» Poradna » Počítačové sítě

Nejlepší technické řešení internetu

Ahoj, Chystám se stěhovat do svého vlastního byslení. Do teď jsem bydlel v podnájmu.
Stěhuji se do vesnice velmi blízko Prahy. Stavíme zde domek.

Zjistil jsem, že v blízkém okolí místa kde stavíme není zaveden telefonní kabel.
Tzn. že nebudu moci zřídit internet ADSL, který potřebuje pevnou telefonní linku. Je to tak?
Jaké nejlepší řešení by jste mi doporučili. Internet vužívám dost hojně i na stahování dat.

Potřebuji tedy stabilitu, neomezené FUP, A co možná nevyšší rychlost (min. 10 MB/s)
Ideální by bylo pené připojení, ale to asi nepůjde.

V místě není ani zavedené UPC.

Díky za všechny rady

Odpovědi na otázku

buď přestaneš tajit tu vesnici, kam se stěhuješ, nebo se podívej na některý z webů, kde jsou seznamy poskytovatelů internetu a podívej se kdo by přicházel v úvahu

jinak nejlepší řešení by bylo si nechat od nějakého providera natáhnout optiku, malý ping, žádné rušení, plný duplex - tedy rychlost oběma směry stejná (na rozdíl od ADSL), rychlost lze libovolně navyšovat atd...

jj přesně tak, takovejhle internet je nejlepší. Jen možná za to položení kabelu zaplatí víc než za celej ten barák :D

10 km by se možná do 2.5 mega vešlo.

to máš vyhlídky nic moc....... osobné máme optiku, agregace 0 a rychlost......