» Poradna » Programy

Nejlevnejsi naklady na tisk 1 strany A4 - co koupit (inkoust, laser) ?

Budu tisknout cca z 90 % texty, a cca z 10 % grafiku, radove jednotky tisicu stran mesicne, na klasicky kancelarky papir A4. Potrebuju koupit tiskarnu (ne jehlicku), ktera bude mit co nejmensi naklady na vytisteni jedne strany A4 (zapocitany veskere v uvahu prichazejici naklady). O kvalitu tisku mi az tolik nejde (zadne 600 dpi, spis 150). Nove inkoustove naplne nebo toner kupovat nechci - je to silene drahe, cili uvazuji bud o renovaci toneru, nebo kupovani hotovych inkoustovych naplni od jinych vyrobcu (ne original napr. HP), kteri jsou levnejsi, nebo bych si to do inkoustovky lil sam. Jsem z Prahy. Muzete mi nekdo poradit podle Vas nejvhodnejsi kombinaci konkretniho typu tiskarny a konkretniho druhu doplnovani naplni a u ktere konkretni firmy si ty naplne budu obstaravat ?Dik za pripadnou radu, moc se v tom nevyznam - mam jehlicku EPSON.

Odpovědi na otázku

Z hlediska nákladů na tisk vychází vždy lépe laser. Když uvažuješ o nákupu nové tiskárny + nových tonerů, doporučil bych Kyoceru (např. FS-1000). Když uvažuješ o nové tiskárně a recyklaci tonerů, doporučil bych HP, s jejichž renovací je asi nejvíce zkušeností a dělá to nejvíce firem (např. LJ 1100).

Nejlevnější tisk vůbec je z kopírek ( opravdiských kopíter, tedy koncepčně opravdu digitálních kopírovacích strójů, ne přizpůsobených tiskáren)s PC interfacem.Kompletní náklady bez papíru kolem 30halířů. Případně Duplex či větší formáty.Konkrétní příklad 18stránek za minutu do A3 v této kategorii Develop 1830i.Moho předvést a zajistit, ale rozhodně se nevnucuju ,-)Normální laserová tiskárna, skutečné náklady minimálně kolem 60haléřů bez papíru.Inkoust přes korunu a víc, podle tiskárny. i 2.50,-

prakticky je mozno jeho priklad vyuzit. Obecne levna tiskarna - drahy tisk,plati bohuzel porad.Zpetne to uz tak nevypada. Pokud mate jehlicku Epsonku,tak ji proboha nevyhazujte.Pocitejte naklady na tisk,vstupni data jste zadal,Vector to prepocetl. Aby za cenu jedne tiskarny sla temer cena cartridge(2x),jako to predvadi HP,to jde mimo muj obzor chapani uspor. Jehlicka je sice hlucna,ale provozne...(ja vim Vy jste zadal inkjet nebo laser). Moje Epsonka 800 Color se za 3 roky zaplatila petinasobne.Barvu umim,ale na fotky mam Minilab . Zdravim.