» Poradna » Mobily

Nejlepší smartphone do 5000...?

Ahoj, budu si vybírat nový smartphone a potřeboval bych se vejít do 5000 korun. Našel jsem tento Samsung:https://www.alza.cz/samsung-galaxy-j5-duos-sm... Ale někdo mi říkal, že telefony s Androidem se tak po roce začnou sekat kvůli množství aplikací neustále přidávaných do obchodu play. Jenže ono pak moc možností nezbývá, snad jedině Apple a do toho se mi zrovna nechce. Předchozí mobil jsem měl Samsung trend a ten mi celkem vyhovoval, ale je pravda, že se po cca roce začal sekat.Myslíte že tenhle je dobrá volba? Moc aplikací nepotřebuje, maximálně 8 i s hramaOslovila mě hlavně výdrž baterie a kvalitní foťák.Pište rady, popřípadě jiné telefony, budu moc vděčný.Díky všem,Ondra.

Odpovědi na otázku

Nenáročnému uživateli stačit bude. Každopádně Galaxy J jsou lowendy a chybí jim např. podsvícení tlačítek pod displejem, automatická regulace jasu nebo notifikační dioda. 8 GB je na větší hry (které mají často třeba 500 MB, ale klidně i víc) málo - odhaduju, že tak 5 GB zabere jen samotný systém a předinstalované aplikace. Za stejnou cenu můžeš mít hardwarově lepší telefony - např. trochu větší Vodafone Ultra 6 nebo Asus ZenFone 2 (který má ale slabší baterii). Případně nějaké Lenovo, ale osobně je moc nemusím.

Pak jsem ještě myslel Asus Zenfone 5, ale nevím...

Ten se už snad ani neprodává.

Android to má tak nastavený, že se začne sekat. Ale ne po roce, ale po 365dnech. A nikdo ti to nevyreklamuje, protože to je vada výrobku.Kup si iPhone nebo Xiaomi, to má sice android, ale jinej, takže to ani není android. Takže se můžeš rozhodnout, jestli to má Android nebo ne a podle toho říkat kamarádům, jestli máš Android nebo ne. Nebo si kup Apple, ale ten je celkově naprd a nemá Android vůbec.Takže vrtulník.

Doporučuji Meizu M2 Note :)...Za 5000 dostaneš špičkově vybavený telefon s obrovskou baterii (vydrźím s ní 2 dny i přes zapnuté data, či wifi).

Jenze ma podivne GUI

Nakonec asi půjdu do té lumie od microsoftu...za 4200 myslím dobrá koupě

Ja Lumii mel. V nejblizsi dobe ji mit nebudu. Mozna az bude mit pouzitelny system. Mimo cteni recenzi jak je WP10 perfektni si zajdi nekam do obchodaku win phone vyzkouset.

Meizu wtf, to co je zase. Zase se sem něco dovezlo a lidi jsou na to jak magnet. Další NIC, co není ani pořádná značka. Radši nějaký Samsung, nebo Pokud se uživatel rozhodne pro windows phone neni problém doporučit Lumii 640. WP aspoň nepotřebujou čistící programy a nějaký antiviry, jedou neustále plynule.. tak to má být... Možná absence pár aplikací, ale to si člověk zvykne.

Celá příčina sekání po jednom až několika letech používání spočívá v tom, že během doby používání se postupně aktualizují aplikace, včetně systémových na pozadí a každá nová verze zabírá většinou o něco víc RAM. Jelikož si lidé často kupují to nejlevnější, kde je jen malá rezerva RAM, tak se nejpozději po jednom nebo dvou letech dostanou do stavu, že ta RAM s aktualizovanými aktualizacemi prostě nestačí. Dá se tomu snadno předejít tak, že se nekoupí telefon s minimální velikostí RAM, ale co nejvíce je možno. V dnešní době už je hraniční velikostí 1GB, takový telefon se bude sekat hned nebo během roku. Ten Samsung v odkazu má 1,5GB RAM, jenže je to Samsung, kde hodně RAM zabírá jejich nadstavba Touchwizz. Pokud chceš jistotu, že vydrží alespoň několik let bez sekání, tak vynechej telefony s méně, než 2GB RAM a s blbou optimalizací od výrobce, tedy zejména všechny Samsungy Doporučil bych např.: https://www.alza.cz/mobilni-telefony/smartpho... který má 2GB a velmi dobře optimalizovanou nadstavbu výrobce. Ten se nebude sekat ani za několik let.

