» Poradna » Web a internet

Někdo odeslal z meho emailu zpravu

Tak jako kazdy clovicek pouzivam nekolik e-mail-ovych schranek. Na některych jsem nebyl mesice a roky jsem z nich nic neodeslal.Dnes pri prohlizeni meho nejhlavnejsiho emailu mi pipla nova zprava. Mrknu na ni a nestačím se divit. Zrovna jsem si poslal ze sveho? jineho emailu zpravu (odkaz na nejake hubnuti.)Jenze ja na teto sve dalsi emailove adrese byl naposledy 24.12.2019. A posledni zpravu jsem odeslal v roce 2015 !!!. Tento email jsem pouzival ciste na gamesku,registraci.Tak jsem nelenil,odhlasil se z jednoho emailu a hups na ten druhy, ze ktereho zprava prišla. Z toho mého. A skutecně…někdo, ja urcite ne :) :) :) , odeslal pred dvema minutama na jedinych 5 emailovych adres,na ktere jsem v roce 2015 psal- gameska-registrace-dotazy na podporu hry a na svuj email, reklamni odkaz na stranky prodejce nejakeho jidla na hubnuti… A nadpis zněl : dq: (8) ,pak ten odkaz a pak dlouho nic a na konci volne.stranky bylo :///////////////////////////////The best and mo’st beautiful things in the wo’rld canno’t be seen o’r even to’uched. They must be felt within the heart.Jaymie PavlicaNeverim,ze by mi nekdo prolomil heslo k e-mailu. Ne ze by to neslo,heslo mam jen z vice jak jedenacti znaku…navic tam opravdu nic nemam. Gamesku uz davno nehraju…Spise si myslim,jestli se seznam nenabourava do schranek, nezjistuje data,kdo s kym a o čem,nebo netestoval jestli je email „aktivni“…V kazdem pripade,pokud takto nekomu prijde nevyžádaná zpráva,ve které může být napsane a poslane cokoliv, ten odesilatel muze byt v peknem prusvihu, aniz by osobně cokoli poslal…treba, kdyby odeslal detskou pornografii,nebo falesnou,poplasnou zpravu...Co s tím udělat? Nahlasit na policii,nebo salam na to?Diky za nazory

Odpovědi na otázku

Jojo, běž na policii, budou rádi, že budou mít co dělat. 😂

Policie nic nevysetri, ta je tu jen pro evidenci trestnych cinu a na politickou objednavku.Jednalo se mi o to aby zjistili,kdo tam vlezl a kdo to odeslal...A pokud vam takto z uctu odejde nejaka "prasarna", dlouho budete vysvetlovat policii i svemu okoli,ze jste to neposlal...to vim zase já na sto procent...

no mne by se to stat nemelo, nepouzivam emali na seznamu a svoje ucty mam maximalne zabezpecene. Samozrejme, nic neni 100 %.

Pokud mail neni digitalne podepsany tak neni zarukou ze jste to odeslal vy, falesny odesilatel je nejznamejsi trik, jako odesilatel se da napsat v podstate jakykoliv email, to snad vi vsichni a neni potreba nikomu nic vysvetlovat,zvladne to i amater za par vterin hledani na googlu..

Tak pokud je ma na dotycnem uctu v odeslane poste, jak pise, tak to neni zadny "falesny odesilatel", ze...

si zkontroluj emaily:https://haveibeenpwned.com/Jestli mas stejne heslo i nekde jinde tak zmenit.

muj email uz zazil asi 7 uniku nejvetsi asi zde:MALL.cz: In July 2017, the Czech Republic e-commerce site MALL.cz suffered a data breach after which 735k unique accounts including email addresses, names, phone numbers and passwords were later posted online.

Tu adresu na kontrolu hesla.jsem zkousel a v pohodě v zelemem....

