» Poradna » Notebooky

Někdo se mi asi naboural do PC!! Poraďte mi prosím!

Mám podezření, že se mi někdo naboural do PC. Když jsem někde ve hře, tak mi postava sama chodí, když jsem na Webu, tak se mi občas náhodně píšou písmena. Na klávesnici se mi velmi často vypíná a zapíná CAPSLOCK pomocí světelné kontrolky je to poznat. Už nemám ani webku, taky se mi někdy sama zapne kontrolka a podobné věci. Jsem připojená na naší silně zabezpečené síti Wi-Fi. A nevím co mám dělat... Jenom kdybych si koupila nový PC, tak se tam ten samý člověk může znovu nabourat?

Odpovědi na otázku

Nějakého Trojana, nebo Agenta sis možná stáhla. Vyčisti počítač antivirem a antimalwarem a uvidíš co najdou. Hlavně se teď nepřipojuj na bankovní účet.

Počítač minimálně každé 2 dny nechávám "prohledat" avastem a ještě jedním antivirem. A právě, že to nikdy nic nenašlo :/ A naštěstí jsem nikdy přes tento PC nic nekupovala a nechodila na svoje bankovnictví

avas je slabota, o ničem, projde jím kde co

Avast je len proti vírusom. Ty tam (zaručene) máš spyware, trojana. Na to sú iné aplikácie. Napr. MalwareBytes, Spybot a pod.A mať DVA antivírusové programy a k tomu aktívne - nie dobrý nápad - oni totiž prakticky sa bijú a blokujú jeden druhého a tak sú viac-menej neúčinné (len pre parádu).

A pokud sis nějakého neřáda do zařízení nenandala a máš tam fakt nějakou veš, co se ti v něm hrabe, pak stačí pořádně nastavit firewall. Pokud ti to nic neříká, svěř to někomu, kdo tomu rozumí a důvěřuješ mu.

A nové pc tě nevytrhne, pokud ho nemáš pořádně zabezpečeno!

Zapni odvirováni a jdo žehlit prádlo.

mi takhle ukradli webkameru ani Eset s Bytesem ju nenašli, je fuč

2 Antiviry hmmmm.... čím víc proužků tím víc addidas

😃😃

To nie je na smiech. Používaj len 1 antivirus

MBAM, MBAR, ESET online, MS malicious, neviem či by sa hodil rogue killer (ten skôr na policajný virus) a v 1. rade odpojiť od netu. Ak problém bude naďalej, zrejme nejaká app si robí čo chce, ak prestane, je problém asi väčší. Ale zase musím napísať, že užívatelia sa delia na 3 skupiny. Keby si mala zálohu, do 15 minút máš pokoj

Najdi si někoho kdo ti reinstaluje OS a pak stáhni eset smart a bude klid, dělat všemožné testy a tahat do pc deset antivirů je o ničem, stejně nebudeš mít jistotu že se viru zbavíšNení možné že máš jenom problém s klávesnici ? (postava sama chodí, caps lock se zapne sám, klávesnice píše sama od sebe)''kdybych si koupila nový PC, tak se tam ten samý člověk může znovu nabourat''nemyslím si že by nějaký profi hacker měl starost o tvůj caps lock nebo pohybování postavy ve hře

ESET je platený. Stačí MBAM a sandboxie. Ak niečo chytí, vysype piesoček a je pokoj

Na měsíc je zdarma a ruku na srdce kdo z náš platí za antivir, není problém ho mít na vždy a zadarmo stačí jeden cd klíč, nejsme západ a nemáme tady minimální mzdu 2k eur,,

Cracknúť som ho neskúšal. Ak máš 12 email adries, budeš ho mať legálne 12 mesiacov. Isté verzie sú na 6 mesiacov, takže s 12 adresami 17 mesiacov

používat cracknutý antivirus je hodně stupidní nápad. Na domácí použití stačí asi ten Defender nebo Avast Home - ten býval zdarma, každý rok se akorát musel nechat vygenerovat nový klíč - ale zcela oficiálně, na stejný účet - žádné o*ebávky.

