» Poradna » Web a internet

Nejdou mi přidat skladby na CD

Proč mi nejde vypálit na CD hudba - soubory mají příponu m3u, VLC Media Player. Staženy jsou z netu do souboru ZIP. Mohl byste mi někdo poradit - zkoušela jsem použít vypalovací program Nero i Ashampoo a nešlo vůbec přidat skladby na CD - pokud je hudba v mp3, pak to na CD přidat jde...

Odpovědi na otázku

Nejdřív ten zip rozbal.

... a pak si ujasni, co vlastně chceš: m3u je soubor playlistu, ten nevypálíš na CD pokud to chceš jako Audio CD (jestli jde o datové CD, tak m3u vypálit jde)... a na konci píšeš o mp3 souborech... tak co teda????

Soubory m3u nejsou hudba, ale jen playlisty (textové soubory). Pokud k nim nemáš příslušné mp3, není co přehrávat.

překlepla jsem se - šlo o soubory s příponou mp3, ale už mi jde je vypálit, když je zkopíruji z toho zipu do normální složky /žlutá obálka/. Ovšem nyní zase jeden dotaz - soubor s příponou flac mi nejde přidat na CD a vypálit - s touto příponou se mi uložil z webu. Přehrát jde a otvírá se ve VLC Media Player, ale na CD vypálit ne.

Převeď na mp3.

A jak to mám převést? Dívala jsem se do Nabídky v liště Multimediální přehrávač a v nabídce Média je také Převést a uložit - šlo by to snad nějak touto cestou nebo co byste mi radili, když chci převést soubory s příponou flac na mp3? Děkuji.

Nijak. Převádět flac do mp3 je ... jak to jen říct slušně? Pokud ti v Nero chybí, nainstaluj vhodný plugin, najdeš třeba zde http://www.bitburners.com/nero-audio-plugins/

Ashampoo flac na audio cd umí. Na Nero se vys..!