Na kontrolu hesla nebo emailu..sou tam 2 zkousky

Priznam se,jsem.starsi rocnik a ušácky.neumim a z founu se to blbě preklada,...ale.ta.druha zkouska je,ze mam.zadat to heslo? To preci ne e. Nejsou ty stranky.chytak?,zadam email a pak heslo a uz vedi vsechno...:) :) :)

Zadej heslo a to si pak klidne zmen v emailu pro klid duse

Tak jsem to udelal ....a opet v zelenem....Tak to je zajimave...

Je klidne mozne ze to je z nejakeho noveho uniku co se jeste nedostal na verejnost, nebo si mel nejakel leak u sebe v PC. Osobne sem zacal pouzivat:https://passwordsgenerator.net/Pokud mas stejna hesla a menis treba jen cislo na konci tak to neni moc platne

Ok,rozumim,děkuji moc za osvětu i pomoc.

Ještë jsem.tak dumal...proc ta.reklama.neodesla i na jine adresy,prece by nebyl problem pripojit dalsich tisic adres pro doruceni...Ta reklama odesla.jen.na pět adres,na ty,ktere jsem psal drive z toho emailu...na zadnou jinou...

Zalezi jak byl nastavenej bot, ale i z meho napadeneho spam emailu na ktery se nekdo dostal a kde jsem mel tak 500 spamu, odeslo behem par dni 2k mailu na ty spam emaily co sem tam mel:)

Čo by mal ten web zisťovať?

Musíš si uvědomit, že mail není garantovaná služba ze svého principu nemůže zaručit, že zpráva je věrohodná. Takže když dojde někomu zpráva s tvojí adresou, tak to vůbec neznamená, že byla skutečně odeslána ze tvojí schránky.

No, ale kdyz tvrdi, ze ji ma na tom uctu v odeslanych, tak se mu tam asi fakt nekdo dostal. Na druhou stranu, snaha pekna, ale vysledek teda nic moc - pet odeslanych emailu.

A to je to,co je divne...proc by se naboural,aby odeslal jen na pět emailovych adres? (Ty na ktere jsem.v roce 2015 psal...) Tak k tomu zrovna pripojim tisic dalsich....

Ono je pro znalého dost snadné odeslat email tak, aby to vypadlo, že odešel z jiného (třeba z tvého mailu). Pak samozřejmě např. zpráva o nedoručení mailu nedojde tomu šmejdovi, co to doopravdu poslal, ale tobě.Celkem podstatné je, zda na svém mailu, ze kterého to údajně odešlo, máš tyhle zprávy v odeslané poště.

Ano zprava zustala ve slozce odeslane...

Tak pokud skutečně je zpráva ve složce odeslaných, tak byla odeslána ze tvé schránky. Jediná možnost je, že se ti do schránky někdo dostal. Dvoufaktorové ověřování předpokládám zapnuté nemáš, takže to udělej, změn heslo na nějaké neuhodnutelné a máš klid. Každopádně server mailové služby loguje, z jaké IP byl přístup proveden, takže pro policii není problém ho zjistit.

A jste si opravdu jist že email odešel z Vašeho účtu?Ono totiž to co je normálně vidět v emailových klientech jako odesílatel, je položka , která se dá velmi jednoduše zfalšovat.Takže doporučuji se podívat na hlavičku emailu kde Vás zajímají položky:Return-pathReceived: froma měl by jste tam vidět i zdrojový server (IP adresu) takže lze identifikovat odkud Vám ten email přišel.

Asi neodeslal za vašeho účtu, jen dovržená mail-adresa. Docela běžné. Nastavit si ve filtru okamžitý výmaz.

Email prisel z me schranky...zustal v odeslane poste...

V tom případě ano, někdo se Vám dostal do pošty, prolomil heslo = jeho okamžitá změna.

Děkuji. V tom pripade je jakekoliv heslo k nicemu. Mam vice jak 13 znaku a nestaci to. Pak asi nebude bezpecne vubec nic....nebo heslo o sto a vice znacich,kdy se akorat prodlouzi doba prolomení...

13 znaku staci, urcite to heslo nebylo pouzite jeste u nejake jine registrace? Nikdo hesla neprolamuje, je to v sechno z uniku z databazi

Mam podobne,opravdu jen podobne hesla na dalsich emailech. U seznamu...

