Nekompatibilita staršího monitoru a novějšího pc

Zdravím,Pořídil jsem si nový pc Základní deska: MSI B450 TOMAHAWK MAX - AMD B450Grafika: GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8Ga potřebuji ho chvíli používat se starším monitorem: EIZO FlexScan S1910Zkoušel jsem zatím dva kabely na připojení: DVI-D single link a DVI-D dual link bohužel monitor ani na jedno připojení nereagoval.

Odpovědi na otázku

Ten nový PC je opravdu funkční? Máš to ověřeno na nějakém jiném monitoru? Případně i naopak, monitor funguje?

Monitor byl předtím připojený ke staršímu pc je funkční...nové pc je složené od CZC takže předpokládám že by také mělo být funkční.

Těžko jste mohl zkoušet DVI kabely, když grafika nemá DVI výstup.Měla by fungovat redukce z HDMI na DVI. Dělá se i takový kabel. Na jedné straně je HDMI a na druhé DVI (dual-link)

PS: Že vy jste ten monitor připojoval na základní desku?

https://ctrlv.cz/QejYVás zajímají ty zelené konektory. Tedy ty co nejsou WiFi (obrázek jsem vzal odněkud z netu).Červené konektory jsou pro integrovanou grafiku a ta je, pokud jí váš CPU má, vypnutá. Tudíž když to tam zapojíte, tak máte tmu.

Pokud nemate procesor s integrovanou grafikou, pak nema smysl pripojovat monitor do konektoru na zakladni desce, protoze v nich zadny obraz nebude!(Typ procesoru jste ale neuvedl.)Monitor je treba pripojit pres prislusnou redukci do HDMI konektoru graficke karty.

Děkuji :) skutečně jsem viděl první DVI port ze základní desky a připojoval jsem to na něj.

To je takovy chytak. :o)