» Poradna » Programy

Nejnovější ovladač Radeon

Dobrý den,mám problém s aktualizací ovladačů AMD RADEON. Když chci spustit program Radeon vyskočí mi hláška: "Nastavení Radeon softwaru a verze ovladače se neshodují. Zkuste to prosím později po aktualizaci na nejnovější verzi (verze)".Již jsem na oficiálních stránkách AMD stahovala ovladač, po aktualizaci fungoval program den a potom, když jsem chtěla spustit program vyskočila výše zmíněná hláška. To stejné se mi stalo i při vyhledání ovladače na oficiálních stránkách Lenovo.Ve správci zařízení mi to píše, že mám vše na nejnovější verzi.Prosím o pomoc, mám zařízení :IdeaPad S145-15ASTDěkuji.

Odpovědi na otázku

Odinstalovat ovladače grafiky (všechny)nejlépe v nouzovém režimu. Restartovat a nainstalovat ovladač ze stránky výrobce NB.

Přesně stačí použít jejich uninstsller. https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601

Udělala jsem to a nainstalovala ovladače ze stránek Lenovo na můj NTB :AMD VGA Driver for Windows 10 (64-bit) - S145-15AST, S145-14ASTAMD UI Driver for Windows 10 (64-bit) - S145-15AST, S145-14ASTVše se nainstalovalo a bohužel hláška stále vyskakuje ve stejném znění :(

Ano, to jsem nainstalovala.

Zkusil bych to obráceně, po kompletní odinstalaci nainstalovat ovladače od AMD, a zkontrolovat, jestli se tam potom náhodou automaticky nenainstalují ovladače Lenova nějakou jejich vypečenou aktualizační utilitou.

Tak jsem to zkusila odinstalovat a nainstalovat od AMD. Vše se mi v pohodě nainstalovalo a už mi ta aplikace jde spustit a nevyskakuje hláška. Uvidíme, ono to vždy den jde a pak tam skočí ta hláška a zase to nejde. Zatím díky 🙂

Proto upozorňuji na ty automatické aktualizace, to je nutné ZKONTROLOVAT A VYPNOUT!

Myslím, že ty aktualizace AMD jsou zapnuté automaticky. Takže je teda vypnu.

Pozor nejedná se o aktualizace ovladačů AMD, ty jsou evidentně v pořádku, ale o aktualizace ovladačů LENOVO utilitou od Lenova.

Aha, dobře. Tak si s tím dneska pohraji. Děkuji!

Tááák to dlouho nevyskočila hláška. Dneska dopoledne aplikace naběhla a teď odpoledne už zase hláška. Já už fakt nevím, co dělat. Aplikaci, kterou má LENOVO v NTB jsem dala pryč.

Máme doma stolní PC Lenovo a první co bylo jsem odinstaloval tu jejich aplikaci páč to pořád otravovalo s různými aktualizacema atd. A vše funguje dobře i bez ní.

Lenovo Vantage - tak to kdyžtak zkusím dát pryč.

No můžeš zkusit autoruns zda je tam vidět a odpojit ji třeba to bude stačit.

Díky, úplně jsem to odinstalovala a uvidíme. Zatím AMD pracuje jak má, tak snad to tak bude i nadále.

Tááák to dlouho nevyskočila hláška. Dneska dopoledne aplikace naběhla a teď odpoledne už zase hláška. Já už fakt nevím, co dělat. Aplikaci, kterou má LENOVO v NTB jsem dala pryč.

Oni čínští soudruzi o tom vědí https://support.lenovo.com/jp/cs/solutions/ht508250

aha no a to jsem hledala info na netu, děkuji:) problém bude, že ve store nic takového ke stažení ale není :D

Našel jsem https://www.microsoft.com/en-us/p/amd-radeon-softwa... *ivFEQ&ransiteid=kXQk6.ivFEQ-hwgohJsMPCVdq6Ecs5R99w&epi=kXQk6.ivFEQ-hwgohJsMPCVdq6Ecs5R99w&irgwc=1&ocid=AID2000142_aff_7593_1243925&tduid=(ir__br6qg90n9gkfqwktkk0sohz3zv2xszustigoqqb600)(7593)(1243925)(kXQk6.ivFEQ-hwgohJsMPCVdq6Ecs5R99w)()&irclickid=_br6qg90n9gkfqwktkk0sohz3zv2xszustigoqqb600&activetab=pivot%3Aoverviewtab ale jestli to pomůže, netuším.

Trošku jsem pohledala a našla jsem tam ten AMD lite, co psali v článku, ale nejde naistalovat - hází chybu. Takže už fakt nevím, co s tím :(

Já si furt myslím, že se tam pořád automaticky instalují ty Lenovo ovladače, případně nějaké generické MS ovladače po restartu (vypnutí/zapnutí). Na tu verzi ovladačů se jde podívat v ovládacích panelech, můžete to zkontrolovat? Případně napřed nainstalovat ty od AMD, aby to běželo, podívat se, co je u těch ovladačů v ovládacích panelech napsáno, a jak začne vyskakovat ta chyba, tak ty ovladače znovu zkontrolovat. Mimochodem, co tam je vlastně za grafickou kartu? Podobnou chybu dělaly W10 s ovladači od ATI pro grafiky řady HD3000, HD4000, kdy přeinstalovaly ATI ovladače generickými od MS.

Můžu vědět přesněji na co se dívat, abych zkontrolovala tu verzi ovladačů ? Ve správci zařízení je pod grafickými adaptéry : AMD Radeon (TM) 530 a AMD Radeon (TM) R4 Graphics.

Dáte na té položce pravým myšítkem menu, Vlastnosti, vyjede karta zařízení, Ovladač, a podíváte se na Zprostředkovatel, Datum ovladače a Verze ovladače. Pokud se to nějak změní, když to přestane fungovat, poznáte, že vám něco ty ovladače přeinstalovává. Problémem by také mohlo být, že tam máte dvě grafické karty, na to se opravdu používají ovladače od výrobce notebooku, ale pokud nefungují, je to problém. Ještě mě napadlo zkusit starší ovladače grafiky od výrobce, pokud by byly dostupné.

Ve správci zařízení je pod grafickými adaptéry : -AMD Radeon (TM) 530 - zprostředovatel Advanced Micro Devices, Inc., datum oslavadače 09.08.2019, verze ovladače 26.20.11026.12001-AMD Radeon (TM) R4 Graphics u toho jsou stejné info, jako u prvníhoVčera jsem to dle návodů, zase celé odinstalovala a instalovala do AMD a to fungovalo a myslím si, že tam bylo něco jiného než dnes když na to koukám znova. Starší ovladače jsem na oficiálních stránkách nikde nenašla.

No právě, pořád si myslím, že vám tam ty ovladače něco přeinstalovává...

Ale co? Tu aplikaci od Lenovo jsem si už dala pryč.

Třeba to s tím nesouvisí,ale zkusit tohle https://www.spajk.cz/zakazat-automatickou-inst...

Upřímně, na to si moc netroufnu ani dle návodu.