Dělá hesla je irelevantní, pokud ti ho někdo ukradne. Takže evidentně nemáš počítač dostatečně zabezpečený a určitě nemáš ani dvoufaktorové ověřování, to dnes je nutností.

Délka hesla...

Obcas ani vicestupnove overovani nepomuze viz muj pripad:Blizzard Account - Account Change NoticeNekdo se tam dostal..bez hesla, pristupu na mail(jinak by zadal kontrolni kody kdyz nekdo loguje s jinou IP), bez odpovedi na kontrolni otazku..mel sem plno mailu o loginech na mailu(neprecteny) heslo sem daval unikatni pri predchozich pokusech. Byl to prazdny ucet, nemel sem zapnutou kontrolu pres sms, tu mam jen u hlavniho uctu..

Ale to nemusí být o tom že někdo heslo prolomil. Brtutal force attack funguje na jednoduchá slovníková hesla.Pravděpodobnější je únik hesla v rámci nějaké služby, případně napadení systému nějakým malwarem který heslo získán a přepošle útočníkovi.

Jo,to mi taky dava smysl...nejaky ten malware...na inet chodim akorat z.founu..tak asi tam se to.stalo..ale.jak.jsem psal,na e-mailu jsem.nebyl od prosince minuleho roku a.to jen z duvodu,aby.mi sezna..nevymazl zpravy,kdyz tam pul roku nevlezu,jak.se.mi to uz stalo u jineho emailu....Dvoufazove.mam.akorat u banky. Jinde telefon uvadet nechci...ja vim,asi jsem.na.odstrel...V kazdem pripade moc.dekuji vsem.za pomoc...

mimochodem koukal jste se do hlavičky toho emailu odkud skutečně přišel ?

Myslite na ten email,kam.to prislo?,Hlavicka byla muj jiny email,proto.mne.to okamzite zarazilo...

Nepochopil jste mě.V té hlavičce emailu by mělo být vidět i odkud (z jaké IP) byl email odeslánHlavička by měla vypadat nějak takto:Received: from do159-98.mailgun.net (do159-98.mailgun.net [192.237.159.98]) by email-smtpd8.ko.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.3.108) with ESMTP; Fri, 10 Apr 2020 14:33:20 +0200 (CEST) X-Mailgun-Sending-Ip: 192.237.159.98Received: by luna.mailgun.net with HTTP; Fri, 10 Apr 2020 12:30:11 +0000Date: Fri, 10 Apr 2020 12:30:11 +0000Message-Id: Sender: T-Mobile.cz <info@smlouva.t-mobile.cz>To: From: T-Mobile.cz <info@smlouva.t-mobile.cz>

Omlouvam se...za prodleni...Ten email vypada ehm,jako email.Odkud : z me email.schtankyKomu: ja+ dalsi 4 email.schrankyPredmet: dq: (8)Samotne policko textu obsahuje toto:http://ruaid.vxlrnt.info/a pak toto:///////////////////////////////The best and mo'st beautiful things in the wo'rld canno't be seen o'r even to'uched. They must be felt within the heart.Jaymie PavlicaA uz vic nic tam.neni...

Stále se nechápeme.To co jste poslal je normálně vidět v poštovním klientovi.Já se bavím o hlavičce emailu skryté "uvnitř".Např v Outlooku se na ní dostanete kliknutím na vlastnosti daného emailu. A například ve webové verzi Seznam emailu máte dole na stránce pod emailem vedle tl. Vytisknout ještě tl. Další a tam volbu Zobrazit hlavičku..

Moment prosim mrknu na to

Nemam PC...Delam.to z founu..Tlacitko na tisk.kljsem.nenasel...Pokusim se zmenit seznam na verzi pro pc...ale.budu asi u toho maturovat,bo zatim nevi ani kde,aby se to preneslo i na email....

Tak ani prďka...nejsem schopny se z founu se.dostat do zobrazeni pro pc a ne pro mobil...Jedině,jak se.dostanu nekde k pc,tak se na to mohu mrknout...nebo,pokud budete ochotny to vyzkouset,mohu poslat pristupove udaje. Ten "napadeny" majl je aplusvp@seznam.cz...

