» Poradna » Ostatní

Nejdou 2 set top boxy

Dobrý den,mám problém. Přestaly fungovat oba set top boxy najednou,v menu to ukazuje napájení antény, ale kanály nejdou naladit a na obou tv to ukazuje žádný signál.

Odpovědi na otázku

Tak asi blbá anténa, ne?

Anténa dva roky stará, instalovala firma, zkouším od rána kontaktovat.

Pokud jste nedělali něco doma s rozvody signálu, tak je to v anténě, na tom není co řešit.

Od anteny vedou dráty do settopboxu nade vraty..Takže hledej problém nejspíš v konektorech. A nebo pokud máš nějakou vnitřní domácí antenku, tak mohl odejít ten " zesilovač".. Ale to my nevíme co máš odkud a kam ...zbytek zde: https://ibb.co/DbZDY5b

Díky, zesilovač možná varianta, ale firma, co to instalovala, nebere telefon.

Pokontrolovat koncovky radne zasunout, overit pripojeni k antene - ja jedu na kabl smotany v klubko s obnazenym konektorem (samicí) za telkou. Kde je signal je obraz i zvuk kde je slaby ukáze se po prvotnim nastaveni Zprava: slaby signal

Pozn. Zesilovac novy jsem odmontoval kdyz jsem ho mel k sirokopasmove, delal neplechu

Pokud přestali fungovat z ničeho nic, tak buď problém s anténou, nebo se signálem.Nejlepší je pozvat antenáře, protože ten ti proměří sílu signálu, popřípadě zjistí, jestli ti do toho neleze nějaký silnější vysílač v okolí (LTE), což bývá nejčastější příčinou těchto problémů.Podle toho ti buď upraví anténu, nebo nainstaluje vstupní LTE filtr.

Mohlo dojít ke změně v signálu, překontroluj, jestli není změna na vysílání, co přijímáš. na netu lze najít řadu stránek s přehledy vysílačů a frekvencí.

Jsou ty STB oba na DVB-T2/H.265 ??? DVB-T končí ...

Doted´fungovaly bez problémů na DVBT- T2

Pak je problém v anténě (nebo svodu). Popř. přestal vysílat "váš" vysílač (některé byly jen přechodné).

Vypínání vysílačů je pozastaveno, to by neměla být příčina.

Tazatel především neprozradil, kde ty problémy s příjmem má. Jinak, vypínání sice pozastaveno je, ale i tak dnes končí na Vysočině (Javořice) mux3 na 30 kanále a v Jižních Čechách (Kleť, Urbanecký vrch-Dačice) přechodový mux 13. Sice to klasicky vypnou až v noci, ale... Nejbližší plánovaná odstávka kvůli údržbě má být 27.5. https://www.digistranky.cz/problemy-s-prijmem/vyluky...

to co se přihodilo ti nikdo neporadí na dálku, pokud máš vše řádně propojené, je snad jasné (neslížu polárku co nabídneš mi na dálku)

Buď jsem něco přehlédl nebo nepíšeš jestli každý STB má "svoji" anténu nebo jestli signál jde do nich přes splitter. V druhém případě je zapnuté napájení antény u obou STB špatně. Taky není patrné, jestli u antén(y) zesilovač je a jak je napájen, tedy jestli by vůbec napájení antény mělo být zapnuto.

asi zkrat na anténním kabelu. Zkontroluj anténní přívod od STB až po anténu. Anténní konektory jeden po druhém je rozpojuj a sleduj, co dělá druhý STB, v konektoru zkontroluj i ty měděné "vlásky", u venkovních vodu v konektorech,...