Nejde zmenšit hlavní oddíl

Ahoj, právě jsem odstranil oddíl kde býval linux a GNU GRUB (a opravil bootování do Windows ) a teď když jsem chtěl zmenšit oddíl kde mam Windows 7, nenabídlo mi to ani megabajt. Zkoušel jsem diskmgmt.msc a gparted. Nevíte někdo co stim?

Odpovědi na otázku

1. Napřed ten oddíl defragmentuj.2. Vypni fast boot, nabootuj GParted a můžeš si dělat co je libo.....3. Pokud na tom oddíle není dostatek prázdného místa, zmenšit už nepůjde.4. Dej sem screen ze správy disků.

Človeče nešťastná, a kde máš oddiel po Linuxe? Však to máš O.K.

Sorry, ty chceš zmenšiť systémový oddiel kde je OS W7 a vytvoriť ešte jeden prázdny a nový oddiel.Windows to dokáže priamo v gr.prostredí, len si defragmentuj dáta na okraj primárneho oddielu.

Nevidím důvod proč by to nemělo jít (samozř. mimo běžící systém, z boot media).A ten první oddíl (pro obnovu 15GB) klidně smaž, už je nepoužitelný a jenom zabírá místo...

Na ňom má zrejme OEM Recovery s OS W7 cca 15GiB. Ak ho zmaže nebude schopný vykonať obnovu W7 do továrneského nastavenia v prípade predaja noťasa.

Linux používa iný formát tabuľky.Najprv oddiel odstráň. dell.Ak je vedľa systému OS W7, rozšír systémový oddiel o zmazaný po Linuxe.Alebo:Odstránenému oddielu po Linuxe sprav formát NTFS.

Podle mých zkušeností nedovolí Windows svými prostředky zmenšit velikost systémového oddílu pod jednu polovinu celkové velikosti disku - a nezávisí to na rozmístění jakýchkoliv souborů. Abych pravdu řekl, k tomuto poznatku (tehdy několikrát ověřenému na několika strojích) jsem dospěl v době nástupu Win7. Od té doby se možná něco změnilo, ale já toto omezení mám zafixováno a používám výhradně programy třetích stran, s kterými tyto problémy nebyly. Zkus si stáhnout Partition Wizard od firmy Minitool - na jejich stránkách je zdarma k dispozici bootovací obraz .iso verze Home (plně dostačující). Zkus to s ním. A ta zmiňovaná defragmentace, která je tu zmiňována - ta rozhodně ničemu neuškodí, spíše prospěje.

pusť analýzu disku v defraggleru .... ukáže ti jak jsou rozložené soubory na disku ... pravděpodobně bude nějaký soubor na konci disku .... jestli ano,tak pak defragmentuj