» Poradna » Mobily

Nejlepší smartphone do 5000,- opravdu Xiaomi redmi 1S?

Dobrý den, dnes jsem si přečetla neskutečné kvantum recenzí, srovnání, zhlédla videa apod a ze všech finančně dostupných telefonů přišel jako ten největší hrdina už zmíněny Xiaomi redmi s1 (hongmi nebo red rice). Je opravdu tím nejlepším? Případě kdyby byl nějaký vybavenější lepší telefon poraďte prosím a případně uveďte v čem je lepší. Čínským značkám věřím díky zkušenosti z Huawei tak si prosím nějaké stížnosti na čínu nechte a nepředhazujte mi Nokii lumii, na tu mám doslova alergii. Moc děkuji za radu :)

Odpovědi na otázku

Pochybuji, ze za ty penize najdes lepsi telefon.

Taky myslím, že najdeš lepší. Doporučil bych ti třeba Lumii, o té ale nechceš slyšet. Proč?

Čti pořádně

Nevím, nikde se nemůžu dočíst, kromě toho, že na ni má alergii... Podle mě to ale není relevantní důvod, proč Lumii ne. Nebo mu snad lékaři diagnostikovali alergii na Nokia Lumia? Zajímá mě, proč konkrétně Lumii ne...

třeba má vážný důvod proč nechce WP (taky bych nechtěl a to je občas vyzkouším abych věděl, jak se vyvíjí) a ví, že Android Nokie nic extra nejsou.

Cti poradne prispevek Katikakuse.

Já jsem kdysi nedala na Nokie dopustit, brala jsem je za nejvytrvalejší telefony a poslední koupený kousek mě totoálně zklamal. Zasekávání, vůbec mě kolikrát nereaguje dotyk, fleky na displeji, aniž by mi mobil spadl,apod..... Přešla jsem též k Xiaomi Redmi 1s, na doporučení spousty kamarádů

Protože není moc velká šance, že se mu tam podaří nahrát android, třeba?

stručně... Nokie jsou k ho**** :)

Co si představuješ pod tím pojmem "NEJLEPŠÍ"? Jako že ho chválí nejvíce lidí třeba?

Vždyť píše, že výbavou.

V současny době je redmi v kategorii cca 150 dolarů jeden z nej který jsou na stejný urovni ale ani zdaleka nevyčniva nějak markantně..Ti co znajíi nabidku činanů jenom povrchně a třeba z mobilmanie, pochopitelně jsou z REDMI perplex.O pouhych 400 korun víc tě ale vyjde Jiayu g4s ktery je o třidu vyš a poda si ho s prstem v nose,ve všech ohledech - osobni zkušenost s oběma,nicmeně Jiayu tady moc známý na rozdíl od činy není.

na rozdil od Xiaomi koukam že vynechaní slova způsobí zajimavej vyznam věty

Ježiš koukam že maš strop do 5000 - tak ne redmi aníi nahodou a ani v horečce neni nejlepši android v tyto kategorii - do ty ceny se vleze zminovany Jiayu g4s a THL W200S,oba dva jsou uplně jinde než REDMI,není za něma takovy hype,to Xiaomi zvlada na jedničku ale jinak...Nejsou jediny dva ktery jsou lepší ale tyto jsou lepši v ceně do 5000 o parník,ne jenom o něco...

ano, přesně takovou odpověď jsem čekala, a mile mě překvapila vybavenost těchto telefonů z nichž jsem si vybrala jiayu g4s jelikož mě natchla výdrž baterie. Jsem člověk co by rád rozjel jakkoliv náročnou hru a aplikaci, koukal do telefonu třeba než by skonal stářím a taky potřebuju lepší než dobré fotky. Jsem náročný uživatel a na druhou stranu laik. Velice děkuji za radu, tohle jsem potřebovala, nenápadnou raketu v mé cenové relaci. Nadruhou stranu mám hořkost v ústech z komerčního vlivu vůči předraženým, a oproti těmto telefonům, nevybaveným telefonům, nehezké jak se dá ošálit člověk jen "značkou", která má továrnu v podstatě přes cestu od těchto neznámých. Velice děkuji, našla jsem co jsem potřebovala :)

