Nejsou mi hry které ostatním jedou v pořádku.

Dobrý den,prosil bych o pomoc.Jak jak je možné že můj herní PC ( omen od HP ) rozjede úplně bez jakéhokoliv problému na ultra maximální nastavení hry jako je DOOM Eternal Wolfenstein The new colosus Dishonored 2 Prey Far Cry 5 Fallout 4 i GTA V i remake Mafia 1 a dokonce i kingdom come atp atd,ale např některé starší hry jako například far cry 3 jede neplynule trhaně ( ať už mám vše nastavené na ultra minimum či ultra maximum ) a některé hry se ani nechtějí spustit a když se spustí tak se za pár vteřin vypnou ( to mi dělá například prototype 1 i 2 i Skyrim nebo Fallout 3 Silent Hunter 5 ) a ano všechny hry mám koupené oficiálně legálně ( většina her jsou Steam verze nebo uplay verze,ale většina Steam verze ) co se ovladačů týče tak mám myslím všechny grafické ovladače na aktuální,ale zrovna v tomhle se moc nevyznám co se konfigurace nastavení ovladačů týče,mohu jen s jistotou říct že výkonem počítače to být nemůže protože když mi tam jdou hry které jsem jmenoval plynule na ultra grafické nastavení plynule pak nechápu v čem je problém a už vůbec nechápu proč mi to nefunguje když mám nejnovější ovladače ( alespoň co se grafiky týče,jestli jsou i nějaké jiné ovladače tak o nich nevím ) Windows mám samozřejmě 10 též je aktualizovány na aktuální verzi.Asi jsem měl zůstat u konzolí protože s nimi není problém a tolik kompilací tam se rovnou hraje bez problémů,jinak neměl by Steam nebo obecně tyhle platformy na hry udržovat hry optimalizované na jakékoliv počítače ( natož když jsou to herní počítače ) a ovladače ?. A nebo ještě lépe proč si ta hra sama nestáhne co potřebujete automaticky ?.Díval jsem se na YouTube např na FlyGunCZ a Agraelus a jemu to jede normálně tak má ( alespoň co se Far Cry 3 týče )Nejvíc mě štve že mi nejede a ani se nespustí hry jako je prototype a fallout 3 a Skyrim a far cry 3 mi jako jediné nejede plynule,ani na minimální a ani na maximální nastavení tak už nevím a štve Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Dost možná to nesouvisí a problém nebude v tom, ale u starších her jsou občas potřeba Microsoft Visual C++ Redistributable Packages.

U Starých her může být spousta problémů. Dost často potřebují staré knihovny Direct X apod.

U Far Cry 3 je to celkem normalni, i s 1080Ti jsem mel dropy na 60-70 fps. Zkus mrknout na https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Far_Cry_3, je tam par postupu, jak opravit nejcastejsi problemy (napr. cast "Low GPU and CPU usage (~60%)" by ti mohla pomoct). Stejne tak na te Wiki mrkni i na ty ostatni hry co ti nejdou nebo na Steam diskuze.Bohuzel u starsich her (a nekdy i u tech novejsich...) to obcas nebyva jak u konzoli, ze zapnes a hrajes - hry proste vysly na urcity operacni system a HW a na novejsich sestavach nemusi v zakladu fungovat. Vetsinou se to da celkem rychle opravit a tech par minut namahy urcite stoji za to abys pak mel oproti konzolim mnohem plynulejsi hru, lepsi gafiku a moznost hrat s klavesnici a mysi.