Nekompromisní hraní 1080p 60Hz?

Dobrý den všem,chtěl bych tady otevřít diskuzi, jakou zvolit GPU do mojí sestavy, abych si zahrál všechny hry vydané v do konce roku 2017 (všechny současné + 6 měsíční rezerva) na Ultra detaily při minimálním zovrazovacím výkonu 1080p60Hz. (tzn nechci nikdy vidět 55 FPS a méně v jakékoliv letošní hře na déle než 1-2 s)Načteny recenze i zhlédnuty porovnávací videa grafik nějaké mám, ale zajímá mě váš názor na věc. Přeci jen komunita ví víc než jednotlivec :)Otázky na vás: 1) Jak nejlépe upgradovat GPU, aby byl zisk co největší? (teoreticky, tj. bez ohledu na cenu) - jak čip, tak konkrétní edici2) Úzké hrdlo pc? Jak to změnit?3) Navrhněte upgrade komponenty, do kterého stojí dát peníze (vysvětlete proč).4) GPU za rozumnou cenu? - návrh grafiky s nejlepším poměrem ceny/výkonNezajímá mě, jaký by se dal postavit ideální PC na Full HD, ale jak vylepšit můj stávající.Sestava:ROZBALENO Procesor Intel Core i5-6600K2x Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133GIGABYTE GV-N960OC-4GD, 4GBSamsung SSD 850 EVO - 500GB, BasicMSI Z170A GAMING M3 - Intel Z170P.S. Výjimku tvoří velmi špatně optimalizované hry a nastavení, které z Full HD udělá prakticky 4K (extrémní vyhlazování atd)

Odpovědi na otázku

Vyměň grafiku za 1060 6GB. Svoji tak za 3k prodej a máš hotovo.

Až na to, že 1060 nezvládne letošní náročné hry na ultra na pevných 60 fps bez minimálních propadů... A co teprve budoucí hry...

1060 ovšem bohužel nesplňuje jeho ULTRA v nových titulech v 1080p v min 60fps. K tomu je třeba minimálně GTX 1070 8GB, nebo lépe GTX 1080. 1070 má totiž občas problémy také, byť jí považuji za nejrozumnější volbu.Ram bude muset rozšířit na 16GB.

A pardon. 16GB už asi má. Nevšiml jsem si toho 2x.

A když teď konzultuji i cenu a rozdíl, stojí si připlatit 3000 - 4000 Kč za GTX 1080 a nebo mi to tolik nepřinese vzhledem k příplatku?Btw kdybych kupoval GTX1070, tak bych hledal za tuto cenu:http://aukro.cz/gtx-1070-i6854015504.htmlhttp://aukro.cz/palit-geforce-gtx-1070-su...

Karty v této ceně už nejsou o tom, jestli se to vyplatí nebo nevyplatí, ale jen o tom, zda je chcete. Rozdíl mezi GTX 1070 a GTX 1080 je ve hrách cca 20 fps, pokud to procesor stíhá.http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gt... Klidně si najděte i jiné testy. Na youtube budou porovnávací vide atd...Osobně bych v klidu zůstal u GTX 1070, ale jak píši, je to o tom co chcete, ne co se vyplatí. Případně si vezměte nějaká fps z her a aktuální ceny vámi požadovaných karet a udělejte si poměr cena/výkon.PS: Bazarovou GTX 1070 bych nyní nechtěl. Kdo by se jí proboha zbavoval? Jen ten kterému neuznali cvrkot cívek jako reklamaci, nebo pokud má nějaký jiný problém. Raději novou.

To je dobrej napad porovnat jeste ceny vs FPS. Btw dvou lidi jsem se na aukru ptal, proc prodavaj jak rikate tak vybornou kartu a oba souhlasne odepsali, ze dostali vybornou cenovou nabidku na GTX 1080 Ti a ta je pro jejich 4K monitory jaksi lepsi volba :)Kazdopadne dik za napady!

Tohle je mozna clanek, co rekne vic nez bych zjistil sam.https://www.cena-vykon.cz/2017/04/26/nejlepsi-grafi...

