» Poradna » Ostatní

Nejdou naladit některé tv programy

Dobrý den, mám tv která podporuje dvb/t2.Minulý týden, se mi přejmenovali některé stanice nova byla tv 513,prima tv773, některé zůstali. Včera jsem zapl tv a měl jsem jen 9 programů - multiplex 4 myslím, že to je (joj, rebel...). Natáčel jsem anténu různými směry - měl jsem sýto. Dnes jsem koupil EVOLVEO HDO, aktivní venkovní DVB-T/T2 anténa, 45dB, a stále mám jen 9 programů. Mohl odejít ten setobox co je v tv? Bydlím v Lovosicích a anténa je směr Roudnice. Děkuji

Odpovědi na otázku

Zresetovat do výrobních nastavení a znova naladit. Vzhledem k tomu, že sis možná pohnul anténou a novou anténu nemáš nasměrovanou (jsi si jistý, že se u vás všechny multiplexy přijímají z jednoho směru?), bylo by to možná vhodné udělat u nějakého souseda, kde mu všechno funguje.Pokud to stále nebude fungovat, zkusil bych aktualizovat firmware, pokud je k dispozici a pokud stále nic, tak nejspíš settopbox odešel.

Dříve jsem právě měl všechny stanice, ale teď náhle jen 9. Zkusím tov. nastavení a ten firmware. Sousedům vše funguje. Právě s novou anténou jsem hýbal po kousíčkách malinkých a ladil a ladil a vždy max. 9 stanic, víc ani ťuk. Děkuji za radu, vyzkouším a pak písnu.

Včera jsem zapnul večer televizy na novu na zprávy a zobrazilo se že není signál a také nejde mě nová zoom a některé programy prima a to bydlím pod Žižkovským vysílačem. Doposud jinak šli všechny programy na setobokxu dvbt T2. Tento setobokxs je jeden z nejdražších co se prodává. Do výrobního stavu dát nelze a po vyzkoušení všech možností pořád signál nelze chytit. Vydim to jako zamner na zákazníky aby si musely koupit stejně novou televizy. Bohužel účtenku ze setoboxu jsem nenašel a tak vyhodím televize a rovnou ji odhlásim abych neplatil kosecionarske poplatky. Setobokxs někomu daruji a nebo ho nakopnu do separovaného odpadu. A vše bude vyřešeno.