» Poradna » Ostatní

Nejlepší gamepad pro PC

Ahoj, poradíte prosím nejlepší gamepad pro PC s cenou do 2.000,-- Kč? Chci, aby byl co nejvíce univerzální, tj. na hraní závodních her (motorky, F1, rally - pokud se mi nebude chtít vyndávat volant s pedály), stříleček, golfu, leteckého simulátoru (pokud se mi nebude chtít vyndávat joystick s plynem), plošinovek atd. Jestli není u bezdrátových provedení viditelná latence (viz např. bezdrátová sluchátka), tak je mi jedno, zda gamepad bude či nebude mít kabel. Též je mi jedno, jestli v případě bezdrátového provedení bude mít integrovanou baterii nebo se budou baterie vkládat. Chci, aby uměl vibrace. Předem všem moc díky za tipy a doporučení!

Odpovědi na otázku

Díky moc!

jen bacha ten z odkazu je k PC jen přes kabel. Bezdrátově asi jen k Xboxu.K PC potřebuješ takovej bezdrátovej dongle do USB kterej u tohohle levnějšího asi není.. Bezdrátově je to fakt lepší než se sr*t s kabelem.

tedy zřejmě něco takovýho...https://www.czc.cz/xbox-series-bezdratovy-ov...

Je možné ho připojit i přes Bluetooth.

tam bych se u Windows bál nějaký latence, ale možná je to pitomost no.

U Windows se bojíš u XBOXu ne?Ten přijímač je v podstatě to samé. BT není problém

Díky, to by mě nenapadlo!Upřímně, četl jsem komentáře k tomu ovladači v prvním odkazu a mám z toho hlavu jak pátrací balon....někdo tam píše, že k připojení k PC je potřeba speciální adaptér, jiní zase že se připojí přes klasický bluetooth integrovaný v PC..... Chápu to tedy správně, že tento ovladač od Xboxu lze k PC připojit 3 způsoby - přes kabel, přes bluetooth nebo přes ten adaptér? A pokud ten adaptér funguje na principu "radiového přenosu", nebude se mi to tlouct s přenosem zvuku do sluchátek (Corsair HS70 Pro Wireless), které pracují na frekvenci 2,4GHz pomocí obdobného adaptéru zastrčeného do PC?

Ovladač v odkaze lze připojit všemi třemi způsoby.
Od jisté verze (Xbox one S) mají Bluetooth všechny.

Origo dongl jede na 5GHz, rozhodně bude nepatrně lepší, co se latence týče, možnosti připojení více ovladačů (tuším 8 najednou), lepší audio atd.

https://www.datart.cz/ovladac-microsoft-xbox-se...

Tady ho mají s donglem, s kupónem -10%, za nějakých 1400 Kč, což asi není úplně špatná cena bych řekl.

Super, moc děkuju!Předpokládám, že v nějakých akcích alá Black Friday půjde ten gamepad možná i k tisícovce či lehce pod, ale problém je, že balení včetně adaptéru jsem našel jen asi na 3 eshopech, všude jinde ho nabízejí bez adaptéru, případně s USB kabelem.Jen se zeptám.....jak bude lepší audio? Zvuk pouštím a předpokládám, že stále budu pouštět do bezdrátových Corsair HS70 Pro Wireless, jejichž dongl pracuje na 2,4 GHz. Jak mi tedy připojení gamepadu zlepší zvuk? Pokud se nepletu, tak ten gamepad má zdířku 3,5mm na jack sluchátek, ale ten já využívat neplánuju.

na simulátory aut a letadel je gamepad nevhodný (pokud nejde třeba o GTA), ale když myslíš tak rozhodně ten co je k Xboxu. Zkoušel jsem různý a nakonec jsem vždycky skončil u Xbox gamepadu (původně ten od Xbox 360 a teď mám ten co je k Oculusu)

Je to zamýšleno opravdu jen na chvilkové hraní bez nároků na výsledky Pro lepší požitek z hraní simulátorů mám volant a joystick, avšak nechce se mi to na pár minut tahat a instalovat.....a následně zase uklízet

Jj, na letadla jsem měl berany, letecké pedály a nějaké další lvladače, V posledních letech jsme stejně nejraději šáhl do šuflíku pro xbox ovladač, bylo to snazší než celý ancábl připravovat..