» Poradna » Mobily

Nejlevnější tarif mobilního internetu (mimo síť T-mobile)

Sháním co nejlevnější mobilní tarif s co nejvíce daty, případně i v kombinaci s voláním (ale není nutné). Jenže jsem zjistil, že prakticky všichni výhodní poskytovatelé od Kaktusu po Ododrik.cz jsou v síti T-mobile, který má i sám nejvýhodnější tarif předplacenky na rok.Jenže u nás má tmobile mizerný signál, takže se musím omezit na poskytovatele co fungují pod sítěmi Vodafone a O2.Znáte nějakého výhodného poskytovatele v těchto sítích, s nějakými slušnými tarify? Já zatím nic moc nenašel.

Odpovědi na otázku

Zkus se obrátit na svého dodavatele energií (elektřina a plyn).Většina jich má pro své zákazníky i velmi výhodné mobilní služby. Nevím jakého máš dodavatele, ale já jsem u Centropolu, který využívá sítě Vodafonu.

Pro "mínusáře":Myslíte si, že je špatné mít tarif za 1- (jednu) Kč na měsíc a v tom je 50 minut volání zdarma do všech sítí a 150 MB dat ???Pokud překročím 50 volných minut, tak platím za minutu (počítáno po vteřinách) 1,50 Kč. A pokud chci víc dat, tak se to po vyčerpání 150 MB automaticky přepne na dalších 150 MB za 100,- Kč.Pokud znáte něco lepšího, tak si i já nechám rád poradit.

150 MB za 100 Kč je opravdu hodně špatných, mám předplacenku (Kaktus) a vyjde mi cca 3500 MB za 150 Kč a nejsem vázanej na dodavatele energií a je to nabídka pro každého

To je pravda, já na druhém mobilu také používám Kaktus.Ale záleží na tom, kolik těch dat kdo potřebuje. Znovu opakuju, že za 1,- Kč mám 50 minut volání do všech sítí + 150 MB dat. Myslím si, že za 1,- Kč to není špatné. A navíc je to v síti Vodafonu, což tazatel požadoval.Podobné možnosti nabízejí i někteří zaměstnavatelé - mají s některým operátorem výhodnou smlouvu a své zaměstnance (kteří o to projeví zájem) zahrnou pod svou smlouvu.

zkusím se mrknout. ale pochybuju že by eon vypotil nějakou slušnou nabídku.

Víš, že O2 a TM používají sdílenou infrastrukturu?Takže ti reálně zbývá jen Vodafone.

Mínuskáři, co je na jeho odpovědi špatného? Je sice pravda, že né všechny vysílače vysílají jak TM, tak O2. Ale těch je mizivé množství

Kdyby se musel zadat důvod, proč někdo dal mínus či plus, mělo by to větší hodnotu než teď. Takhle si každý může kliknout na co chce, jen podle nálady a nemá to absolutně žádnou hodnotu...

O2 chytám perfektně. Kaktus kolísá nahoru dolu, přepíná edge a 3G jak o život...Možná že Tmobile sdílí infrastrukturu, ale dá se totéž říct i o virtuálech v jeho síti?

<ironie>Ne, máte naprostou pravdu. Zatímco T-Mobile používá infrastrukturu O2, pro svoje virtuály udělal úplně jinou síť, která je jen pro ně a T-Mobile jí nepoužívá...</ironie>

A logika se vám poděla kam? Pokud by měl s O2 smlouvu i pro využití virtuály, tak by mi ten signál nepadal k nule, ale přepnul by na BTS O2.To není o technice, ale o smluvních a právních podmínkách. O2 rozhodně nemá zájem, aby se mu v síti potulovali o dost levnější virtuálové konkurence.

Emtečko.cz. funguje v síti O2

To je. Ale volání i data pěkně drahé.

Mám zamestnanecké emtecko. Nevim jestli to jde i pro nezamestnane v TZ, ale pausal za 3,6kc a k tomu internet 1,5GB za 140kc.

no právě, jen ten zaměstnanecký je výhodný

ale ten zamestnanecky tarif je pro kazdeho, sam ho vyuzivam ...

vodafone teď nabízí nějakou akci, že když si u něj pořídíte pevný internet, tak komplet neomezený tarif i s daty dostanete za 400, celkem za 800. říkám si kde je ten zakopaný čivava.