» Poradna » Programy

Nejde zvuk po instalaci Windows 7

Dobrý den,prosím o radu.Dnes jsem své dceři instaloval do pc nové windows 7.Měla doposud XP se všemi SP.Vše je ok,jen nejde zvuk.Píše to ,že nejsou nainstalovány ovladače.Cd s ovladači už dávno nemám a ovladače ze Stahu.cz a pod. nefungují.Ještě bych dodal,že základní deska je JETWAY Polaris 400.Hledal jsem je ale nenašel.Prosím o pomoc

Odpovědi na otázku

Ten pocitac uz ale hodne presluhuje co. No to je jedno. Drivery pro windows 7 asi urcite nebudou, ale muzes zkusit pro windows vista.

http://www.driversbay.com/download-driver/2588/bios... ...

Na ty windows wista to taká nejde.Abych ještě upřesnil můj dotaz u ikonky zvuku ve spodní lište svítí červený křížem,pri najetí na něj to napíše Není nainstalováno žádné výstupní zvukové zařízení.Jen doufám,že nebudu muset reinstalovat zpět do WindowsXP!Díky

Zvuková karta je tam C-Media 8738MX. Ovladače nejsou součástí balíku VIA Hyperion, protože to není chip od VIA.
¨Tady jsou ovladače
http://www.cmedia.com.tw/EN/DownloadCenter_Detail2... ...

Jak to mám prosim z této stránky stáhnout?

Aha, vy nemáte přístup.
Zkuste tohle
http://driverscollection.com/...
Jinak zkuste nechat vyhledat C-Media 8738MX drivers
Zvukovka je stejná jako v MSI KT4 Ultra.

Obávám se, že budeš! A pro příště si pamatuj: Když něco funguje, nešťourej se v tom, bude to rozbitý! A vyhodit, nebo ztratit placku s ovladači HW je opravdu ,,genitální" nápad! O tom, že pod W7 spousta HW z důvodu absence ovladačů nefunguje a fungovat nikdy nebude, (a mnohdy nepomůže ani XP mód), už se ví dost dlouho, jenže někteří jedinci jsou prostě nepoučitelní.

vem drivery pro W V ci W Xp a pres rezim kompatibility je instaluj to se zprovozni na 100%
jen strasi zvukovka muze treba vic sumet . . (ona ale sumi i tak)

Proč tak složitě, když existují ovladače přímo pro W7?

Driver Max s tim jsem si taky uzil ! to je tak trochu takova freewarova parodie

neni nic lepsiho nez Goolge: Nazev desky + driver for Windows 7 (ci Vista)

vsecky drivery na W V tam pojedenou na 1OO% a zarizeni bude mit 1OO% (kvuli stejnemu jadru)
jen je nekdy potreba ten Vistovsky driver upravit aby sla spustit jeho instalace v W 7
XP tam jde taky ale ta funkcnost neni na 1OO% zarucena

Jedná se o 64-bitovou verzi W7?

No ja DriverMax pouzivam jen kdyz nemuzu najit prislusne ovladace,tak pro DriverMax je to hracka.

Jedná se 32-bitovou verzi W7

a navic pouzivat Driver MAx na W 7 , W 7 ma prece moznost automatickeho vyhledani drivery na netu v jejich centru, staci ve Spravci Zarizeni dat vyhledat zmeny HW - ukazou se otaznicky

a pak vpravo dole (jak jsou hodiny) tam se ukaze ze driver nebyl spravne nainstalovan, je tam cerverny krizek
tak tam to zmacknout, a tam je moznost zmeny nastaveni, musi se povolit hledat na netu + OK
pak by to melo jit

jak se presne jmenuje ta deska ?

No jde to vselijak,ale takhle jeto bez poroblemu a bez ztraty casu *>>>>http://www.2i.cz/a7316b4192...

No dík ale co a jak z tama stáhnout?

Tu možnost u křížku nemám a deska je JETWAY Polaris 400A.Dík

Ten Driver Max chce registraci?

No tak asi flashnout bios jinak pokud v tom DriverMax u toho krizku neni co stahnout nejspis to bude tim za ktomu nejsou zadne ovladace.

Jo jen se tam napise e-mail heslo ktere se bude k nemu pouzivat a jmeno a jeto.Oni poslou registracni e-mail a hotovo hned pak je ten DriverMax k pouziti.

Akorad,ze u free verze jdou instalovat jen 2 ovladace denne a to po 24 hodinach.

ten program hlavne slouzi k zalohovani drivere, coz je u W 7naprosta zbytecnost = na rozdil od XP totiz vetsinu system ma (hlavne starsi) na rozdil od XP (uz to ma v sobe stejne jako OS X od Steva)

zalohuje to napr do samorozbalovatelneho archivu, je to prave kvuli preinstalaci systemu, aby to clovek nemusel moc honit vsudemozne, (treba driver na net, aby se slo XP pripojit k netu a net fungoval a z netu sli stahnou dalsi drivery)

u W 7 pak vetsinou akorat graficky driver, nekdy na cipset, nekde - jako tady v tomto pripade taky na zvuk

zkusil bych ted pouzit ty XP ci Vista drivery a ten zvuk zkusil z toho

Tak mi nepomohlo vůbec nic,ale přesto vám děkuji za velmi užitečné rady a informace.

dobry den prosivas nejde mi zvuk na windows 7 pišemy že žiadne vystupny zvukove zažizeny proč