Nejlevnější herní sestava.

Monitor: starší 1280x1024 60Hz už mám

Procesor: v computeru jsem četl kladné ohlasy na Pentium Dual Core G620 a výše, tedy myslím nejyvšší G860, jelikož i3 jsou o 600kč i více dražší a výkon je přitom srovnatelný. Samozřejmě socket 1155 Sandy Bridge

Základní deska: v tomto oboru nejsem zběhlý, ale stačí mi, aby byla schopna využít dané komponenty a slušně fungovat přes 3 roky

RAM: myslím, že 4GB dnes stačí, takže bych šel do Kingstonu 2x2GB, myslím, že stačí i 1333 MHz

Grafická karta: nyní mám ATI Saphirre HD4830 DDR3 512, takže je jasné, že bude třeba ji vyměnit. Ale prý je dnes lepší Nvidia, takže jsem uvažoval GTX 550 Ti, nebo 560 bez Ti, ale klidně pujdu i do AMD

Zdroj: Takový, který toto utáhne.

+mechaniku, case a HDD mám.

Cena by měla být do 9 000 kč s DpH za těch 5 komponent.

Co chci hrát? GTA4, LC, 5?, MW2, Black Ops, JC2, AC2, ACB, ACR, Saints ROw 2, Far Cry 3, Deus Ex: HR, prostě střílečky FPS a TPS

Odpovědi na otázku

A jaký máš HDD a máš pouze jeden?
Pokud budeš používat pouze 32bit systém nemá cenu mít víc paměti RAM .

Jenom 160 GB, ale to je teď jedno. Mám už vybranej Samsung 1TB, ale to s tím teď nesouvisí. Používám 32 bit systém, ale můžu si tam dát i 64.

A procesor co píšeš je jen dvoujádrový doporučuji pro hry rozhodně jádra čtyři

V computeru intel g620 2 jádra 2,6 GHz porazil AMD Phenom II X4 980 BE 4 jádra 3,7 GHz. Já jsem to nevymýšlel, tak jsem chtěl původně čtyřjádro, ale to bych musel nechat starou grafiku, takže herní výkon bude určitě lepší, kdž zainvestuju do grafiky. Dvoujádro stačí..

Na monitor/1280x1024 by to takto mělo být výkonné dostatečně až možná zbytečné.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php...

Bravo. Děkuji ti příteli, konečně rozumný a akceptovatelný názor. Jen ten zdroj mi přijde slabý.

Nabude, celá sestava v zátěži má spotřebu max. okolo 300W, takže je to i s rezervou.

Netuším komu říkáš čů... já ti mínusy nedával..taky jsem čelt recenze na tento procesor a zas tak moc nevykřikovali jak je "boží".To je tvá věc... hmmm a slavíš ,když někdo jen odkýve tvůj názor?...
kdbys napsal,že to je o penězích,můžem se bavit o maximu za ty prachy to pak chápu.

No teď jsem si naběhl s tím odkýváním...ale jinak ten návrh sestavy je dobrý

Mám zdroj 400 W, neznámé značky, stál asi 500 kč, takže by to mohl utáhnout, ušetřit 1000 za zdroj a dat to do grafiky by bylo super.

no name zdroj je k ničemu

carlos_commanderx558 :Ušetřit na PSU a pořídit si super GK na kterou ,,nedošáhne,,...Opravdu myšlenka hodna génia.

o můj názor nejde, já nemám názor, já nerozumím počítačům, můj jedinný názor je aby se to vešlo do 9000 kč sdph, a abych tam dal nejlepší možnou grafiku jaká za tu cenu jde a o ten uplně nejlepší poměr cena výkon. Takže můj názor je, že nesnáším rady typu: Kup si desku za 5000 s osmi slotama na ramky 2133 Mhz a grafiku používej starou.

na hry bych volil minimálně i3 (sandy-bridge) a pentium určitě není srovnatlné s i3 :)

i3 2100
4GB ddr3
GTX 560
600W