» Poradna » Programy

Nejlepší PC benchmark

Ahoj, jaký benchmarky používáte na test počítačů? Jde mi o to, který benchmark svým výsledkem bude nejblíže skutečnému užití ať už ve hrách, tak třeba při renderu videa a podobně. Používám 3Dmark (timeSpy a Firestrike), userbenchmark a passmark, ovšem občas se tyto tři benchmarky až moc rozchazí ve výsledcích. A upřímně nemám čas u každého počítače pak testovat jak si vede v praxi. Předem díky.

Odpovědi na otázku

Ano, stejně tak, jak se rozcházejí benchmarky, rozcházejí se svými nároky na PC i jednotlivé hry. Takže pokud chceš nejlepší průměr, tak musíš použít několik benchmarků. A nebo lepší možnost, na benchmarky se vykašlat, protože to je k ničemu. Hra pojede tak, jak ji hardware dovolí a žádným benchmarkem to nezměníš. K čemu ti bude číslo z benchmarku, když hra pojede mizerně

ziadnytaky 1 neexistuje. Vseobecne velmi blizko je passmark.Jeho vyhoda jesiroka databaza procesorov. Dalsi pouzivany je cinebench. Na hry je to zlozitejsie, rozptyl jedaleko vacsi ako u CPU

Passmark

Dneska nemusíš nic moc měřit, prostě si to "vyoutubuješ".Pokud nevěříš, že "tvoje" 3060 je stejná jako sousedova, tak je ideální MSI Afterburner + jakákoli tvoje oblíbená hra - tam uvidíš, to kompu chybí, popřípadě jsi spokojen jak to všechno frčí.Pokud jenom testuješ "zátěž", stabilitu, tak jakýkoli loop test.https://overclock3d.net/news/gpu_displays/unity_s... Já pracuji i se staršíma kompama, takže občas Unigine produkty.

No já jednak testuju zátěž + stabilitu a teploty, na to mi víceméně stačí ten 3dmark, případně pak grafiku nechám ještě projet přes OCCT nebo Furmark. Ale spíš mi jde o to, že jsem narazil na poměrně divný jev v tom 3Dmarku. Nějakej Xeon 10/20 z roku 2014 má v Time Spy CPU skóre lehce přes 8tis a třeba takový ryzen 3600 má kolem 7tis. Což jako 1000 bodu mi příjde jako dost velký rozdíl, ale potom dle passmarku je zase ten Xeon "pomalejší". A pak prostě z čeho vyjít. Samozřejmě tady jsem se pustil i do podrobných testů ve hrách jak s 3600 tak právě s Xeonem a grafikou RTX 3070 pro oba CPU a v některých hrách, hlavně starších měl jasně navrch ten Ryzen (předpokládám skrze lepší výkon na jádro), ale pak mě překvapil výsledek u AC Valhalla a nebo u Cyberpunku, kde byl až o 20% rychlejší ten starý Xeon. Jenže takto všechno testovat je fakt na dlouho, proto mě zajímalo, jaký ten benchmark je asi takový nejpřesnější. Jinak samozřejmě render v cinebench nebo i v davinci resolve FULLHD video 60fps měl ten Xeon asi o 4 minutky rychlejší (10min video)

aky xeon z 2014 je rychlejsi ako r3600?

konkrétně 2666 V3, podle 3Dmarku teda. Klidně sem pak můžu nahrát i výsledky testovaní.

ten je cca rovnako vykonny ako r3600 v milti, pomalsi v single a ma 2+ krat vyssiu spotrebu

+ ma 4 kanalovu pamat, tak ak mas osadene 4 moduly, handikep sa moze vyrovnat

Benchmark je "idealni" situace kdy se vsechna jadra zatizi nejakou stejnou ulohou. Ve hrach to tak vubec neni, kazdy jadro pouziva na neco jinyho, jsou ruzne zatizeny atd., proto ten Ryzen bude vzdycky lepsi.

Tak když má 10jader, proč by nebyl.

2628L v3 je 10core z 2014 a ma zhruba polovicny vykon single aj multi

Tak se zeptej tady tazatele jak to je.

Tady mám výsledek v TimeSpy
i5 11400f - https://ctrlv.cz/lDdi

A tady je Xeon - https://ctrlv.cz/e196

Vlastně tohle je ten důvod, proč to teď řeším

fakt nechapem, co riesishttps://www.cpubenchmark.net/compare/3481vs2471vs4226/... na hry sa zameraj na 1jadrovy vykon a na app xjadrovy. Pre xeon budu vysledky tym priaznivejsie, cim je app pamatovo narocnejsia. Radovo su to rovnako vykonne procesory.

i5-11400f a i5-11400f je pořádný rozdíl, je to i5-11400f na 65W nebo odemknutý?

