» Poradna » Programy

Nejlepší odinstalátor

ZdravímChci se zeptat. Jaký je nejlepší program na úplnou odinstalaci různých programů ?Někteří tvrdí, že je nejlepší iobit uninstaler, ale já jsem zkoušel přes tento odinstalátor odinstalovat Panda cloud antivirus přes tento program a potom mě nešel nainstalovat.Teďka mě byl doporučen revo uninstaler. https://www.youtube.com/watchOd problému s antivirem Panda už žádný podobný odinstalátor nepoužívám.Vždycky po roce přeinstaluju Windows.Co je lepší ? Vždycky reinstal windowsu, nebo tyto odinstalátory ?

Odpovědi na otázku

Ani jedno. Odinstalátory až na velmi řídké výjimky k ničemu nejsou potřeba, stačí normálně přes správce programů ve Windows. A přeinstalovávat každý rok Windows je taky kravina, pokud k tomu není zásadní důvod.

Po odisntalovaných programech, obvykle dost zbyde(složky, soubory, klíče v registru) A třeba ty zbytky v registru můžou zlobit. Mne se například nedařilo upgradovat na Windows 10, protože zůstaly v PC, nějaké složky po ZoneAlarm, když sem je smazal, zázrak, upgrade šel.

Za 15 let jsem taky žádný uninstaller nepotřeboval, ale když už někomu nestačí MS tak to chápu jen aby si nakonec neměl víc problému než užitku...1-2x do roka reinstal OS, pro běžného uživatele a PC bude fungovat jak má,,já reinstaloval OS před měsícem a momentálně mám v PC asi 70 trojanů a dalších chuťovek, + ještě to co Eset nechytl mno asi dost,,ale neřeším až bude čas tak se nahodí nový OS, ( počítám že měsíc bude klid ) :)))

Proč provádět zbytečně přeinstalaci, když stačí obnovit Windows ze zálohy?

Já nedělám OS zálohy vadí mi pak stahovaní aktualizace, nedávno jsem se vypekl,měl jsem zálohu a nahodil jsem ji,, a prásk vyskočila aktualizace na půl dne no ty vole říkám si,, od té doby stahují od MS vždy aktuální Windows,, a je klid,víš jak je to pěkný když nahodíš OS pak dáš zkontrolovat aktualizace a napíše to ''váš Windows je aktuální'' žádná aktualizace :))to co potřebuji mám schované, savy, profily, a programy ? těch pár MB ? to je nahozené hned,,u mně je to takhle reinstal trvá pár minut, pár minut něž nahodím věci co potřebuji cca hodinka a PC je ve 100% stavu a plně funkční a připravené na zavirování ''zase'' :)))

Když se záloha aktualizuje, není žádný problém s aktualizacemi. Pro mne rozhodně rychlejší, než pak znovu vše instalovat a nastavovat.

Neříkám že je to rychlejší nebo lepší ale mně to takhle vyhovuje :)ono stejně musíš nahodit i ovladače takže taky to musíš nastavovat stejně dlouho jako já konec konců,,, nebo mi neříkej že zálohuješ i ovladače na HW :)

Pravidelně (přírůstkově) prováděná záloha OS do image. Tato záloha obsahuje vše - systém, ovladače, nainst. programy atd.Není pak problém v případě jakýchkoli potíží (týká se i zavirování nebo selhání disku - disk se prostě vymění) systém obnovit do prakticky libovolného bodu v čase.P.S. Ovladače samotné lze rovněž zálohovat. http://wintip.cz/508-jak-zalohovat-ovladace Rozumný uživatel to udělá, protože je nemusí potom nikde shánět...---------------------------------------------------------------Ještě k dotazu. Odinstalační programy mají smysl pouze tehdy, pokud se použije monitoring při instalaci. Pak odinstalační program během instalace určitého programu sleduje kam a co se zapisuje, a vytvoří si databázi. Potom, při odinstalovávání tuto databázi použije a tím pádem je odinstalováno opravdu vše. Programy samotné sice obsahují vlastní odinstalátor, ale jak známo bývá z 90% šlompácky napsaný a zanechává v PC zbytky, někdy nemalé.Nutno podotknout, že k odinstalaci např. antivirů a podobných nízkoúrovňových aplikací nejsou odinstalační programy vhodné. Ani vlastní odinstalátor. Je nutno použít odinstalační utilitu výrobce antiviru z nouzového režimu - jedině tak je zaručena korektní odintalace.

Výrobce antivirového programu obvykle uvádí, jak jeho software kompletně odinstalovat. Takže například Bitdefender Free, se klasicky odinstaluje, kdežto na placené verze, se už musí použít jejich odinstalátor.

Kedysi sa na to pouzival program CleanSweep od Nortona. Presne ako pises, pred instalaciou SW sa zapol monitor a po instalaci sa monitor vypol. Iba vtedy sa dalo na 100% vycistit vsetko.Inak to nejde.Suhlas.

