» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde zvuk(pouze systémové), stahovat, avast free blbne, nejdou některé programy

Včera v podvečer mi spadl skype kvůli internetu. Následně se mi brutálně zpomalil počítač, tak že jsem ho musel natvrdo vypnout. Poté přišel problém, windows (mám vistu) začal odmítat přehrávat jakékoliv zvuky, kromě systémových. Vždy když zkusím něco stáhnout objeví se chyba. Avast (zkoušel jsem nějakou zkušební verzi, která vypršela asi před 2 dny, dal jsem zpět avast free) hlásí, že je všechno v pořádku, ale o 1 min později se objeví tabulka kritické ohrožení SW, nic zde nejde aktualizovat, ochrana proti malware je vypnuta a nejde zapnout. Včera tam byly zablokovány 3 trojské koně, dal jsem je do truhly. Nejde např. explorer, windows media player, KMplayer hlásí že neni nějakej graphbuilder, přitom counter strike GO (celej steam) mi jde. Skype hlásí ať zkontroluju připojení k internetu, ale chatovat můžu, při volání hlásí problém se zvukovou kartou.... a tak no. Já to odhaduju na odešlou zvukovou kartu, ale nejde mi do hlavy to stahování... no dík za radu

Odpovědi na otázku

V první řadě bych doporučil vrátit se do bodu obnovení před touto kiatastrofou (přes "Obnovení systému"). Dále bych kompletně odinstaloval Skype a avast! přes Revo Unninstaller (pokud odinstaluješ klasicky, zůstane ti ve Windows bordel v registrech apod.) a pro jistotu bych odinstaloval VŠECHNY antiviry. Poté stáhni Malwarebytes Antimalware, proveď rychlý scan, odstraň breberky. Nakonec nainstaluj jakýkoliv antivir (avastu bych se vyhnul, v posledních verzích nadělá víc škody než užitku, navíc chytá podstatně méně trojanů než třeba Avira, která je zadarmo a nevytěžuje tolik cpu jako avast)

Jinak diagnóza je myslím jasná - zablešeno a některé programy ti jdou jen kvůli tomu, že komunikují na jiných portech než je obligátní 80. Zvuk bych tipoval nejspíš na přítomnost další zvukovky (typicky se objevuje pokud lidé pořídí skypovací sluchátka s mikrofonem na usb). Vypoj sluchátka nebo sem nahoď screenshot "Zařízení pro přehrávání" (pravej čudl na repráčku vedle hodin > Zařízení pro přehrávání > Pravej čudl - Zobrazit odpojená a vypnutá zařízení). Buď tam máš zvolené nějaké jiné zařízení než primární zvukovku (usb sluchátka, dig./opt. výstup, hdmi apod.) anebo může zlobit Skype (pokud je spuštěný)

Richm0nd - rýchly sken nebude stačiť - je potrebnú úplný sken! A k Avastu - neviem, čo proti nemu máte - mám ho už 7 rokov a ešte mi nikdy nič nepustil do PC! Ale treba aj hlavu používať!

Rychlý scan stačit bude - ostatně sám Malwarebytes ho i doporučuje ve FAQu (pokud byste četl)Proti avastu mám v podstatě jeho (ne)rychlost a ne zrovna perfektní zachytávání trojanů (a adware pokud se budem bavit o posledních verzí). Hlavu samozřejmě používám takže mě docela překvapilo, že mám vypálené soubory s trojany na médiích z doby kdy jsem používal avast. Samosebou vše opětovně překontrolováno přes virustotal a fakt je avast nechytá. Chápu, že někoho kdo je na avast zvyklý to docela pobuřuje, ale bohužel je to tak a nepomůže vám ani svěcená voda

To používanie hlavy :D - to som nemyslel na teba Richm0nd, ale na zadávateľa otázky.......

Používej Defender / MBAM* a ten krám Avast rychle zlikviduj._* http://abload.de/img/snap6974i7eqg.png

Prosimtě Defendera tam má standartně a upřímě má proti avastu výhodu v tom, že není náročný na cpu (paradoxně vyžaduje update než se dá vůbec vypnout, ó jaká to prozřetelnost :D). S likvidací avastu každopádně souhlasím takže nevim kdo ti dal mínus.

Ano Defender je systémový SW, a mínusy už nějak vůbec neregistruji a dostávám je od duševních chudáčků některé bych i tipl které k smrti žere můj ledový klid.

Jenomže ty máš 8 a on Visty. Osobně jsem měl kombinaci avast v4 + Vista na Dellu XPS 1330 a nechytal trojany (ccá 2-3 roky a to klidně doložím). To co teď předvádí každá novější verze (žlutá ikonka) je napřesdržku ať si říká kdo chce co chce Defender je ve Vistách podobně nepoužitelný, to fakt radši tu aviru (a doporučil bych starší bez nutnosti registrace aby se člověk dostal do UI - mimochodem taky pěkná demence!) http://leteckaposta.cz/942528324

Jak chce ten Defender docela ve spolupráci drží na W7 každopádně a já tuto kombinaci začal i na Vistách tehdy byl MBAM novinka. Avira je dobrý SW a placená verze má vysokou účinnost a min. požadavky.

MBAM je EPIC software, za mě: nejlépe utracených 900,- ever. Dokáže zachytávat i čistit mírně řečeno "hrubě" zablešená pc, viz https://skydrive.live.com/!939&v=3 oproti tomu Defender nikoliv - vlastně těch 280 problémů propustil právě on a na vistách. Mám podobných screenů uložených několik desítek (sbírám je :D) a proto si dovolím tvrdit, že je Defender napikaču

doplhy - má tam trojana a poriadného. S Avastom - trojan totiž prevzal kontrolu aj nad antivírom, zmenil ikonu (ktorú teraz predkladá ako Avast), v skutočnosti Avast nepracuje, nepracuje ani žiadny iný antivír, ktorý tam nainštaluje.Musí preveriť stroj na malware a trojany úplným skenom MB, čo nájde odstrániť. Sám písal, že mal "skúšobnú" verziu Avastu (i keď neviem, čo tým myslel - je FREE a platená - pričom platená má funkcie naviac ako FREE). Zrejme "Avast" neprevzal z originálnej stránky, ale z nejakej pofidérnej (a tých je často ako maku!).

Avast prostě dělá v posledních verzích bordel - je to prokázané - viz např. tato poradna. Sám to mám ověřené - lidi mi volají, že mají problémy s počítačem, zejména s připojením na web a odinstalace Avastu problémy vyřeší. Většina má Avast nainstalovaný mnou a já jej jinde než na oficiálních stránkách nestahuji. Mávl bych nad tím rukou, ale doporučoval jsem jej na všechny strany a teď jsem za vola. Tady neplatí "darovanému koni na zuby nehleď", viry jsou také zdarma a nejsou moc v oblibě Kromě toho jsem relativně nedávno řešil s Avastem problém na Windows 8, kdy se po instalaci choval mírně řečeno nestandardně...

Stačila obnova systému. Všechno jede jak má, avast sem poslal do řitě, na radu některých z Vás. Díky za pomoc :)