» Poradna » Počítačové sítě

Nejdu sietove pripojenia

po preinstalovaní windows XP nemozem spravit ucet na internet. proste sa neda nič vytvorit v sietovych pripojeniach. po istalacii win som naistaloval ovladace, office, proramy, vsetko islo a teraz ked som chcel vytvorit ucet aby som mohol ist na net tak sa to proste neda, vypise urcene pripojenie sa neda vytvorit vrejme z dovodu nedostatku volneho miesta na disku alebo volnej pamete. net mam cez bluetoot ale modem a ostatne prkotinky su nastavene spravne. chyba je podla mna v sluzbach ktore som prestavoval. Vsetko co som prestavyl je tu. na internet sa dostanem takze problem je len tam pretoze som vytvoril ucet cez aplikaciu ku bluetooth, aj ten vytvoreny ucet a ten bluetooth sa my zobrazuje v sietovych pripojeniach.

Tu su :
• Adaptér výkonu služby WMI - zbytečná služba, doporučuji zakázat, nebo nastavit na Ručně.

• Automatická konfigurace bezdrátových zařízení - pokud máte v PC Wi-fi kartu a nepoužíváte její ovládací panel, případně pokud připojujete PDA nebo jiné bezdrátové zařízení, tahle služba se hodí. V opačném případě ji zakažte.

• Automatické aktualizace - služba automaticky stahující z internetu aktualizace systému. Osobně nemám rád přílišnou
automatiku v systému a tuto službu mám zakázanou, nicméně uznávám že může být užitečná, v tom případě nastavte na Automaticky. Pokud ji zakážete, nebudou fungovat automatické aktualizace a nebude možno použít ani Windows Update. Nechám proto na Vašem uvážení, zda ano či ne.

• Brána firewall / Sdílení připojení k internetu - Microsoft poněkud nešťastně spojil tyto dvě funkce do jedné, takže pokud
chcete použít pouze jednu, musíte trpět i druhou. Pokud nepoužíváte firewall třetí strany (např. Kerio), je velmi vhodné tuto službu zapnout a povolit i firewall, nebo byste mohli být nepříjemně překvapeni špionem z internetu. Sdílení připojení většinou funguje. Je nicméně možné i jej nahradit specializovaným softwarem a celou tuhle splácaninu zakázat.

• Centrum zabezpečení - pokus Microsoftu o Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

První mně zarazli vypnutý? klient DNS, bez něj nepůjdou překlady www.cokoliv.xx na ip adresy... pak už je to mooc dloouhý, takže doporučuju zapnout co sis vypnul a vypnout co sis zapnul, protože služby spolu občas souvisí nelogicky a až ti pojede net tak POSTUPNĚ provádět se službama harakiri, tak poznáš, co ti sestřelí připojení...

nic si neprestavyl, ale prestavil, zrejme dalsi 15rocni skladac... co robi, nieco, co neumiiii a potom pride do skoly a povie kamosom, hej ja si doma nastavuje siet dyg ja som sietar

nefusuj sa do sluzieb winxp... jak uz bolo povedane, mnohe spolupracuju s inymi a jak uz to u windows byva , ani sam nevies ktoru sluzbu si ktora sluzba (proces) povola mas to tam apropo v poslednej karte tusim? ked sluzbu davas do vypnuteho resp. rucneho rezimu, tak v poslednej karte v nastaveni sluzby danej najdes, s ktorymi dalsimi sluzbami win dana sluzba konsoliduje ! a je jich zvycajne sakra dost ! su web stranky z popisom sluzieb (ktora ma a ktora nema bezat standardne + popis a odporucania k sluzbe), tak si to vygoogli a nastav podla default rad radom

nudim sa ulahci ti pracu tu mas standard-nastavenie kazdej sluzby winxp:

ENG - www.microsoft.com ...
CZ- www.zive.cz ... (nastav podla stlpca V, dole podla obrazka)