» Poradna » Počítačové sítě

Nejefektivnější propojení v kancelářské síti

Dobrý den,měl bych na vás velkou prosbu o radu s nejvhodnějším řešením propojení jednotlivých komponentů do kancelářské sítě.1) stolní PC s jednou síťovou kartou2) stolní PC s jednou síťovou kartou3) 2x síťový RJ45 přívod internetu4) externí disk připojený skrze USB k PC 15) laserová multifunkční tiskárna s možností připojení jak skrze USB, tak RJ45Jde mi o co nejjednodušší propojení, s co nejmenšími náklady.Požadavky na funkčnost:- možnost přistupovat z PC 2 k externímu disku u PC 1- možnost tisknout z obou počítačů, nezávisle na sobě- možnost nahlížet na obsah PC 1 z PC 2 Moc děkuji za pomoc a rady!

Odpovědi na otázku

Pokud jde ten přívod internetu od nějakého routeru/modemu, tak kup switch a vše propoj. (přívod internetu stačí 1).např: https://www.alfa.cz/product.phpDisk připojený do USB nasdílíš. Tiskárnu připojíš do RJ45 a nainstaluješ jako síťovou na obou PC.Obsah PC2 také nasdílíš (nasdílej si cokoliv na obou PC, co budeš potřebovat), pak bude v síti vidět do těch sdílených složek.

Je jen otázkou co je míněno tím "3) 2x síťový RJ45 přívod internetu" - každý z PC má vlastní připojení k interneru?

Presne toto mi tam nesedi.

Zřejmě tazatel neuměl jinak stručně popsat, že v routeru, který tvoří bránu do internetu, jsou 2 porty RJ-45.

No možná, ale kolik takových routerů jsi viděl? To už spíš dva porty jsou obsazené počítači a dva tedy zůstaly volné. Ale vše je jen spekulace, to musí objasnit sám tazatel.

Standardní levný SoHo router obsahuje 1 port RJ-45 pro rozhraní WAN a jeden RJ-45 pro LAN; případně dva RJ-45 pro LAN, kdy druhý RJ-45 je předdefinovaný pro příjem IP TV.Kombinace, kterou popisuješ (4 x RJ-45 pro LAN) = mixáž routeru se switchem = čuňárna.Router má routovat, ne suplovat switch.

Sranda je, že když projdeš nabídky tak z ze stovky routerů budou nejvýš tak dva 1/1, do pěti 1/3 a zbytek 1/4... Jo holt drtivá většina výrobců jsou čuňata...

A dokonce si dovolí k tomu přilepit wifi AP!

Standardní hw pro vytvoření LAN = switch.Pro popisovaný aktuální stav by stačil čtyřportový, to ovšem nelze doporučit: žádné další zařízení bys už nemohl připojit. V tom případě bys ho musel vyhodit.Co s tím?Spolehlivý a levný osmiportový switchTP-LINK TL-SG1008D http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4... představuje rezervu i do budoucna.