RE: Martin - taky nevím, co vlastně řešíš. Xeon má víc jader, mnohem výkonější paměti.Pokud je ta i5-11400f v default, tak je to téměř i5-10400f. 6 jader, paměti nevím jaké. Desky pro 11gen umí i rychlé.Rocket má samo mnohem větší IPC.

K i5 jsem měl 2x8GB 3200hz CL16 a ke Xeonu 2x16 1600mhz ECCREG, ale Xeon jsem testoval i s 4x4GB a výsledek +- autobus stejný.Pak je i pravda, že i5ka byla v H510 desce a byla v defaultu nebo aspoň já to nijak neladil.

V defaulty je 11400 uškrcená skoro jako nějaký mobilní CPU. pokud se jí nastaví 100W, je o cca 20% výkonnější než default.

preco by si 65W procesor nastavoval na 100W? To nedava zmysel.

Přesně tak ho mám nastavený. Prostě proto, aby běžel na 4.2GHz. :)

Resis situaci, kdy zatizis vsechna jadra na maximum, to je jedina situace, kdy bude Xeon lepsi. Na realny pouziti nema na tu i5 sanci.JInak "herni" sestava s Xeonem, nekoupil jsi to "vyhodne" na Bazosi nahodou? Tam radi stavi takovy splacaniny ze zbytku...

Tak jsou bastlíři co je třeba baví oživovat věci, které by pak už šly "na hromadu". Třeba za to dal peněz nula. Ten Xeon je desetijádro, Haswell na 3GHz + .To se lehce postaršímu i5 v pohodě vyrovná.Co je špatně, tak to je spotřeba. Ale ruku na srdce, dnes už jsme si "zvykli" na takové bizáry, že 135W je nic.

Tohle konkrétně jsem vyměnil za basu piv s kamarádem, co se toho zbavoval, ale tohle byl spíš jen příklad. Teď řeším otestovat 30PC do pátku, jak stabilitu, tak výkon a proto mě zajímal ten benchmark, jelikož přetahovat na 30PC třeba 5 her + ještě další programy na test... no to bych do pátku určitě nedal.

ak mas 30 periferii a dost miesta na stole, tak to do vecera mas otestovane

drbni tam furmark do vecera a prime95 na noc

Pokud chceš testovat absolutně jen stabilitu v extrému tak ano, jinak bych testoval v reálných aplikacích ne v syntetických věcech.

Bohužel mám prostor na testování pouze 2 PC současně. Třeba tím 3Dmarkem bych tak za hodinku stihnul 4 počítače, ale prostě chápeme se. No budu to muset nějak vymyslet, asi to proženu jen přes ten 3Dmark a když to nespadne, tak to pošlu dál jako OK počítač. Jinak teda se jedná o počítače z PC půjčovny, takže musím všechny ještě vyčistit a některý jsou fakt hodně nechutný... Takže možná 4 počítače tak na 1,5h možná ještě dýl. Každopádně díky.

za 1,5 hod sa skutocna stabilita pc otestovat neda, takze to daj tomu co to vymyslel bez roboty dalej a napis, islo to

To je pravda, ale lepší náročnější test 1.5h než vůbec nic. Klidně i ten 3DM v loop.-

napr raz sme mali notebook "vypina sa ked zapnem excel" Tak som tam cely den vypinal zapinal excel. Zavada sa neprejavila. Na druhy den to priniesol spet, ze sa mu to doma stalo znovu. Tak sme to este 2 dni mali zapnute, zavada sa neprejavila. Tak uz si nasraty, ze si vymysla, on je nasraty ze ty si vymyslas.. Nakoniec bola vyrobna vada baterie, ked si odpojil notebook z nabijackky a zacal snim hybat, bateria stratila kontakt a samozrejme sa vypol. S excelom to nic nemalo..

Dobře, Xeon z roku 2014 bude nějaký ryze serverový komp - patice určo ne klasická 1151 nebo 1151.Ryzen 3600 je mnohem novější architektura, ale zase jen 6/12.Proč by v různých testech nemohly podávat rozdílné výsledky, každý ten test pracuje s instrukcemi, vlákny, propustností RAM jinak...Jako život není jen černý nebo bílý. Některá hra využije víc vláken, (VyhráváXeon), jiná potřebuje větší IPC.

Soráč, patice jsem myslel, 1150 nebo 1151 (Haswell/Broadwell)

Je to X99 deska socket 2011-V3. Tady konkrétně to je teda bios módnutý, aby byl boost na všechny jádra.