» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejdou otevírat exe

Zdravím, manželce havaroval disk a tak jsem zakoupil jiný a nainstaloval jsem systém (Vista Business). Ovladače nainstalované, kontrola pravosti také proběhla v pořádku. Jenže když cokoli stáhnu z internetu, tak mi nejde program nainstalovat. Po poklepání na exe soubory mi to píše "chyba programu" Divné je, že Avast mi šel. Firefox také jsem nainstaloval v pořádkui, ale když chci po stáhnutí nainstalovat např POTPLAYER, tak mi to píše shora uvedenou hlášku. Pracuji samozřejmě pod adminem. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

SP 1 a SP2 máte tiež nainštalované?

Ano. Ty mám stažené z jiného PC ty šli instalovat v pohodě. Ještě předesílám, že tento problém byl už před aktualizacemi....Díky.

No pokud máš Vista 32bit tak 64bitové programy nenainstaluješ....

Ano mám 32 bit, ale nejde spustit po stažení ani VLC pro 32bit....

Skúste vytvoriť nové konto a tam nainštalovať to VLC, či to pôjde.

Nový účet jsem udělal. Nejde. Stejný problém.

V tom případě máš vadnou instalačku - sežeň si jinou. Nebo lépe, dej tam rovnou W7.

To mě také napadlo.... Jak je, ale možné, že soubory, které nejsou stažené tímto PC otevírat jdou a soubory stažené tímto PC otevřít nejdou?

S tím už jsem se taky setkal. V tom případě je chyba ve stahování - záleží čím ty soubory stahuješ. Další příčinou poškození souborů při stahování bývá antivir, příp. firewall.Zkus je vypnout a něco stáhni. Použij Chrome. Stačí portable.

Jo, a dalším "podezřelým" je vadný driver síťovky....

ok vše zkusím....

".exe" se spouštějí (to hlavně), přejmenovávají, odstraňují, kopírují,....., ale nikdy se neotevírají.

Přeinstaloval jsem ovladače síťovky. Nepomohlo. Stáhnul jsem to Chrome. Stále problém přetrvává a tak sháním jinou instalačku....Děkuji všem za přínosné rady.

Samozřejmě, že se exe otevírají.Tady to tazatel špatně napsal, to vidíme všichni. Taky si nehraje na machra. Vy nás matete proč?

Může být vadná RAM.☺

Hele, ram to asi nebude, neb já mám dva stejné PC a dělá to na obou...

Měl jsem podobný problém na NTB a obešek jsem to jednoduchým způsobem a to tak, že jsem zkopíroval stažený soubor na flash a tam odtud už šel spustit. - vyzkoušej

Zkuste z příkazové řádky.Spusťte cmd jako admin, přesuňte se do složky s instalátorem a zkuste spustit odtud, co vypadne za výstup. Ale nejspíš to samé.

může ti to mrvit i vadný řadič disku - což moha být i příčina havárie starého disku