Neklidné barvy

Mám pasivní grafickou kartu ASUS ATI AMD RADEON HD 5450 (CEDAR PRO) na PCI-E, Driver Version: 9.0.100.0, 1 024 kB, GPU Tweak, ATI TRAYS 1.7.9., WIN XP SP3, 2 GB RAM, deska MSI 7337,monitor VP930 přes DVI. Sytě červená a někdy i zelená barva se zibrazuje jako neklidná, něco mezi moaré a kmitáním svislého šrafování. Hrál jsem si i s nastavováním monitoru a softw. úpravou Gamma, účinek ale není trvalý. Někdy také dochází ke změnám barev - podbarvení, hlavně do fialova,Může mi prosín někdo k tomu něco říci? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zkus se podívat na barevnou paletu v nějakém kalibračním SW nebo i AIDA64 to umí, Nástroje > DiagnostikaMonitoru. Podívej se pak na všechny přechody a odstíny kde jsou problémy. Také můžeš vyzkoušet (zde jde o tu stabilitu) 2 barvy (bitovou grafiku, rozptýlený rozklad) kde při 100% velikosti musí být vše stabilní bez interference především tam kde jsou body např:http://abload.de/img/ewtesth5emr.gifPokud nebude pak také mám podobnou zkušenost a nebyl to monitor / monitory, ale převodník DAC na kartě (neudržel frekvenci) dočasně pomohlo přehození DVI > D-SUB (analog) nakonec však byla výměna karty nutná. To je-li to karta / monitor zjistíš pomocí náhradní / integrované.