» Poradna » Počítačové sítě

Nejlepší volba připojení stolního PC k WiFi?

Dobrý den. S přítelkyní jsme se přestěhovali do nového. Máme v domě 3 WiFi sítě, ale natáhnout kabel do stolního PC by bylo extrémně složité. Síla signálu WiFi jsou 2 čárky. Chci se zeptat, jaká je nejlepší volba připojení k PC. WiFI Extender a z něj kabel do PC, nebo postačí WiFi karta? Za zmínku také stojí, že v PC nemám mechaniku, takže tím mi mizí možnost instalace ovladačů k danému příslušenství. Budu rád za každou radu, protože zřizovat sem další prripojeni nemám v úmyslu. Díky :)

Odpovědi na otázku

a) ovladače už se dávno neinstalují (jen) z CD.b) k čemu jsou ti cizí WiFi ??? Mimochodem, 2 čárky jsou bída.

WiFi nejsou cizí. Pro upřesnění: jedná se o obrovskou vilu, kde jsou právě vedené 3 WiFi. K nám dosáhnou 2 ale pouze na 2 čárky. A jak říkám, další WiFi zřizovat nechceme a táhnout kabel taky ne. Další peníze do dalšího internetu jsou za mě nesmysl a natáhnutí kabelu také. Krom toho to dost spěchá. Proto mě zajímá, jaaka je nejlepší volba.

USB Asus N-14 je celkom dobra karta, ovsem 5 ciarok by som necakal ani s touto kartou.

Na tu jsem koukal. 2 čárky jsou na mém Huawei P8. IPhone chytá i plnou. A postačí ten Asus i například na sledování filmů a občasné hraní her? Také si nejsem jistý, jestli bude připojení stabilní. Nerad bych aby to bylo - jak někde psali - že připojení vypadne z ničeho nic a signál to pak nechce najít.

Problem nieje pocet ciarok, ale nekvalita signalu plneho chyb v prenose dat. Vela bitov je v kazdom pakete poskodenych. Mne wifi funguje bez odpajania aj ked mam iba jednu ciarku, alebo dokonca aj bez ciarky.

To ti nikdo dopredu nerenkne, nevi jak mas zarusene prostredi atd. proste to musis vyzkouset.... a s temi vypadky pocitat, bezdrat je bezdrat, 2.4GHz pasmo bezlicenni a krom wifi tam beha spousta dalsich technologii a pripadne i ruseni. Ac to nechces slyset, kabel je kabel.

Kupit Wifi (router/AP-cko) s rezimom "klient", pripojit ho LAN kablom s PC.LAN kabel moze byt dlhy niekolko desiatok metrov, takze umiestnit "klienta" na poziciu najlepsieho prijimu signalu (nie za nabytkom, nie pri stene, nie nizsie ako 160cm, mozno v susednej miestnosti). Alebo vyhladat miesto pomocou NB, smartfonu.Wifi karta do PC je zle riesenie > elektromagneticky smog z PC, nemoznost umiestnit na idealne miesto, PC vecsinou prirazene k stene a niekde pri zemi.

Zdravím, vaše odpověď mi tu přijde zatím nejlogičtější. Takže stručně. Nejbližší router je v garáži naproti přes malou zahradu přes kterou není možné připojit kabel. Když nainstaluji AP do chodby a z něj povedu kabel do PC, teoreticky by vše mělo šlapat jak má, nebo se zvýší odezva zvýšením zařízení, přes které musí signál procházet?

Napisal si to dobre.=> teoreticky by vše mělo šlapat jak má...Prakticky ti to nezaruci ani vyrobca, ktory to vyraba, tudiz chciet nejaku zaruku od nas na to ako to tebe bude fungovat je nelogicke. Preco to tak je? Z logiky veci sa da dedukovat, ze kazdy mame iny byt a predmety v nom (nabytok) a tiez aj ine zariadenia pripojene na wifi. WiFi je mimoriadne zavisle na kvalite signalu. Kedze mate 3 siete je otazne ci sa navzajom nerusia. Ked uz opakovac, tak taky co prevadza vysielanie do 5G pasma kde je maly predpoklad, ze vas bude niekto rusit aj ked aj to je individualne. Moje 5G domace wifi chyta wifi anteny na strechach susednych domov.

Nikto nepozna presne Tvoju situaciu.Povodne si napisal : natáhnout kabel do stolního PC by bylo extrémně složité"Teraz pises: "Když nainstaluji AP do chodby ... Nejbližší router je v garáži naproti"Tak pridavam lepsie riesenie: OUTdoor klient Wifi, umiestneny vonku (na okne, na fasade, balkon, terasa) nasmetovany na "garaz naproti".Okrem toho, ze eliminujes prekazku (stena/zed, okno), tak aj rusenie inych Wifi (ciastocne smerova antena).

Priklad moze byt: https://www.najnakup.sk/wifi-anteny/ubiquity-ubnt... Ale netusim, ci mas pripojenie v pasme 2,4 alebo 5 GHz?Neviem ani, ake mate vstahy s ostatnymi ucastnikmi siete:"S přítelkyní jsme se přestěhovali do nového"Tak odporucam Wifi router (AP-cko z fukciou NAT) oddelena separatna siet.Keby to bolo "hole" AP-cko, alebo zle nakofigurovane, tak si vidite (nie vzdy, pre rypalov) vzajomne do PC.

ovladače k aktuálním zařízením bývají prakticky vždy na stránkách výrobce ke stažení, takže cd nemusíš řešit.

kup pár powerline adaptérů a pc připoj kabelem "protaženým" od routeru přes zásuvky 230V. Bastlit k PC wifi kartu nebo AP klienta je matláctví.https://www.alza.cz/search.htm