Nejnovější grafická karta, bude fungovat i na starší zakl. desce ?

Dobrý den,rád bych si v blízké budoucnosti pořídil novou kvalitnejsi graf. kartu a rád bych se zeptal zda nebude někde problém.Zakl. deska: vyrob. neznamytyp sběrnice Dual DDR3 SDRAMšířka sběrnice 128 bit PCI Express 2.0 x16 A rád bych se tedy zeptal zda mohu vybírat mezi nejnovějšími graf. kartami nebo zda se musím orientovat pouze na rozhrani 128-192bit nebo to ma jen vliv na propustnost dat ? Popr. zda bude velka strata mezi 128 a 384 zda se to nebude moct tlouct Momentalne pouzivam - GrafikaPegatron GeForce GT 230 s 1,5GB typ sběrnice DDR2šířka sběrnice 192 bit max. power 75WMohu tedy zvolit libovolnou graf. kartu napr. širku sbernice 384 bit, 3GB GDDR5 ?Jeste presne nevim jak je silny zdroj aby nebyl problem s utahnutim te nove graf. kartySnad jsem na nic nezapomel.Predem dekuji za reakce Aleš

Odpovědi na otázku

Napsal jsi toho hromadu, ale typ desky ne. Ale ono je to jedno. Pokud tam jela GT 230, tak tam pojede jakákoliv moderní PCI-E 16x grafika.Ale pokud chceš doporučit nějakou konkrétní, napiš, jaký máš přesně procesor a jaký přesně zdroj.

Grafická karta by měla jít bez problémů. Údaje o zdroji budete muset přečíst ze zdroje, který by v případě výkonnější gr.k. měl mít odpovídající konektor pro její přídavné napájení, ale to lze vyřešit i příslušnou redukcí, která bývá ke kartě přiložena.

Jak typ desky ? zde vse co prozradil everest mother b Vlastnosti FSB: Typ sběrnice Intel QPI Skutečný takt 132 MHz Efektivní taktování 132 MHz Hodiny QPI 2394 MHz Vlastnosti paměťové sběrnice: Typ sběrnice Dual DDR3 SDRAM Šířka sběrnice 128 bit Poměr DRAM:FSB 5:1 Skutečný takt 660 MHz (DDR) Efektivní taktování 1320 MHz Šířka pásma 21120 MB/s Na ten zdroj se mrknu nerad bych to podcenilProcesor:Intel Core i7 870 s frekvencí 2,93 GHz8 MB L3 Cache4 jádra, 8 threadůIntel Turbo Boost s frekvencí 3,6 GHzMax TDP: 95 Wpamět 2x 4 GB DDR3 1333 MHzčipset: Intel HM57 ExpressTakze se nemusim bat ze bych musel kupovat novou zakl dasku ? Protoze procesor je na socketu 1156 a vetsina novejsich desek je 1150 takze by to pro me bylo dosti financne narocne.Nic mene mnohokrat obema dekuji :) zdroj zjistim co nejdriv jak to pujde

Jeste mozna jedna podstatna vec vse je zabaleno v casu micro tower

S nejvetsi pravdepodobnosti tam bude zdroj 300W coz bych rekl ze nebude zadna slava to jsem mel uz pred 10 lety

Otevři bednu a podívej se jaký tam je. Nebo alespoň vyfoť štítek. S tím i7 se můžeš dovolit i slušnější grafiku třeba jako R9 270, ale na tu neznámý 300W zdroj opravdu nestačí.To je nějaká hotová HP nebo Acer sestava?

Prosim tě, šířka sběrnice RAM nemá vůbec nic společného se šířkou sběrnice grafické karty!!! Podle toho se vůbec neorientuj, nebude se to vůbec tlouct a vůbec to neřeš.Tím hlavním problémem u tebe bude už ostatními zmiňovaný zdroj a co bude schopen utáhnout. Anebo počítat s tím, že při koupi výkonné GK třeba i s 512bit rozhraním bude potřeba koupit nový zdroj...