Ahoj, jen jsem se chtěla zeptat, zda i po zhruba 3 měsících jsi s telefonem stále spokojena? a co baterka? Dívala jsem se, že ta je oproti většině telefonů lepší, ale není to na úkor výkonnosti telefonu tzn. opravdu vydrží více než jiné telefony? :) díky ..

mno, co tak koukám na specifikace:http://www.devicespecifications.com/en/model/5f7e2c34tak opět MediaTek - pokud to porovnám, tak v rámci kategorie bych spíš vzal Hongmi 1s s Qualcommem, které je sice papírově méně výkonné, ale například mám záruku, že GPS bude fungovat pořádně což u MediaTeku je evidentně pořád problém¨http://www.devicespecifications.com/en/comparison/b3d42561

Pišu to pomilionte - fakt mam s mtk solidni zkušenosti.Jenom tento tyden - přesněj v pondělí jsem nastavoval 5 modelů s mtk.Co se tyče gps na tuk...Realna a nikoliv zkušenost od kamarada co tam ma zaprcany gps.dat a conf,což je problem jeho a nikoliv přistroje.proč?No to si jde lehce dohledat..THL mnou zminovany chyta do deseti vteřin na cold start,přesnost cca 5-10 metrů,8-12 satáků.To samý to Jiayu..Takže je fajn byt teoretik ale tak nějak pokud člověk se v tomto pohybuje tak se jenom zasmměje...BTW autor fixu pro 65XX kterej komunita použiva jsem jenom tak na okraj já,řekl bych že fakt o probůlematice gps a mtk vím násobně víc než ty..

Primarní problem s gps byl hlavně na starym 65XX a ani ten nebyl hardwarovej mimo par exotů kde antena byla dementně umistněná,odflaknuta montaž ale softwarovej..No a u modelů ktere šly do prodeje už ihned s international rom a nikoliv čina s more locale a překupník prodává,tak problem nebyl ani u nich - inkriminovany nastavení ktery se muselo likvidovat tam v drtivy většině není.V současnosti prakticky musiš prakticky jenom na jedny verzi Androida opravovat jeden řadek v confu a to kvuli tracker aplikacím - kombinace chyba v androidovi+mtk způsobovala legračni vysledky ala žes běžel průměrnou rychlostí 250 km.Stačilo přidat v textaku par slov v confu a bylo po problemu

Zmínil jsi, že jsi autorem GPS fixu. Mám THL W8s a problém s GPS mám. Je to jinak moc dobrý telefon. Mohl by jsi mi napsat, kde najdu Tvůj fix? Dík

Tech pohádek o problémech mtk s GPS už myslím bylo dost.

Koupí Xiaomi 1S rozhodně nic nezkazíš, naopak :)

No a pokuď nechceš China šrot kde budeš polovinu času řešit proč nejde to či ono ,tak dobrá volba je Moto G nebo pár dní počkat na Moto 4G.Ne važné XIaomi a podobní soudružské telefony jsou zajimavé jedině cenou,jinak je to jeden velký nedodělek.Na 100% potvrzuji toto z Heureky.50%Nedoporučuje produkt Cena Displej Fotoaparát Svižný a stabilní systém(buhužel zabugovaný) CPU od MediaTeku Stále Android 4.2 Zabugovane MIUI s velmi špatnou podporou Kvalita zpracování - telefon vrže Nepodsvícená tlačítka Autojas nefunguje korektně Gyroskop nefunguje korektně Kolísání signálu Tragická GPS:MIUI je hrozná prasárna.Ale zároveň je to asi jediný z mnoha bugu který lze snadno vyřešit jiným launchem.Takže Chinu jen na vlastní nebezpečí..

veškeré recenze co jsem přečetla (a že jich byly spousty) se neshodují s vaším názorem, možná je to jen o konzervaci :) já číně věřím tak jak už jsem psala, mám s ní zkušenosti.http://mobilni-telefony.heureka.cz/xiaomi-redmi-1s-8gb/recenze/ myslím že recenze z heureky nemluví tak jako o ní mluvíte vy a o jaiyu g4s nemůže mluvit nijak jelikož není moc známy, to dává smysl ;) nechápu váš negativní postoj, snažím se najít nejlevnější a zároveň nejvybavenější telefon. To je můj cíl, že vy máte jiné priority je mi vážně ukradené, já chtěla pomoci vyhledat telefon podle svých priorit. To že já věřím číně nebo si pořídím šrot už je můj problém pokud vím a váš výsměch a nabídnutí telefonu který je úplně mimo třídu není absolutně na místě :)