Tak ani prďka...nejsem schopny se z founu se.dostat do zobrazeni pro pc a ne pro mobil...Jedině,jak se.dostanu nekde k pc,tak se na to mohu mrknout...nebo,pokud budete ochotny to vyzkouset,mohu poslat pristupove udaje. Ten "napadeny" majl je aplusvp@seznam.cz.

Ještë jsem.tak dumal...proc ta.reklama.neodesla i na jine adresy,prece by nebyl problem pripojit dalsich tisic adres pro doruceni...Ta reklama odesla.jen.na pět adres,na ty,ktere jsem psal drive z toho emailu...na zadnou jinou..

Některé spamovací strategie využívají toho, že lidi když vidí e-mail od někoho známého tak ho automaticky otevřou (alespoň poprvé, než zjistí že je to spam) - proto má smysl zasílat pouze na adresy na které už něco poslal oprávněný majitel e-mailu.

Jo,to ma svou logiku...a jsem ted alespon trochu klidnejsi...dikas moc

Ale pak,v pripade,ze bych ten email pouzival jako hlavni a vsichni by si mne dali do spamu...to bych se na odpovedi asi nacekal...:)Tak jeste jednou dik vsem.

A jeste,co ja si pamatuji...takove Vami uvedene "povidani", tedy text s ip adresou, by se zobrazil az po odpovedi,tedy kdybych odpovedel tak pred textem odpovedi by to tam bylo...ale to by neresilo nic,protoze bych odpovedel ze sve adresy na email z druhe me adresy....Nevim,cosi jsme.na.ruznych kurzech meli,ale asi placam.nesmysly...

A to víš jak? Podíval ses do hlavičky e-mailové zprávy?

To by musel on i jini vedet co jsou hlavicky to uz se ho ptalo vic lidi zda se podival

Nepodival,z founu to zrejmě nelze...ani to tlacitko na tisk jsem nenalezl. Tedy budu muset nekde na PC...a to bude chvili trvat...nemam moznostiA jinak, jsem sice starsi rocnik,ale na hesla si davam pozor, co mi me omezene znalosti dovoli...nikdy jsem jinam heslo nepsal,nez do emailu na prihlaseni,nikde nemam heslo ulozene v founu ani v pc (kdyz jeste fungoval)... ani na papire si hesla nepisuPC jsem mel zabezpecene dobre (v ramci amaterskych moznosti) AVG profi, nikdy jsem hesla nenechal zapamatovat systemem, pravidelne tydenni kontroly AVG i kontrolou pred spustenim win. (Tedy radoby z dosu) I kdyz jsem v dobach nejvetsiho gameseni "cinkal" hry, nikdy,vazne nikdy jsem nemel pri kontrole napadeny system. Alespon to AVG nedetekoval...Proto mne to po tech letech vcelku udivilo. (Prvni PC jsem kupoval s prave vyslou novinkou, grafikou-woodoo2...:) :) )Jeste jsem se chtel zeptat,jestli seznam by mohl zjistit,odkud se tam nekdo v tech 11:52 h. naboural...jestli od nas,nebo ze sveta...A diky za pomoc,vsem.

Dobre rano všemTak asi jsem nasel neco,co by tomu vsemu melo odpovidat...V tom roce 2015 jsem se "prihlasil" na "klikačku" : penizezaemail.cz ...A tam jsem udelal tu chybu na kterou jste.mne upozornovali.Nevim proc,asi trubkaden,ale.do prihlasovacich udaju jsem dal stejne.heslo. Proto jsem.tu schranku vlastně vytvoril,kvuli te "práci na inetu" ( a gamesku jsem registroval az potom)Oboji jsem nasledne zrusil i mi prisel potvrzovaci email...A pokud penizezaemail je o reklamach,asi si za pět let.vzpomneli a vyzkouseli heslo i na email a proslo,tak proc neodeslat nejakou tu reklamu...asi po nabourani zjistili,ze email neni pouzivan,tak to poslali...To by vysvetlilo i to,ze ta overovaci www stranka na unikle emaily a hesla,nemohla vedet,ze je to unikle,nebot to byla "soukroma" akce samotneho serveru penizezaemail...No zkusim,jestli seznam.samotny mi prozradi ip adresu. A pokud ji "ztotožním" s konkretni www strankoi,muzu jim.napsat at neblbnou, at si zaridi sve emailove schranky... :) :) :)Diky vsemAsi budu muset dat vedet,jak.to dopadlo,ze? :) :) :)DámJeště jednou děkuji za pomoc