1) Nemusí tam být aktuální informace2) Absolutně neřeší další aspekty. Pouze cena/výkon => absolutně zavádějící! Pak jim tam vychází jako nejlepší zdroj 400W Eurocase za 500Kč. Ano, v tom jejich testu to možná prošlo (pokud to vůbec zkoušeli zapojit), ale v reálu si ten, kdo to koupí, koleduje o malér, když k tomu připojí herní PC. V tom lepším případě shoří jenom ten zdroj. V tom horším i barák, když to trochu přeženu.U grafik to také vychází často na modely s referenčním chlazením, nebo hlučným, či jinak nevhodnými vlastnostmi. Byť tedy tady u GTX 1070 mají shodou okolností MSI GTX 1070 Armor, který je OK. Ale u GTX 1080 už mají referenci.....Takže používejte raději vlastní rozum, než nějaké takovéto "výpočty". Kromě toho se ceny pořád mění, takže to co tam napíšou už nemusí být zítra pravda. Proto jsem psal, aby jste si udělal vlastní rešerši na vlastních hrách, co budete hrát a s cenou karet, jejichž model opravdu chcete koupit. Případně si řekněte, že to prostě chcete a kupte to. Ostatně u těchto karet málokdo počítá cena/výkon + faktory typu, že za 2 roky stejně koupíte další, protože už bude stará a nevýkonná. Pak to totiž vždy bude vycházet na nějakou střední třídu okolo 5000Kč.

PS: Článek je z dubna, čili 2 měsíce nazpět. Plus tam píše, cituji.: "pro zjednodušení vašeho výběru byl tedy připraven tento článek, který vyzdvihuje ty (z mého pohledu) aktuálně nejlepší grafické karty v různých cenových relacích."Čili je to jen výcuc, co on považuje za nejlepší. Další věc je ta, že tam sám píše, že vyšli nové RX 560 (v té jeho hladině okolo 3000), které stojí stejně a jsou výkonnější, ale pak má všude doporučenou RX 460. Atd.... Za ty dva měsíce se trh změnil. Vlastní rozum je nejlepší vodítko. Tyhle články jsou spíše na rozkoukání, když někdo opravdu netuší.

Tomu článku se vyhni, ten Ti neříká vůbec nic Porovnej různé zdroje informací a recenze, výkon, hlučnost, teploty. Náročnost na zdroj. Pak si utvoř celkový obrázek.

Informační hodnota webu cena/výkon je srovnatelná jako informační hodnota DDWorldu = je to výstražný příklad, jak věci nedělat = tedy informační hodnota použitého toaletního papíru.

Jen k tomu tvému PS:.....kdo by se jí zbavoval? Ten kdo chce třeba víc výkonu a před hafo měsíci na lepší neměl? Nebo teď koupil lepší monitor a už výkon GK nestačí? A taky bylo pár jedinců co šlo do SLI s 1070....a co vyšla 1080ti...tak ten svůj slimáč prodávají.

Jo, to je samozřejmě možné. I to tomu tazateli ti prodávající napsali. Otázka je, kolik takových lidí bude? Kromě toho, kdybych jí prodával a byl prevít, tak také jako důvod řeknu přechod na GTX 1080Ti. Protože cvrkot cívek není závada, jen nepříjemnost. Takže napíšeš, že karta je plně funkční, což je, a vlastně ani nelžeš.

1070ku (AIB) jsem pořídil vloni v září přesně za 10k, a jak se dívám, ty bazarové ceny se stále drží na úplně stejné hodnotě.Taky mi to prodával borec, co přecházel na 2x 1080 (ještě v té době) - protože mu dvě 1070ky nestačily.Jinak ten cvrkot cívek nechápu, jistě, je to bohužel poměrně frekventovaný problém, ale obchody to uznávají a většinou bez problémů karty vyměnují. Takže... proč bych ji takhle prodával?

Já jsem si na to pořídil MSI GTX 1080 Armor OC, kupovaný v TSBohemia. Po započtení slevy a msi cashbacku mě vyšla na 12500.

To to je hezká cena za GTX 1080. Další otázka je, zda by to nebyl overload na i5 6600k? Dokáže to ten procesor ještě zásobovat?

Na 60 FPS ano.

Navíc se dá taktovat, a pak je v poho.

Ze zkušenosti to úplně v poho není, je dost her, kde by se tomu i7 celkem sekla. Třeba AC:Syndicate využívá plně procesor a 1070ku cca jen ze 75%.

