» Poradna » Mobily

Nejde zvuk při připojení gramofonu k PC (Windows 10)

Dobrý den,mám dotaz... Když jsem ještě měla Windows 7, připojení gramofonu ( Grundig PS 2500) k PC fungovalo normálně, vše šlo. Teď, po naistalování Windows 10, mi nejde zvuk. Nevím, kde to v PC najít, abych mohla zaškrtnout "Poslouchat toto zařízení" jako u Windows 7 nebo něco na ten způsob. Omlouvám se za špatné vysvětlení, bohužel tomu moc nerozumím. Díky předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pravy klik na repracik vpravo dole, zvolit Recording Devices, zvolit Line In, kliknut na configure, Druha zalozka Listen treba zafajknut checkbox: Liste to this device.Ceske preklady si netrufam odhadovat.

Bohužel to mám v češtině a také nějak nevím, co v překladu z toho všeho to může být Ale děkuji

Základy angličtiny by užívateľ počítačov MAL vedieť.Record - Recordig - Nahrávania/záznam - nahrávacie/záznamové.Device - stroj/prístroj/zariadenieTakže Recording Device = Záznamové zariadenie - teda záznam zvuku.Line In - Linkový/analógový VSTUP (IN = dnu)Configure = Konfigurovať/nastaviťListen - zoznam/listovať - tam sa vyhľadáva v zoznamecheckbox - ten malý štvorčekListe to this Device - zapísať/zaznačiť/označiť toto zariadenieJe často divné... drvia sa hry on-line - často po anglicky sa tam píše a vedia to, ale keď sa dostane k nastavovaniu základov OS - odrazu NIE SÚ schopní (niektorí) si to preložiť . A keď to nevedia - ešte je tu automatický preklad cez Google Translate - z núdze cnosť.Takže výhovorky -mám český/slovenský Windows, ako je to po česky/slovensky? - neobstoja. Windows je stále anglicky, len miestne nastavenie je národné použitím prekladu a jazykového balíka a jeho nastavenia a použitia.

Listen po anglicky znamená počúvať, načúvať, liste to this device v prenesenom význame používať, (počúvať) toto zariadenie!!!

Uvadzam dalsi priklad prekladu z AJ do CZ(hlaska pri instalacii nejakeho programu):Nastavení is dosadit hnací kolo, být příjemný čekat jeden duležitost.Alebo:Len topánka z tohoto disku USB spustiť inštaláciu Windows.

Ups - Mea culpa - Listen=počúvať, môj preklep.... ale ostatné zhruba platí.... i s tým, že by sa mali ovládať základné pojmy v EN pre počítače.

zoznam/listovať je anglicky LIST.LISTEN je poslouchat.

Já mám kolikrát ten samý problém, jelikož operační systémy (nejen Windows) už delší dobu používám kompletně v angličtině. Přesně významově vím, co znamená které slovo, takže s používáním nemám žádný problém, ale přeložit to slovo do češtiny je někdy oříšek. Jak se rychle dá zapomnět čeština...

Tak jedině pokud by někdo byl třeba tak moc ochotný, že by to ofotil Print screenem. To už by se mohlo dát poznat, co je co

Proč to radíš v angličtině seš tatar W 10 jsou kompletně v CZ takže je to hezky česky napsané

No vidíš, já je mám zase kompletně nastavené na English (UK). Takže nemusí být nutně v češtině. Ale je pravda, že tazatelka bude mít Windows 10 pravděpodobně v češtině.

Pretoze nie som kokot, aby som lustil, ako dana sudrzuka prekladatelka prelozila nejaku jednoznacnu hlasku. Pre priklad usavam chybovu hlasku Windows XP na zakaznikovom PC(kedysi davno): "Casovy limit semaforu uplynul."Takze asi preto pouzivam OS v AJ, aby som mu ROZUMEL.Bohuzial sa mi nechce instalovat Sestinu a prpinat sa do nej, aby som tazatelke poradil.Pri malinkej troche snahy si to tam najde, lebo ludia maju dovtip a zeny duplom.Staci takto?

A pre uplnost mojho nasraneho dotazu dodam, ze instalovat Serverovy OS v Cestine alebo Slovencine je uz podla mna uchylka a mali by tomu dat normalny nazov diagnozy.

Takže jsem se téměř nic nedozvěděla, pouze to, že jsem v dnešní době uplný blb, že nemám Windows v angličtině. To jsem opravdu sto let za opicema a jedincům, co se vyjádřili k mé neznalosti angličtiny se velice omlouvám. Základy lec čeho má znát každý a přesto se najde spousta lidí, co neumí dát ani první pomoc a kvůlu tomu někdo zemře. Tak to by jsme také mohli probrat a případně se k tomu může někdo vyjádřit, protože to je určitě také smyslem mého dotazu.

?Veď rada je hneď v prvom príspevku.

Je docela možné že W10 s žádným ovládačem nedokáže správně detekovat výstup na tvé základovce (na moji staré Gigabyte to nejde dodnes ). Pak jediná rady je pořízení jiného OS.

Moje osobne nazory si moze hocikto vylozit ako chce. Radu som dal hned v prvom prispevku.

ne vždy to jde tak jednoduše

Nevidim od tazatelky info, ze to skusala urobit podla navodu, vidim len, ze nerozumie anglicky.Takze to stale povazujem, ze je to jednoduche a je to len vec nastaveni "Listen to this device"