Ja za internet security system platim. Cez Ebay cca 25 eur na 3 pc na rok, naposledy cez alzu -black friday este vyhodnejsie.Urcite by som crackoval internet security system... to je ako sexom proti tehotenstvu.

Kdo vsechno mel k PC pristup? Proti personifikovanemu utoku budou AV reseni bezzuba. Doporucil bych specializovane sluzby jako forum.viry.cz.

Na Pc mám přístup pouze já (mám to zaheslované)

Spíš bych to viděl na bordel v klávesnici...

Bordel v keybordu ani ne, ale tak me napadlo - neni to bezdratovka?

Je to normální přes USB. A nemyslím, že by ani ne po roce takhle začala blbnout ze dne na den :/ a taky se mi na netu pořád přepíná do fullscreenu... A celkově co jsem se přihlásila na nějaký účet na Pc (od doby co to začalo blbnout) a ne jenom v telefonu, tak už jsem málem přišla o instagram, e-mail a Facebook od tý doby na Pc jenom hraju a neřešim nákupy přes net a nepřihlašuju se tam na nic.

Skús linux z DVD/USB a máš istotu. Alebo ešte jednoduhšie skús inú klávesnicu

Klávesnice může blbnout i po 20 minutách co ji koupíš je to mechanika a známe pravidlo ( co se může pokazit to se taky pokazí )

nebo si neco nalil do klavesnice

To se mi naštěstí ještě nepovedlo :D

Už si skúsila inú klávesnicu? Defakto to ide aj bez nej (zapni virtuálnu)

Do klávesnice pokud nejde o Conzul psací stroj se vejde vlasů a drobků. Na utkat zlatou nit

lol, tipuji politou klávesnici.

Přesně tak buď bordel za klávesami nebo politá klávesnice.. Kdyby se ti někdo dostal do PC tak by ti opravdu Caps Lock neblikal jelikož by psál z jiné klávesnice :)// a nepiš že ti někdo naboural PC.. to si už rovnou můžeš pořídit povinné ručení..

Caps se da zapnout i softwarove. Kupte druhou klavesnici, zapojte ji a blikejte si obema najednou ;)

to je slušná paranoia včetně těch rádců tady, kteří si myslí, že se do počítače nějaké pipky naboural Chuck Norris .....koukej zapojit jinou klávesnici a pojede to jak hodinky - taky jsem občas koukal, že když jsem nic nedělal, tak mi kursor poletoval po displeji jak vetřelec, po chvilce to pominulo - nic jinýho se nestalo - holt jsou věci mezi nebem a zemí.ale nějaký trojany, spyware, malware.- už tady chlapci hledají kosmický smetí - no a co má jako bejt - pokud mi nezmizí prachy z konta, tak se bavíme o hov....

si určite v riti bol, hovno videl a hovnu rozumieš o zákernostiach a umiestnení škodnej nielen v SW, archívoch, rootkit, zavádzačoch, HW, perifériách, eeprom, oddiele efi12 alebo v Bios. Osobne som sa stretol s neznámym malicious, ktorý neustále spúšťal bez dotyku numerickú klávesnicu v každom vyhľadávacom okne a textových editoroch pod Windows, dokonca sa delo aj po nabútovaní mašiny z cd a usb forenzným antivirom zn.: Eset Sysrescue live cd pri hlbkovej kontrole na bootsektory a archívy s max. hĺbkou vnorenia v MB a max.nastavení v sec. Klávesnica s číslom 4 "dupala" aj pri samotnej kontrole EsetSysrescue. Eset žiaden vírus nenašiel. Kaspersky Live ani Bitdefender live detto. Pomohol k odhaleniu až Dr.Web live cd/usb.

To že si myslí tvrdíš ty. Zběžně dnes zkouknuté vlákno dívá najevo že je tomu docela jinak. Zůstává to jen na vyjádření se tazatele Někdo se mi asi naboural do PC!! Poraďte mi prosím!Rádcové věcí znalí doporučují prakticky totéž co ty v posledním odstavciZřejmě jsi se chtěl své partnerce nebo partnerovi předvést jak zražíš a srovnáš do latě zdejší dobrovolné rádce