» Poradna » Počítačové sítě

Nejede wifi u tplinku

Dobrý den,mám router tp link TL-WR741ND a až do včerejška v pohodě fungoval. Včera jsem totiž omylem vytáhl napájecí adaptér ze zásuvky a router tím restartoval. Po zapnutí vše naběhlo jak má kromě wifi (myslím tím bezdrátovou síť). Ani kontrolka na routeru pro wifi nesvítí, ale zdá se že všechny lan porty jedou v pohodě. Problém ale je, že router mi nastavoval nějaký odborník, a když zadám ip adresu routeru, napíše to "tento web není dostupný" (IP adresu jsem našel jako 192.168.20.1 u výchozí brána IPv4). Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

V tom případě ti to bude muset ten odborník i opravit. Tady není bohužel věštírna, abysme uhodli, jak to máš nastavené.

Myslíš, že když bych to resetoval pomocí tlačítka, že bych to byl potom schopen pomocí návodů na internetu sám nastavit?

Nepotřebuješ návod z Internetu, potřebuješ nastavení od poskytovatele. Někdy je to "Automaticky", někdy musíš zadat konkrétní údaje.

Myslel jsem spíš, jak moc složitý je to zabezpečit tak, aby se do toho nikdo nenaboural.

mluvíš o něčem jiném, Jack ti jasně píše že potřebuješ nastavit WAN. Pokud si router zresetuješ a ty údaje nevíš, tak ti nepojede ani LAN. Pokud máš vše na automatiku od poskytovatele, tak podle průvodce je brnkačka vše nastavit.

Nebyl. Ty potřebuješ znát nastavení podle tvého poskytovatele.

A co to nastavení všechno obnáší?Ten co to nastavoval mi tu nechal nějaké heslo pro přidání nového zařízení do domácí sítě.

Nechceš si stáhnout manuál a přečíst si to ???Asi je to heslo pro WiFi.

Ne není, je to celkem dlouhý kód. Rád bych si stáhl manuál a přečetl si to, ale nemám tušení jaký a kde ho mám vzít.

Hlavně heslo na WiFi znám, pokud to tedy není ještě nějaké další :)

A děkuji

a není to náhodou WPS PIN?

Heslo pro přidání dalšího zařízení, je předpokládám jen heslo pro wifinu, která ti stejně nejede. To nastavení obnáší především nastavení režimu routeru a případně IP adresy, masky, gateway atd. Tohle prostě nejde nijak uhodnout bez informací od poskytovatele, resp. toho, kdo ti to nastavoval.

On ale píše v nadpisu i dotazu, že mu nejde jenom Wifi.Co s tím má poskytovatel?

Nejde mi sice jenom WiFi, ale napsali mi, že mi s tím nikdo takhle neporadí. Tak se ptám co bude potřeba nastavit pokud to celý resetuju.

Tak jsem tp link resetoval a znovu nastavil. Internet přes kabel pěkně běží, jenže Wifi se stále nezapla.Máte někdo nějakou radu?Tady je výstřižek nastavení.http://jyxo.info/uploads/75/75f970b9f570a8...

Potom je treba poridit jiny wifi router, ktery nebude vadny. To radio proste nejspis odeslo. S tim nic neudelate.

Normálně odpojení a znovu zapojení napájení nijak nastavení routeru nemění. Pokud se ti při tom wifi vypnula, tak to je jednoznačně vada routeru. Takže stejně nezbývá, než sehnat jiný.

Tak děkuji moc za rady. Podívám se po novém routeru.

Podrž dlouze resetovaci talčítko na routru, pak dej WIN+R napiš cmd, pak napiš ifconfig a pak napiš tu vychoí branu do www prohlížeče. pak tam dej admin/admin a pohraj si sám