O tom zadna ale oproti graf karte a zakl desce je zdroj ponekud zanedbatelna polozka kterou bych resil az posleze vyberu vhodnou graf kartu a podle te budu situovat zdroj nebo se to snad dela opacne ? Jen jsem jsem slyset naky nazor aby mi potvrdil to ze snad to ma nejakou zpetnou kompatibilitu a ze vyrobci HW jsou solidarniAno jedna se o sestavu HPto jsem udelal ale krom anglickeho WARNING tam neni nic jineho co prectu zas tak pokrocily ve vychodnich jazycich nejsem ale cislo jsou mezinarodni takze tech 300W bude asi opravdovych

Pokud je to HP, můžeš mít problém s tím, že tam normální zdroj nepůjde. HP totiž používá i jiné zdroje než běžné ATX. Nechceš konečně být konkrétní a napsat, která přesně sestava to má být?

tato: alza.cz/hp-elite-7100-microtower-d197487.htm#popis

Tak do té by normální ATX zdroj jít měl. Ale možná narazíš na jiný problém. Tyto hotovky mají občas nesmyslné omezení od výrobce a nefungují v nich jiná grafiky.Máš nějakou finanční představu a další požadavky na tu grafiku?

A je mozne to dopredu nejak zjistit nez koupim novou ? No rekl bych ze se na tom nevyplati setrit abych za 2roky kupoval novou tak dejme tomu 6ooo,- +/- Pozadavky asi tu nejnovejsi herni podporu aby to mohla byt i castecne nahrada za PS4 samozrejme je mi jasne ze HW se to nevyrovna ani pozitku z hrani ale abych to rozjel plynule a bez nakejch prutahu Jinak na praci treba autocad mi bohate staci stavajici takze asi jen kvuli tomu neni to zrovna levna hracka ale furt levnejsi nez ps + hry

Kup to někde, kde to jde do 14 dnů vrátit.http://www.czc.cz/msi-r9-270-gaming-2g/1414... http://www.czc.cz/seasonic-energy-knight-ss... = cca 5700,-Nvidia v této cenové hladině nic zajímavého nemá (ta má aktuálně zajímavou jen GTX 750 / 750 Ti, ale ta patří níž a pak až aktuálně bezkonkurenční GTX 970, ale ta je zase za 9,5k).

Jina moznost neexistuje jak to dopredu zjistit ? Je fakt ze to pak dovezu zpet na centralu a vyberu jinou ale nerad bych takhle neco vracel radeji bych koupil uz neco osvedceneho.A 2GB bude do budoucna stacit ? je sice znacny narust ve frekvenci o proti te me stavajici ale pametove jsou na tom podobne Nebo na pameti nezalezi a kdyz bude mit "teoreticky" 512MB pri 7000MHz tak bude daleko lepsi nez 2GB s 2-3MHz ? Preci na dostatecne vykresleni to ma vliv ne ?

2GB jsou pro tu grafiku dostatečné. GT 230 je naprostý šmejd, který by byl stejně pomalý i s 512MB. 2GB se tam cpou jen proto, aby se to lépe prodávalo. Velikost paměti a frekvence ti o výkonu nic neřeknou. Na to se musíš podívat do testů. Ale těžko najdeš test, kde jsou tyto dvě pohromadě. Proč? Protože šmejdy jako GT 230 testuje málokdo. Navíc je to grafika z roku 2008-2009. R9 270 je podstatně novější. Je to sice přeznačená HD 7870 z roku 2012, ale je to grafika úplně jiné třídy.Jako nějaké hodně hrubé porovnání můžeš vzít toto:http://www.hwcompare.com/16640/geforce-gt-230-vs-r... Případně tady máš podrobněji porovnané parametry:http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270-vs-GeF... Pokud pojede, tak rozdíl poznáš. Bude to asi jako přesedat ze sto dváci do nové fábie. Supersport (= R9 290X / GTX 980) to sice není, ale svezení v tom není vůbec špatné. Většina her by ti pak měla běhat ve Full HD na vysoké detaily, starší a méně náročné úplně na plno.

Dobre diky moc za objasneni a vysvetleni snad to bude vsechno v pohode nebo se s nima nejak domluvit protoze pak tam vozit zpet kartu a zdroj nevim no nikdy jsem to takhle na zkousku nepraktikoval ale asi mi nic jineho nezbyva.Takze Seasonic Energy Knight 500WMSI R9 270 2GBA snad uvidime Děkuji mnohokrat