A nedává 60 FPS? Co to je za sra.ku hru?

Nojo... co už.2560x1080, Ultra a zapnutý nVidia PCSS a HBOA+, vyhlazování obyčejný FXAA.https://ctrlv.cz/CsigCo už. Rezervy tam jsou. A do 75 Hz mýho monitoru je to furt strašně daleko.

Tady ale vidím, že máte možná slabší CPU? 4 jádra jedou na 100%? Co máte za model pro zajímavost?

To je jedno co tam bude. Určitě má nějakou i5, i kdyby netaktovací. Vůči vaší i5 6600K takový rozdíl nebude. To by ta vaše musela běžet přetaktovaná na 4,8GHz, nebo tak. Pak to trochu zachráníte. Tohle ale není už o frekvenci, ale spíše o jádrech/vláknech.Tyhle hry už prostě umí ždímat více vláken než je 4. To samé to má Frosbite (hry jako Battlefield, Battlefront, atd..). S nimi už je prostě výhodné, či nutné, mít vláken 8 a min 16GB ram s takto silnými grafikami.Ono i u pitomého GTA, když ho vymaxuju jede procesor i5 na 100% a gtx 1070 se fláká. Stačí ale stáhnout pár kravin v advanced a už to jede. 4 jádra (vlákna) už jsou prostě dneska na hranici možností. S další generací grafik budou už mimo sféru náročných hráčů a budou se považovat spíše za základ.

Však mluvíme o tom samém - mám Ci5 6600K na 4,6 GHz.O to je to prostě podivnější. Micro-stuttery způsobené využitím CPU (mluvím o tom konkrétním AC) jsou bohužel běžné

Záleží na hře. Určitě se najdou hry, které jsou na CPU méně náročné, nebo je pro ně spíše důležitý singlethread výkon (tím pádem frekvence) a bude to ten procesor zvládat. Ale na druhou stranu určitě bude i dost her, kterým to stačit nebude a brzdou bude procesor. S tím ale už grafika nic nezmůže a kompletní výměna podvozku (cpu+deska + asi ram) bude nutností.

Mam 980Ti OC = 1070 a ne vsechny hry dam na ultra s max AA pri 60fps.Takze jedine 1080Ti .

Mohu potvrdit. Mám GTX 1070 a 60 fps na ultra fakt nedá všude. Nicméně jelikož většinou v detailech zase takové rozdíly nejsou, tak nemám problém trochu ubrat a 60+ tam dostat.

Taky se přidám, pokud hry s 1070kou vymaxuju absolutně (třeba Hairworks malovánky v AC:Unity dají grafice zabrat), tak skončím na +-45fps. Shozením jedné-dvou voleb o jedno níž už těch 60+ dostanu, ted ale definujme "ultra", no...

Tohle je už o zdravém rozumu. Já osobně chci co nejvyšší detaily ve hrách, ale když mi ukážete 2 statické snímky ve hře s featurou "on" a "off" a poznám rozdíl, 100% to chci. Pokud jsou ale detaily tak malé, že to člověk není schopný rozeznat, proč zbytečně štavit HW :)Když ve kře nastavuju třeba vyhlazování a mám tam možnosti "OFF, FXAA, SMAA 2x, SMAA 4x, SMAA 8x, SMAA 16x" říkám si, kde je hranice "rozumna". (tj kdy poznám ještě rozdíl)Tohle mi přijde třeba dost zajímavě rozepsané zde:http://www.geforce.com/whats-new/guides/rise-of-...

Taky je rozdíl toho, co poznáš na statickém obrázku a co v žijící hře, kde navíc Tvá postava jen málokdy stojí.Z mý zkušenosti mnohem větší vliv na vizuální stránku (wow-efekt) má ambietní okluze (HBOA+) a měkčí štíny (nadávají tomu PCSS), pro který stojí za to ten výkon obětovat, protože to poznáš okamžitě. Narozdíl např. od Vysokých - Velmi Vysokých textur.

60Hz nebo 60 fps? Mas v tom bordel...

Jestli nechceš v žádné hře, která vyjde do Vánoc vidět na ultra detaily míň jak 60FPS, tak jedině GTX 1080Ti za cca 22K, pokud jí seženeš. A určitě nepočítej s i5 nebo 8GB 2133MHz RAM a Z170 deskou.