Nejhorší čas na upgrade PC ?

Chtěl jsem upgradovat svůj 6 tet starý PC s i7, ale zjištuji že je asi nejhorší možný čas. Původní představaCPU I7 8700RAM 32GBVGA GTX 2050 podle ceny možná(Ti) 4GBSSD Samsung Pro M2 512GBKdyž jsme se ale podíval na současné ceny CPU od Intelu málem to semnou seklo .Podobné to bylo u pamětí No a GTX 2050 zatím není na trhu.Má cenu jít do Ryzen 7 2700 a GT1050Ti 4GB nebo se vyplatí počkat až Intel pořeší problémy s kapacitou výroby a Nvidia uvede i nižší řady nové generace grafik?Podle https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-8700-vs-... Je multivláknový výkon Ryzen 7 sronatelný s i7 8700, ale jednovláknový je znatelně nižší a ztrátu dohání dvěma jádry navíc. Při současných cenách je kouúpě i7 nesmysl, otázka je jak rychle klesne na původní hodnoty, jré jsou podobné jako u Ryzen 7 2700?Podobně grafika, 2050 má znatelně vyšší +50% vyšší výkon, ale kdy bude dostupná a za kolik Neřešíte někdo podobné dilema?

Odpovědi na otázku

jdes na to kompletne spatne. zacni tim, na co ten pocitac ma slouzit.btw by me zajimalo, jak vis, ze 2050 bude o 50 % vykonnejsi, nez 1050, kdyz jeste neni vubec jiste, zda a v jake konfiguraci ta karta bude uvedena.

Proti čemu má 2050 o 50% větší výkon a jak jsi na to přišel? Já bych vzal GTX 1070Ti nebo 1060 6GB... btw k čemu je v téhle sestavě i7 a 32GB RAM???

Nejspíše čte i něco jiného než české překlady nějakých oficiálních prohlášení Nvidie. sedím v kanclu s chlápkem z Taiwanu a díky němu mám přístup do pár čínských diskuzních fór , kam se jinak Evropan nemá šanci dostat, lze se registrovat jen přes čínské tel. číslo a vše je v rozsypáním čaji. Jsme tam kvůli vývojovým nástrojům a grafiky natož hry jsou mimo mě. Ale.již min 3-4 měsíce se tam čangové vytahují fotkami a testy grafik z řady Volta a to včetně 2050, 2050Ti a 2060. Sečteno a podtrženo i 2050 a 2060 existuji jak ve formě čipů, které si v nějakém množství nechala Nvidia vyrobit tak v podobě min testovacích referenčních karet, původně se měla klasicky uvést celá řada Volty ve všech kategoriích, to že se Nvidii vrátily nebo chcete-li zbylo více jak 3M chipů z pascalu je zřejmě donutilo mlžit a psát kraviny v zoufalé snaze je udat na trhu. V každém případě pokud má GTX1050 IC v Far Cray Primal 51FPS tak 2050 má 68 , 2060 89, 2070 99 a 2080 138.Jsou tam i větší porovnání v x hrách ,ale fakt mě nenuťte to opisovat

Žádná grafika 2050 neexistuje. jestli tím myslíš někdy jako budoucí GTX 1050 Ti, tak je otázkou, zda vůbec někdy tato Turing karta vůbec bude. V současné době razí nVidia scénář, že Turing architekturou pokryje jen vyšší segmenty trhu (GTX 1070 výše), pro ty nižší zůstane Pascal architektura.

Chci tím říct, že není vůbec jisté, zda se nějaká GTX 2050 Ti nebo GTX 2060, či dokonce ještě levnější karty, vůbec někdy objeví. Jak Turing, tak Pascal je vyráběn stejným výrobním procesem (12/14 nm) a výkonostní nárůst Turingu oproti Pascalu je cca +30%, ale za cenu růstu ceny o více než +30%. Navíc má nVidia tři ritě Pascal jader, s kterýma nevěděj co dělat - protože naboostovali na rok 2018 výrobu kvůli kryptoměnám, ale kryptománie jaksi vyhasla a leží jim to ladem skladem.

Ano, řešil jsem tento problém pro kolegu minulý týden. Původně jsem tam chtěl dát i3-8100, ale během pondělka zmizely. Na nic jsem nečekal a hned objednal i5-8600 za 5900,- Kč. Druhý den ráno byla cena 6500,- Kč a odpoledne byly vyprodané. Teď už se dají koupit Intely jen s vysokohorskou přirážkou. Ale jak se říká, nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Takže bych neváhal a kupoval. Procesory Intel nebudou minimálně 1-2 měsíce k mání. Blíží se Vánoce, takže ceny toho, co se objeví v další náloži, budou letět nahoru, jak zelený mimozemšťan. A ani Alza nemá bezedné zásoby. Takže kupujte, kupujte, kupujte.☺

Zdá se, že ceny půjdou stále nahoru. V CZC mají i5-8600 za pěkných 7991,- Kč. Slušný vývar. No nekup to. ☻

Počkaj si na Cofee lake refresh. i7K a i9K CPU budú mať pájkované IHS a ak cena nebude prestrelená.... Mať 16vlákno na aspoň 5 - 5,1 GHz... Riešiť teraz PC na strihanie, aspoň o i7-9700K uvažujem. A hádam x SW dnes už využijú aspoň 4-6 jadier (pri 8 aspoň bude dosť zvyšného výkonu na ostatný SW)

Pokud vím, mimo těch i9 bude všude jinde pořád pasta...

Ja si to pamätám tak, že min i7K a i9K bude pripájkované. Ak nie, bude to dosť blbé

A kdy by měli vyjít nové procesory, taky přemýšlím o I7 8700.

Také dilema asi řeší čas od času každý. Ale u tebe nám chybí ty podstatné informace: - jak vypadá konkrétně tvoje PC teď?- co ti už nedostačuje - grafický nebo výpočetní výkon?- jaké bude použití toho nového PC?

Jako já tohle fakt nechápu. PC je spotřebák. Potřebuješ nový PC? Kupuj co je TEĎ a TADY. Čekání na Godota se neslučuje s praktickým životem. PC není investice, na co bude se nehraje. Nepotřebuješ PC? Tak to neřeš teď ale tehdy, až to bude aktuální, do té doby bude situace jiná (lepší nebo horší). PC se neobjednává dopředu, prostě se jde a koupí. Jako zubní kartáček nebo rychlovarná konvice.

Ideálne je počkať na veľkú krízu, vtedy padajú ceny najlepšie. Takže nekupovať a čakať!

Za "totáče" se říkalo sice v souvislosti o škodlivosti kouření: ČSTP - Čakaj Somár, Tubera Príďe (jinak Československý tabákový průmysl)... ale jakej je rozdíl s jakýmkoliv přemýšlením dneska... Žádnej