Já nemusím číst kvanta recenzí,stačí když podobný zázrak dostanu do rukou s prosbou ,,udělej s tím něco"V mém okolí bylo +- 5-6 China telefonů a teď není ani jeden.Část umřela po cca. 0,5 roce...Část šla do bazaru.Soudruzi bugy skoro neřeší,spíše je vhodné vydat revision 2.Ano,pokuď někdo chce papírově dobrý telefon za nemnoho peněz je nedodělek z Číny jedna z možností.Když se člověk zbaví dodaného balastu plné podivných znaků,nebo ještě lépe nahraje čistý Android.Co nezmění je fakt že většina těchto telefonů vypadají po roce hůře než má tříletá Defy používaná souběžně vedle Moto X...Rovněž je smutné že občas daný telefon běží skoro hůře než Defy s Androidem 4.4.I v střední třídě se dá sehnat velmi slušný telefon od slušných výrobců.Taková Xperia L,M se dá sehnat kolem 4000,- Moto G prodává CZC za rozumný peníz,ostatně ani E není mimo foto rozhodně špatná...Tedy proboha proč kupovat pochybnou Činu .Možná někdo chce podporovat nějaké překupníčky....

V čině se děla ukrutny ,množství modelů ale ukrutný - spousta je odpad ale spousta-V tvojem okoli je 5-6 činaů a už neni ani jeden...ja mam doma ted momentalně dva,ještě v ponděli jich bylo 7...2 jsou moje vlastní,známým jsem prodal cca 20 telefonů za posledni dva roky - známé počitam kamoše,lidi co sedime v knajpě u stolu atd...Ani jedna reklamace - všechny telefony funkční,stižnosti nula.Neznámým lidem - takže normalni prodej jsem prodal samozřejmě podstatně vic - 2 reklamace nijak nevybočujici z toho na co natrefiš u mobilů věhlasnych značek...Nicmeně když tak čtu o činskych znacích,takže je jasný že kupec kupoval a prd tomu rozuměl jinak by se žadnyho balastu zbavovat nemusel...No viš ono je to tak - toto je věc kde i nakupovat musiš umět a musiš vědět od koho a kde a co..Moto G jsem měl - mam virtualni německou adresu tak jsem si ji nechal na kšeft poslat z Amazonu - šedej průměr ,neurazí ale nedělej z ní víc než je ,popravdě řečeno ani vteřinýu mně nenapadlo ji tahat pro sebe - čistě na kšeft..

Nevím zda je Moto G šedý průměr.Drtivá většina recenzí mluví jinak..Většinou se mluví o jako o výborném poměru cena výkon a špičkovém provedení...Nic moc je foťák a absence nejrychlejších dat + paměťové karty.Dvě poslední věci řeší nově uvedená 4G.Nemá smysl chodit kolem horké kaše.Moto G je prostě lepší než Xiaomi. http://versus.com/en/motorola-moto-g-vs-xia... osobně jsem měl v ruce Moto G tak Xiaomi.Ke kterému můžu říc.Starší Android s naprosto prasácká nástavba,nudný až hnusný vzhed.Průměrné zpracování.Stačí?Za 5 litrů není problém sehnat něco od LG.Rozhodně lepší koupě než Xia...

Můžu poprosit o kontakt? Potřeboval bych poradit s GPS v telefonu gsmart Roma. Předem děkuji.

Kdyby jsi ale četl, tak bys věděl, že Xiaomi 1S nepoužívá CPU od MediaTeku. Čili odpadají problémy s GPS. Používá 4x jádro Snapdragon S4. Nástavba MIUI V5 je jedna z nejlepších a nejsvižnějších nástaveb pro Android vůbec. Android 4.2 nebo 4.4 v tomto mobilu nepoznáte, čili ani nemáte potřebu ho mít. Dále jsem nepobral, kde jste vyčetl na Heurece, že ho nedoporučuje 50% uživatelů ... Je tam 14 recenzí a ani jedna není záporná.Podle mě je to dobrá koupě, samozřejmě, že se nedá čekat nic světoborného za 4500. Pokud chcete mít vždy nejnovějšího Androida, kupte si Nexus 5. Jestli chcete odolnou konstrukci, kupte si HTC One M8, Jestli chcete nejlepší display, kupte si HTC One. Ovšem se připravte sáhnout hlouběji do kapsy. Xiaomi je kvalitní zástupce střední třídy.

