» Poradna » Mobily

Nejkvalitnější tlačítkový telefon (2021-22)

Jaký lze v současné době sehnat NOVÝ tlačítkový telefon co by se vlastnostmi aspoň trochu blížil posledním tlačítkovým samsungům?Parametry:-Kamera HD až fullHD-co největší baterka aspoň 2 000mAh-nahrávání hovorů-bez OS-slušné tlačítka (ne jen pro 40kg blondýny s nehtíkama)Nejproblematičtější je asi ta kamera. Rezignoval jsem na kvalitní fullHD kameru, tak aspoň nekvalitní a HD. Jen pro dokumentaci, když je potřeba něco/někoho natočit.A je docela problém i s tlačítky a celkově nemožným ovládáním. Většinou ploché bez nějaké haptické odezvy, a další ovládací prvky jsou krokem tak 15 let zpátky.Nemluvě o návrhu menu kde se proklikáváte jak blázen a lupou luštíte titěrné ikonky jestli je to tedy zpráva přečtená či nikoliv.NE ! kaios (Nokia banán apod.) mobily - žerou skoro stejně jako smartfoun a dávají do nich těžce poddimenzované mrňavé baterky, a jsou těžké (procesor atd). Krom toho některé nemají schopnost nahrávat hovory, na rozdíl od nejlevnějšího tlačítkáče za 350.Navzdory tomu že je v nich linuxové jádro.Takže raději hloupý tlačítkáč co umí nahrávat hovory a videa.

Odpovědi na otázku

No to bude as už dost problém a ne jen v tom foťáku/kameře. Už před lety jsem taky hledal tlačítkový telefon, ale nenašel jsem žádný s automatickým ostřením, s takovými se nedá fotit. O ostatních parametrech taky docela pochybuju. Sám jsem zvědavý jestli nějaký najdeš, obávám se že tlačítkovým telefonům už odzvonila hrana a to se dnes nachází na trhu jsou spíš specifické kusy pro seniory (obří tlačítka, velmi jednoduché ovládání) nebo některé spíš z nostalgie.

Určitou nadějí byly teď telefony s KaiOS(firefoxOS) jenže to zabili výrobci malými baterkami které neutáhnou Wifi a LTE ani 2 hodiny. A dorazila to minimální podpora výrobců aplikací. A to telefonů s KaiOS na trhu bylo snad 20.
Mohl to být slušně odladěný tlačítkáč se základními užitečnými aplikacemi.
(Kdo potřebuje tuny prokrastinačního balastu na Androidu? Já tedy ne.)

Takže z tohoto důvodu hledám tlačítkáč bez OS. Ačkoliv ten s KaiOS potenciálně mohl být takovým ideálním tlačítkáčem (myslím že některý má fullHD). Ale bohužel není.

Co jsou tuny prokrastinačního balastu na Androidu? Ale konkrétně, abych věděl, čeho se tam mám zbavit.

Ten balast nemusíš používat. Ale docela tě chápu, taky jsem se dlouho bránil dotykovým telefonům, ale prostě přišla doba, kdy už jsem na trhu nenašel žádný vyhovující, ještě nějakou chvíli v nich jely odolné telefony, ale opravdu odolné do těžkých prostředí, pro řemeslníky, ne ty tenké "rádoby odolné", ale už i této oblasti ubývají tlačítkové telefony, jestli už nezmizely. A to u před těmi asi 5-6 lety jsem se jeden tlačítkový Caterpillar telefon díval, ale zase...foťák neměl aut. ostření, takže k ničemu.Řekl bych že tlačítkové telefony už nejsou pro výrobce priorita. Fakt jsem sám zvědavý jestli nějaký dobrý najdeš...

Ja vim, ze to asi nesplni zadani. Ale zminim, ze to existuje, treba se to nekomu bude hodit: https://www.unihertz.com/products/titan

IP68 qwerty Android se čtveratou obrazovkou a 6 000 mAh baterkou?Velmi zajímavá věcička. Ikdyž nesplňuje zadání a je skoro za 10k.

Na těch různých kickstarterech se vyrojila řada qwerty androidů a dalších zajímavostí. Ikdyž ta cena je kvůli malé sérii o hodně výš než u velkovýrobců co to sekají jak baťa cvičky.
Ale zjevně si to své zákazníky nespokojené s "GSM konfekcí" najde.

Ještě tak kdyby na kickstarteru byl slušný tlačítkáč dle mých parametrů. Ale myslím že i ten by nešel pod 8 000,-
I ten poslední tlačítkový Samsung s dobrou kamerou a wifi stál taky přes 5 000,-

Aligator K50 eXtremo s KaiOS má prý 5Mpix kameru:https://www.alza.cz/aligator-k50-extremotlačítka jsou na pohmat dobrá. Výdrž slušná. Ale kvalitu foťáku / kamery jsem nezkoušel, chtěl jsem druhý mobil do terénu s možností využití jako LTE modem / wifi hotspot a tam moc možností výběru není. A fotit jsem s tím zatím nepotřeboval.

hezky si na nás vysypal tu snůšku vysněnejch parametrů (na tlačítkáč). Aniž bych to za tebe hledal tak ti na 100% řeknu že nic takovýho není.To je takovej problém si projít 2-3 největší eshopy + heureku abys zjistil jestli takovej telefon vůbec existuje ?

Poslední tlačítkovej telefon, kterej dával smysl byl Samsung S5610/5611 a to už je pěkných pár let zpátky.

Bohužel i tento měl jen 320x240 video nahrávání, ikdyž foťák byl ucházejících 5Mpx.

tak ono je potřeba vzít v potaz fakt, že tlačítkáče prostě obecně nejsou v hledáčku skupiny uživatelů, co by řešila kvalitu foťáku.

Sice je to telefon s Androidom ale mna celkom zaujal Qin F21 Pro+. Akurat blbe ze sa nan nedaju instalovat aplikacie od google ale len od vyrobcu telefonu.