» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde zvuk windows 10

Dobry den, mam tu pc ve kterem je Zkl.H110M Pro-Vd MSI. Je scela funkcni az na zvuk ktery jde prez hdmi na tv ale nejde prez jacka od zvukovky k zkl. ani nejde u predniho panelu. Pc jinak zobrazuje ze zvuk jde ale neni slyset. Ani od sluchatek. Zkousel vsemozne ovladace a reset desky a nic. Dekuji za rady.

Odpovědi na otázku

"Zkousel vsemozne ovladace"To byva casta chyba, zasvinis OS nekompatibilnymi ovladacmi a potom aj ten spravny nefunguje.Ovladac na zvukovku pre danu zakladnu dosku sa neskusa, ale instaluje sa z webu vyrobcu zakladnej dosky.

Paradoxne - stačí zmeniť predvolené prehrávacie zariadenie z HDMI Output na Speaker - ikonkou repráčika - PTM - Prehrávanie - vybrať predvolené zariadenie (Speaker).

to ovšem nejde udělat pokud například Win 10 nejsou aktivovány

Lenže v tom prípade by nenastavil ani HDMI výstup! Premýšľaj a čítaj trochu. O neaktivovaných W10 sa nezmienil.

Ale samo že nastavil, v několika případech složených PC na které jsem instaloval W10 a aktivaci nechával na kupujícím byl zvuk ve win nastavený defaultně na HDMI a fungoval ale neumožnil změnu na výstup integrované zvukové karty, to bylo možné udělat až po aktivaci..

o neaktivovaných W10 nebyla řeč, nebyla ani řeč o aktivovaných W10, a jelikož neaktivované win mají záměrně některé funkce vypnuté, třeba jako změna audio zařízení pro přehrávání, tak to zmiňuji jako možnost

Hmmmm..... zaujímavé.... lenže potom by neumožňovalo zvoliť prezeranie na TV. Nechcem ťa znevažovať, ale píšeš voloviny. To je ako keby si si kúpil nové auto, jazdilo by, ale keďže nemá registračnú značku, nie je možné ho zamknúť. Alebo by si si kúpil na splátky TV a pokiaľ by si ho nesplatil, tak by si ho ani nezapol, lebo by mal "obmedzené" funkcie.Premýšľaj trochu.On sa totiž asi ani nepozrel na to, čo má nastavené ako výstup.

Budeš se možná divit, ale neaktivované W10 mají některé funkce "zamčené".

Nějaký nastavení zvuku je v BIOS-u.Podívej se tam.

Zatim vse zminene od Vas jsem zkousel jeste nez jsem psal zde.... win aktivovane......nejde ani na cistym a ani treba na Ubuntu....Win7 jsem jeste nezkousel. Bios je v poradku, ten byl take resetovan a prolezlej. Pc neni muj...jsem zkuseny a potrebuji radu ohledne vyreseni problemu. Prosim o zdrzeni odpovedi podobnych techto. Spise odpoved od nekoho kdo se v tom opravdu vyzna a ne podobne odpovedi zacatecnika! Dekuji

ve zvukovejch zařízeních si přepni uprednostnované zařízení pro vystup na zvukovku a ne HDMI-TV, jestli to nejde tak mas nainstalovany nahovno ovladacenevím co tu kocman zase mele že to nejde v neaktivovanejch widlích...kde si na tom byl prosímtě? ty si spadl asi z vysoký vyšně

Pokud jsi zkoušel přehození výchozího zařízení zvuku na headphones a nejde to, tak zkus tohle:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo... a já se už setkal na WIN10 s tím, že byla možnost výběru jen HDMI a repro,ale chyběly tam ty sluchátka a nešlo to prostě do 3,5 jacka dostat..( ani na volbě repro). Opravdu super při větší konferenci, kde si klient donesl svůj PC s nainstalovaným SW na předvádění a zvuk nutně potřeboval..A říkal že cca týden zpět se mu aktualozovaly widle a dost věcí mu tam pak haprovalo.. ale na tohle nepřišel..a rady: https://www.drivereasy.com/knowledge/solved-headphon... WIN 10 je fakt otřes..

Minulej týden mi po aktualizaci Windows taky vypadl zvuk. Já ale neměla repruduktory ani na výběr. Buď jsem měla zobrazenej křížek, nebo mi šel zvuk přes hdmi. Jinak nic. Nakonec to vyřešil rollback ovladače Intel smart sound (je to pod systémová zařízení). U mě šlo o tento problém: https://www.windowscentral.com/microsoft-rolls-out-fix-b...