No pane Tom,vy jste se evidentne povedl,nahazet na vse kolem sebe spinu a vedet prd.Zkusenosti nula,huba do koran a cteni pofidernich fake je vase domena.Takze k veci:Recenze na heurece nejsou na 50%,prvni a zasadni lez,uz ted se mi chce prestat vam neco vysvetlovat.Ale nevzdam to.Cenove je hongmi,redmi velice zajimavy.Display je ze stejne tovarny se stejnymi parametry jako ten ,ktery vyrabi displaye pro iphone(sharp)(HD)+gorilla glass druhe generace.Foto:8Mpx od Samsungu s HDR,to nejlepsi co je v 8Mpx mozne mit,dle odborniku,ne dle tebe.Autojas,funguje skvele, + funkce MIUI ze kdyz je aparat v kapse tak cidlo nedovoli zvednout hovor,tzv. senzor priblizeni.Gyroskop je zcela plne funkcni.Pravda,signal neni z nejsilnejsich,ale dnes uz to problem neni zavazny,pokryti je zcela dostacujici.Naopak signal WIFI je hodne silny.GPS,staci jednoduchy fix pomoci app mobiluncle a je vystarano,kdo nechce hledat,nenajde,kdo chce hledat problemy,najde,a je fuk jak jsou relevantni.Pameti Foxcon,pouzivane ve valne vetsine tel.Podpora?MIUI forum,najdes zde vse.Telefony nabizeji aktualizace samy pres OTA.Jak zjisti ze je nova verze MIUI,okamzite nabidne.Co se tyce šasi,je skoro perfektni,ale nevrze.Nepodsvicena dotykova tlacitka?Kolikrat si na ne koukal po pul roce vlastnictvi?To ze je MIUI zatim nejlepsi a nepropracovanejsi nastavba na droid, hovori mnoho znalych a zkusenych lidi pohybujici se v danem segmentu.Droid 4.2.?Hodne dobry,po zkusenostech s novejsimi verzemi,4.2 zatim nejlepsi,ale to je vec nazoru a zkusenosti.Zaverem.Tom:Nevis vubec nic a plkas,to by az tak nevadilo,ale mates a lzes,to je horsi.Predstav si ze na zaklade tvych lzi,smyslenek.a nepodlozenych soudu se nekdo rozhodne.Co si na tobe vezme az se spali?NIC.Doporucil Ukázat celý příspěvek

Dobrý den, včera jsme zkouseli na xiaomi redmi gps a vůbec se na app endomondi nechytla. Muzu se zeptat co dělat nebo jak otestovat gps? Díky

Ahoj, jelikož tebe a pana "ooooooooooo" vnímám jako jediné kteří tady vědí o čem mluví chtěl bych se vás tedy zeptat jestli dáváte přednost Jiayu g4s _ Xiaomi Redmi 1S nebo Xiaomi Hongmi Redmi ( na telefony jsem lajk ale rád bych své penize investoval moudře a na zakladě odborné rady ) popravdě vůůbec nevím jaký rozdíl je mezi těma dvěma Xiaomi za každou radu jsem vděčný a děkuji moc. Ps. moje nároky jsou mít prostě co nejkvalitnější telefon v přibližné částce 5000 ,-

Hongmi, redmi, red rice .... vše je stejný model, nově sladěný pod jeden konečný obchodní název "RedMi". Bratříček RedMi 1s je přepracovaný model RedMi na vyšší výkon (použité jiné vnitřnosti). Mám ho nějaký ten pátek doma a nezklamal mně. Nahradil starší Xperii Ray od Sony. Komunita MIUI je i v ČR/SR (http://miuios.cz) a má opravdu již vše vychytané a dokonce svou vlastní ROM, kompletně v češtině, se zárukou, že to bude v Evropě 100%ně fungovat.