snáď nerozbehnem nejakú bitku, ale na WP si nerozmýšľal?do svojho limitu sa vojdeš s Lumiou 640 bez problémov. nejakého sekania sa báť nemusíš a ani nedostatku aplikácií.

Lumia 735

Takže myslíte, že ta Lumia 640 se mi sekat nebude i když to má RAM jenom 1GB? Jak říkám, moc aplikací nepotřebuju...A nějaký zásadní rozdíl oproti Lumii 735 nevidím. A do té Xiaomy se mi nechce, přece jenom je to nějaká neosvědčená značka z Číny...

s WP 8.1 se ti to sekat nebude, rekl bych ze na ty ramce az tak nezalezi (mam 512mb lumii 620 a slape to lepe nez S3 neo s 1,5 gb ram)

ta "neosvědčená značky z Číny" je jeden z největších výrobců telefonů dneška a jejich telefony patří mezi absolutní špičku... A za druhý - 1GB RAM na Androidu, na Windows a na Applu jsou úplně něco jinýho... Android bude na hraně použitelnosti, windows a apple naprosto v pohodě... U windows je zase problém to, že to je okrajový systém, takže na něj nemusí bejt aplikace, který zrovna potřebuješ...

Lumia se sekat nebude asi nikdy Microsoft tam totiž (po vzoru Apple) udělal podvod na uživatele, že grafiká nadstavba dostala prioritu zobrazování před samotným výkononáváním operací. Díky tomu jsou animace stále plynulé i v případě, že zrovna na telefon čeká na dokončení operace. Takže sice budeš na všechno čekat stejně, jako třeba u Androida, jen ti to bude během čekání plynule animovat, kdežto u Androida během zátěže procesoru někdy nastávají vizuální záseky. Z toho potom plyne ta fáma, že WP stačí slabší hardware, než Androidu. Není to pravda, jediný rozdíl je ve vizuálním vjemu, ale na slabém HW budeš čekat úplně stejně s WP, jako s Androidem

Naprosto NEsouhlasím! Každý systém je napsaný od základu rozdílně a proto se NEjedná pouze o optický klam...

Lumia 640LTE s W8.1 je vynikající odladěný telefon, který má v sobě všechno, co je potřeba včetně navigace a office. A aplikací ve store je taky dostatek.

a teď ještě Tu jak Karkulka sežrala vlka.Odlaďenost WP hahaNavigace a office mají úplně všichni výrobci ve store zdarmaA u aplikací jde mimo jiné o množství i o funkčnost. U WP není ani to množství.

Kvalitnější fotoaparát za tu cenu neseženeš, laserové ostření výhoda. Vydrž baterie, klasická 2 denní....

Do 5000? ZenFone 2 Laser ZE500KL se dá za daný peníz sehnat.Nebo Motorola Moto XT 1541.Na Xindl či podobný Čína šunt bych zapomněl.

A myslíš, že Zenfone 2 je lepší než Zenfone 5?

Do 5000 Kč jsou nejlepší mobilní telefony v poměru cena/výkon tyto:Xiaomi Redmi 3S LTE (Těm, co říkají, ať se na ně nedíváš nevěř, Xiaomi poskytne hooodně muziky za méně pěněz a Redmi 3S LTE je tomu příkladem)....Vlastním ho a jsem s ním neskutečně spokojený, výdrž 3 dny, běhá úplně v pohodě, fotoaparát na rozdíl od některých mobilů, použitelný A nebo pokud opravdu nechceš Xiaomi tak sáhnout po Asus Zenfone 3 MAX. Taky dobrý telefon