A proč vůbec nová instalace Windows? Já jedu na W7 bez reinstalu (i bez obnov, ze záloh) minimálně 6 let a to jsem mezi tím měnil GK a přecházel na SSD :)

Reinstalaci jsem dělal naposled u W98 a to byl ještě vysloužilý počítač, který jsem poslal do důchodu, tedy bez důležitých dat a ze srandy jsem zkoušel nějaký TuneUp, kde bylo krásně vidět, co dokáže udělat za paseku. Pak jsem to dal pinďatum na bludiště a jiné dětské hry.Jak se někdo může v dnešní době babrat s nějakou každoroční reinstalací, když existují daleko lepší metody.

Blbost, mrtvá data (bez běžícího programu) ničemu nevadí, maximálně zabírají misto. Nikdy v životě jsem nepotřeboval nějaký odinstalátor a to na PC jedu asi od 1993 :)

Už roky používám Your Unistaller. Je to chytré, má vlastní databázi změn, které instalovaný program dělá a umí i jiné věci. Zatím nezklamal.

Nejlepší je prevence, kdy nemusíš nic po odinstalaci, dodatečně mazat. Takže programy na zkoušku, instalovat v Sandboxie a nebo virtuálním stroji. Popřípadě použít program, kdy se po restartu, všechny změny v PC, vynulujou viz https://www.raymond.cc/blog/reboot-windows-and-a... Pokud trváš na odinstalátorovi, tak se nauč, jak nastavit, aby monitoroval instalaci programu, bude tak sledovat, jaké změny v PC, instalovaný program provádí a při odinstalaci, tyto změny vrátí zpět. Pokud nějaký program, při instalaci, potřebuje restartovat Windows, tak odinstalátor má samozřejmě smůlu. V každém případě, ti nikdo nezaručí, že odinstalátor opravdu vše smaže po odinstalovaném programu.https://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-nastroje-...

Těchto programů jsem vyzkoušel spousty. Jediný který se hodí k vyzkoušení programů jež k dokončení instalace vyžadují restart je Acronis True Image, resp. jeho nástroj Try&Decide.Tento režim totiž přetrvá i restart PC takže se instalace dokončí. Pak lze pokračovat ve zkoušení. Při ukončení režimu T&D zvolíme, zda se mají změny přenést do "ostrého systému" nebo zahodit. První možnost se obejde bez potřeby restartovat.Jediná nevýhoda je, že tento režim intenzivně využívá místo na disku, takže je nemyslitelné ho mít zapnutý třeba půl dne. Oproti tomu je ale prakticky "neprůstřelný", prošel všemi testy.-------------------RollbackRx vypadal zpočátku nadějně, ale náročnějším testem (instalace nízkoúrovňového sw) neprošel...Navíc má některé další "mouchy", ale to je na delší povídání....

Pokud si pamatuju, tak novější verze Acronis, už nemají funkci Try&Decide. Jinak se taky doporučuje Shadow Defender. Mne osobně, zatím stačí kombinace Sandboxie a virtuálního stroje.

Tento režim byl opravdu ve verzi 14 odstraněn, ale v dalších verzích na žádost uživatelů opět vrácen.SD znám, je výborný až na to, že jeho stínový režim "nepřežije" restart, takže po restartu je vše zahozeno. Tím pádem neumožňuje zkoušet programy které k dokončení instalace restart vyžadují. Naproti tomu má výhodu v tom, že spotřebovává minimum prostoru na disku takže může být zapnutý klidně celý den (= výhodné při surfování v "nebezpečných končinách").Sandboxie je klasika, na něco lehčího ano, při těžším úkolu se "zakucká"......Ne každý má HW na slušný chod virtuálky.

To jsou právě programy restore on reboot, který se na testování programů, který při instalaci vyžadují restart, nehodí. Těch, kteří fungují i po restartu moc není, kromě Acronisu, je to Rollback RX, FarStone RestorIT, AX64 Time Machine a možná Toolwiz Time Freeze. Já si vystačím s tím, co sem už napsal, plus obnovení Windows ze zálohy.

Najlepsia a mozno jedina odinstalcna featura ma (ako vzdy) dve moznosti:Vyskusat program na "ostro" a ked je pre mna neprijatelny, obnovit system z binarnej zalohy.Druha moznost je test vo "virtaly"Nainstalovat si neziaduci program do ostreho OS, bez binarnej zalohy, a potom ho odstranovat, neporadim, taku chlopotinu som nikdy neskusal. Preco?

Přesně tak, tohle je lepší řešení, než pak věřit na nějaký odinstalátor. Ještě bych zmínil, že jsou programy, které udělají snapshot systému(napadá mne firma RollbackRX), takže když se něco pokazí, obnoví se počítač z toho snapshotu. Je to ještě rychlejší, než z bitové kopie systému/obrazu disku. Ještě tu máme obnovení počítače přes bod obnovení, na to ale není vždy spoleh.

Buď použít to, co je přímo ve Windows, nebo u některých programů jako "antiviry" stáhnout poslední verzi, spustit a použít přímo jejich odinstalátor.

Nejlepší odinstalátor je tvůj administrátor:1) Ví co a jak ti dovolil nainstalovat2) Ví co a jak odinstalovat3) Umí řešit problémy Když si dáš 2 a 2 dohromady tak nejlepší je být sám sobě administrátorem ...

ja dlhodobo pouzivam Soft Organizer k plnej spokojnosti.