» Poradna » Mobily

Nekopirují se všechny kontakty z telefonu do auta přes bluetooth

Po spárování mobilu (Galaxy Note 4) z autem přes bluetooth se mi zkopírují jen ty kontakty které mám také uložené přímo v mobilu, ale kontakty které jsou v mobilu pouze synchronizované s Google se do auta nezkopírují. Můžete poradit c včem je problém.

Odpovědi na otázku

V otázce máš i odpověď. Zkopíruje se jen to,co je v paměti telefonu.

Zkopíruje se jen to co telefon předá do auta. Pokud je telefon nastavený, že předává jen kontakty z interní paměti tak se přenese jen to. Pokud je nastavený, že předává i google kontakty tak se přenesou i ty.Teď je jen otázkou zda nastavení toho co telefon předává můžeš nějak uživatelsky ovlivnit a nebo ne.

ANO to je ten problém jak ovlivnit telefon aby předával také kontakty z účtu Google ? Nevím. POZOR v kontaktech telefonu je funkce Přesunout kontakty na účet Google, ale funkce Kopírovat kontakty tam vůbec není.Takže po skončení funkce v telefonu už kontakty nejsou !!!Ale jsou jen na Googlu - hahaha. Tato problematika je v kontaktech polovičatě naprogramovaná.Takže zbývá vyřešit jak z Google dostat zpátky kontakty do telefonu.Na to už jsem ale přišel.Na stránkách Google otevřít kontakty tam vyhledat funkci exportovat .Ve funkci vybrat které kontakty exportovat a exportovat jako vCard.Soubor uložit na SD kartu v telefonu. V kontaktech telefonu přejít do nastavení. Tam vybrat Import/export kontaktů a vybrat Import z SD karty (import automaticky vyhledá vCard soubor na SD kartě)HotovoDěkuji

Sice tvůj elaborát moc nechápu, ale kontakty "Google" samozřejmě stále jsou i v interní paměti telefonu. Jinak bys je asi těžko mohl používat, kdybys nebyl zrovna připojený k internetu :) Jediný rozdíl mezi pamětí "telefon" a "Google" je v tom, že paměť Google je synchronizovaná se serverem Google.

Pokud nemá něco i na SIM. Zadal asi jen kopírování z paměti telefonu. Fakt je to u některých telefonů dost nepřehledné označené a různě definované..

A právě jen kontakty které jsou paměti "telefon" se kopírují přes bluetooth do auta.Kdybych tady mohl vložit obrázek tak bys viděl, že v kontaktech jsou ikony které ukazují kde všude je kontakt uložen. Jeden kontakt může mít více ikon. Také je tam ikona která znamená že kontakt je v paměti "Telefon" (Zařízení). Nyní tam mám dvě ikony - jedna Google a druhá Zařízení.Před tím jsem tam měl jen ikonu Google a kontakty se do auta nekopírovali.Takže jsem musel nějak dostat kontakty z paměti "Google" do paměti "Telefon".Na to v telefonu není žádná přímá funkce. Takže se to musí dělat složitým postupem, který jsem popisoval. Elaborate.

To je dost hloupý způsob, teď je máš v paměti 2x, protože jak jsem zmiňoval, tak samozřejmě i kontakty označené "Google" jsou uloženy v interní paměti telefonu. Je pak otázka, jestli v telefonu nebo v autorádiu nejde nastavit, které kontakty se mají kopírovat. Jestli to nesouvisí tím, kterou část paměti (google nebo telefon) máš zvolenou pro zobrazení.

No a to je ta klíčová otázka kterou potřebuji zodpovědět od začátku.V autě taková volba není a v telefonu jsem na to nepřišel.Děkuji.

Je to sice už starší téma, ale předpokládám, že jde o stejný problém, jaký jsem řešil já a žádná z odpovědí níže není správná.Po propojení s autem se nezobrazují žádné kontakty. Po výzvě k imortování přes infotainment auta se žádné kontakty nenahrají. Přijímání hovorů funguje, vytáčení čísel manuálně také.Řešení:1. Je nutné zapnout funkce vývojáře.- Nastavení - O telefonu - Informace o softwaru - Číslo sestavení - mačkat dokud se nezobrazí potvrzení, že jsou Vývojářské možnosti zapnuté2. Jít do vývojářských možností- Nastavení - Vývojářské možnosti3. Najít položku "Bluetooth PBAP" a otevřít4. Změnit verzi- Verze Bluetooth PBAP - PBAP 1.1 - Použít5. Změnit verzi zpět- Verze Bluetooth PBAP - PBAP 1.2 - Použít6. Nastartovat auto a nechat telefon spojit s infotainementem, kontakty se automaticky naimportují.