Uchvancancující! Takže e-mailový účet "prodaný" a teď takový humbuk. Nejen že to příčetní jedinci nedělají (a nedělali), ale v roce 2015 tohle už bylo za zenitem pochybné slávy. Woodoo 2 nebyla grafická karta.S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?Pozn.: Nejsem si jist, že starší člověk by psal takovým způsobem jako vy.

Moc jsem.to.cele.nepochopil v cem.vsem jsem dostal od vas pojeb :) - zaslouzeny...https://cs.m.wikipedia.org/wiki/3dfx A je.mi padesat...

Woodoo 2 nebyla grafická karta, ale 3D akcelerátor. Sám nezobrazil nic. Na otázku se odpověď dozvím?

Voodoo2 - wiky pise neco jineho,nepamatuji si presne,je to vice jak dvacet let,ale mam pocit,ze to uz byla grafarna s 3dfx s moznosti zapojit dvě...Ted.mam.foun pouze...na notasu,ltery umrel jsem delal.asi jako uzivatel a v pripade neceho prepl do spravce...jsem.amater uceny gameskama,"cinkanim" vseho i oper syst.,nez jsem.jej dostal z notasem...

- s noťasem...sry

S tou kartou voodoo2...fakt nepamatuji,jak to bylo,ale co jsem se docetl - potrebovala 2D kartu...vim akorat,ze stala okolo 6tisic a cely poč cca 50 tisic... Tedy zrejmě tam musela byt i nejaka 2D karta...A jeste jednou vsem dik za pomoc...PS: co se tyce te prace na netu, z jedne mi dodnes chodi par drobnych na el.penezenku...tim nechci tvrdit,ze to funguje...

Dočetl... a pochybuji, že jsi měl. Ani ten věk ti nevěřím ani náhodou.

OT: Přesně. Tohle sem už nedávají ani 13letí:zaridi sve emailove schranky... :) :) :)Diky vsemAsi budu muset dat vedet,jak.to dopadlo,ze? :) :) :)

OT: Řekl bych, že tady zas nikdo nechápe, proč v padesáti děláš za každým slovem tečku a text prokládáš infantilníma smajlíkama.

Aha...ty tecky se omlouvam,mam velky palec na tu klavesničku.. A o smajlicich opravdu nic nevim... Pisi akorat " :) " ale to mel byt usmev...nebo to je uz jinak?

Pokud jsem nekoho urazil se omlouvam...zadne infantilni smajliky jsem.umyslne neposilal. A s tema teckama,i kdyz si davam pozor,porad mi palec uhyba...

...a jake ty infantilni smajliky vlastne posilam? Kdy si proctu celou stranku,tak je tu jen jeden "zubici se smAjlik",a ten jeste neni ode mne...

Mne spiše udivuji ty nesouhlasy...proc na nektere odpovedi nekdo da nesouhlas?,kdy vlastne ani neni s cim nesouhlasit...A jak jsem psal,par smajliku se mi zobrazuje,ale ani jeden u mne...vskutku fascinující...

