» Poradna » Notebooky

Nejsou zapojeny reproduktory ani sluchátka - HP Elitebook 8570w

Zdravím, dal jsem si svůj Elitebook 8570w do továrního nastavení s cílem zbavit počítač balastu a zlepšit jeho chod, vše se zdrařilo a windows 10 se rychle znovu nainstaloval. Nicméně po akci přestal kompletně fungovat zvuk. V pravém dolním rohu mám ikonu reproduktoru s červeným křížkem, který při najetí myší hlásí "NEJSOU ZAPOJENY REPRODUKTORY ANI SLUCHÁTKA".Na stránkách výrobce nejsou audio ovladače k mání, tak jsem se (asi marně, jelikož žádný z nich nefunguje) pokoušel dohledat jaký ovladač tento notebook potřebuje, neúspěšně. Některé jsem naistaloval ve správci zařízení přes průvodce přidáním hardwaru, ty co se mi povedly nainstalovat nic nezměnily a některé při instalaci daly chybové hlášení "zařízení připojené k systému nefunguje".Potom jsem zkusil také všemožné poradce při potížích a diagnostiky (UEFI, HP Hardware Diagnostics apod.), ty ale nikdy na problém nepřišly a dokonce ani nepodaly ID selhání. Zkrátka počítač se tváří jako kdyby vůbec neměl reproduktory ani zvukové konektory a nemůžu přijít na způsob, jak to napravit - zkusil jsem všemožné a tak mi zbývá už jen zkusit štěstí tady. Předem upřímně díky za rady.

Odpovědi na otázku

Dóminiku Niku Niku ty jsi velký kouzelník....No samozřejmě je to driverem zvukovky.Instalovat náhodně "na pas-blind" různé drivery (jeden přes druhý) není ta správná cesta. Jó, kdyby tě tak napadlo si ještě před tím resetem do továrka všechny drivery vyzálohovat, to by teď bylo "žůžo", že jo? Prostě bys drivery ze zálohy obnovil a hotovo - vše by fungovalo jako dřív...------------------------------------------------------------Ale co te když je mléko na plotně rozlité a děcko pláče?1. Zjisti vendor&device ID zvukovky ve Správci zařízení.2. Podle něho najdi a nainstaluj ovladač. Pouze tento jediný bude fungovat, nemá smysl zkoušet náhodně jiné...3. Pokud bude nejhůř, použij automatické vyhledání/instalaci pomocí odkazu níže. Ale pozor, nechej nainstalovat pouze driver zvukovky - u ostatních položek co se budou nabízet "zruš zatržítko". Ještě nikdy to nezklamalo.... https://drp.su/en

Děkuji velice za snahu,podařilo se mi najít vendor n device ID High Definition Audia, které je VEN10DE DEV 0042, což mě vede k úsudku, že na počítači mám zvukovou kartu NVIDIA, ikdyž jsem ale zkusil projet vámi doporučeného pomocníka pro instalaci ovladačů, nic se nezměnilo. Při diagnéze DirectX mi to ukazuje tento obrázek:https://imgur.com/a/MIJAOn6<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/MIJAOn6" data-context="false" ><a href="//imgur.com/a/MIJAOn6"></a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

Jenze tohle zarizeni neni zvukovka klasicka, ale pro zvuk z hdmi/dp z graficke karty. Resis spatne zarizeni. PrAvdepodobne tam bude jeste jedno bud nezname zarizeni nebo zvukovka se spatnym driverem, ktera se muze hlasit i v poradku, ale nefunguje. Hledej dal nebo vloz screen se spravce zarizeni.

A proč do instalace driveru zvukovky pleteš DirectX?? To spolu přece naprosto nijak nesouvisí...

Jo, a zvukovku NVIDIA jsem v životě neviděl, bývá to z 99% Realtek....

Zde máš odkaz na podporu toho tvého notebooku, ale musíš vybrat i přesný model toho HP Elitebook 8570w. Pak si snadno stáhneš správný ovladač na zvuk: https://www8.hp.com/cz/cs/search/search-resul...

Díky za rady,konkrétní model mého notebooku je C5A24UC#BCM, jenž na doporučené stránce výrobce není, navíc žádný (namátkou jsem zkusil třeba 10 z nich) notebook nemá k dispozici ovladače zvuku. Ve správci zařízení se mi zobrazuje špatně fungující zařízení související se zvukem, když ale aktualizuji ovladač, ukazuje se mi toto chybové hlášení:https://i.imgur.com/0dhpqvD.png

Doplním: podařilo se mi najít tento notebook na stránkách HP, ale zvukové ovladače bohužel nejsou k dispozici. :(

Přestaň se s hledáním trápit - použij nástroj z mé první odpovědi...

Myslim te to nedela ani tak samotny ovladac, jako spise pridruzeny aplikace k te zvukovce, ktery se stara o samotny chod zvuku. A jak bylo receno urco jsou 2 zvukova zarizeni, jedno na hdmi, a druhe analogac. Hodne casto se pouziva prave realtek nejaky ktery byva v 50% u podobnych modelu stejny.

Na HP Webu stačí přepnout z W10 na 8/8.1 a hned nabídne ovladač pro zvukovku IDT High Definition (HD) Audio Driver. Dd W10 možná půjde nainstalovat v režimu kompatibility.A nebo stáhni "Nástroj HP SoftPaq Download Manager" a použij. Ve výchozím stavu bude chtít stahovat hlavně HP bloatware, ale umí stáhnout a nainstalovat jen ovladače. Naklikej co stáhnout a nechej ho pracovat.