bude vystrcena moc ven nepojde nasadit predni panel skrine

Problém není ve vysouvání, ale v zasouvání a posouvání v šachtě vpřed-vzad vám s tím nepomůže.

Nekorektní?! Té incoolovštině má rozumět jak?! Pokud jako neslušné chování, pak ji nabacejte na zadeček!
Nevím jak mechanika neznámého výrobce a typového značení (sic!) může dokázat zdemolovat samozřejmě neznámý datový kabel?! Jediná možnost je špatná montáž mechaniky včetně uchycení. Což může vysvětlit i vibrace...

Já bych si ji pochopitelně vyzkoušel na stole pomocí několika médií (špatné médium může též rozvibrovat mechaniku). Pokud by sama o sobě (vysunout/zasunout tray) už vibrovala a pochodovala na stole, pak by byla špatná...

A, pardon, datový nosič neznámého typu a historie...
K demolici nosiče může dojít:
- defektem nosiče.
- použitím otáček nad maximem doporučeným výrobcem.
- vadou regulace otáček mechaniky.
- vnějšími vlivy - například podle obrázku je značně namáhán tray tím "udělátorem" na čele skříně.

Při dnešních cenách je lépe uvažovat o nové...

Pokud u mechaniky nefunguje správně středění médií, bývá rozumné se poohlédnout po jiné.

Koukam, ze je to tady cim dal tim lepsi . To je vykvet.

Já bych řekl ,že v novém počítači nemá optická mechanika co pohledávat

A slepecká může?