Klikacky pamatuju, taky jsem mel nekolik dni pres pul monitoru banneru nekdy kolem 2001, kdyz sem byl na internetu teprv par mesicu. Pokud v dnesni dobe muzou spamerum stale vydelavat emaily s:"E-mail Udělit vítěz.Váš emailem adresa právě vyhrál € 150,000.00, klik sem"Tak proc ne i klikacky. Ja mu vek verim, me je pres 40 a smajliky delam taky Voodoo 2 si mohl poplests nejakou kombinovanou s 2D chipem, treba Voodoo Banshee byla uz normalni grafika jak zname dnes. Cilene utoky nikdo nedela aby si mohl poslat 5 spamu, pokazdy je to chyba proflaknutyho hesla. Reakce nejenom na tebe

Tak vzhledem k tomu, že jsou tu "myslitelé", kteří jsou schopni dát e-mailovou adresu do titulku místo do určeného chlívku, tak i podvržená adresa není nic neobvyklého. Ovšem pokud mu někdo něco posílá rovnou z jeho e-mailového účtu, tak jsou profláklé přihlašovací údaje. Že je ovšem někdo schopen je dát dobrovolně (což je obvykle v rozporu s pravidly služby), to jaksi je mimo moji představivost.Woodoo 1/2 měli obvykle nadšenci a ti si to obvykle pamatují.

no ted jsi na to prisel, nic neni bezpecne, pisu ti to vyse.

Že by někdo prolomil heslo na serveru, to mi připadá nepravděpodobné, spíše "podvržení" e-mailové adresy (viz hlavička), nebo "sběratelské" malware na klientském počítači, méně nepravděpodobné je odchycení nešifrované komunikace s e-mailovým serverem.Protože tu jsou jedinci, co do titulku vrazí e-mailovou adresu, tak podvržení je celkem pravděpodobné.

Podvrzeni e-mailove adresy mu nedostane ten mail do Odeslanych ve schrance

To ano, ale kdoví jak to je. Až teď: "penizezaemail" prozradil, že vlastně si za to může sám. Nevím kdo při smyslech tohle je schopen udělat a ještě v roce 2015.

Presne tu otazku jsem.si kladl. Jelikoz.jsem.abstinent,nevim kde se.stal zkrat...Asi to bylo tak,ze ta konkretni adresa byla pouze vytvorena pro ten konkretni server.na.praci. Tedy mi pripadny.unik asi.nevadil. i ldyby to nekomu prodali,ty hesla a emaily nijak by.mi to.asi nevadilo,jak.jsem.psal, tento email byl spise.pokusny,zjistit,jestli to funguje...delavam to tak, a v pripade ze ano,tak to ošefuji poradně...na emaily k tomu urcene...Nikdy se.mi to nestalo,co ted,proto mne to udivilo. Nikdy vir,nikdy utok ma.schranku...hold casy.se.mneni a parchantu je vic a vic...Diky

Brerano jeste jednouChyboval.jsem. vyse v mem prispevku jsem.to vysvetlil..A ted ten.slib:Na online podpore seznamu.mi rekli,ze nemaji pristup k ip adresam. Jedine na zadost policie...tož tak...

No koukam, ze je to jako vzdycky, desitky prispevku, rad, vysvetlovani a stejne se prijde na to, ze jako skoro vzdycky je problem v tom komponentu mezi zidli a klavesnici.

V mem pripade urcite... :) (úsměv)Na druhou stranu,nebyt Vas tady,tak by to trvalo mnohem delsi dobu... (Ten foun je fajn ale na tyto veci...psaní je na prď)A navic,rad se necemu priucim,nebo si zopaknu. A Vase rady mne navedly a protridily moznosti....myslim, ze to je presne to,jak to ma byt,alespon pro mne jakou trumpetu...Nezlobte se prosim,za ten "lidsky faktor".Omluvou je,ze jsem trumpeta a ze " napadena schranka " byla nepouzivana " a vlastne uz jsem ji mel davno deaktivovat...Ted mam za vyucenou,ale jsem chyrejsi...Dekuji nastotisickrat a hlavně : Děkuji za Váš čas.A alespon kliknu na par reklam,at se udrzi toto forum...

Ahoj, rád bych se znamit s osobou která, můžeme spolu zdelit názory, pokec, o všem v rámci respekt a rozumem, dokonce budu rád s ní se znamit. Děkuji