» Poradna » Mobily

Nejde změnit disk pro zápis

Moc prosím o radu, mám Lenovo Tab2 A7-30 a stále mě vyskakovalo okno že mám udělat aktualizaci systému že ten stávajicí je zastaralej tak jsem aktualizaci provedl a systém android 4.4 jse mě přehrál na android 5.1, vše je v pořádku až na jednu věc, po aktualizaci na novější verzi nejde změnit disk pro zápis, i když označím zápis na sd kartu stále se vše co stáhnu uloží do paměti telefonu. Že se aplikace instalují do paměti telefonu mi nevadí ale když stahuju třeba fotografie nebo hudbu potřebuju aby se to ukládalo na kartu, v uložišti je normálně označeno zápis na sd kartu ale prostě to nejde. Než jsem udělal aktualizaci systému tak to fungovalo normálně. Prosím poraďte co stím. Moc děkuji

Odpovědi na otázku

Novější android to prostě má jinak. Ale jakým způsobem to stahuješ? Když připojíš tablet USB k počítači, tak ho tam uvidíš jako další zařízení a můžeš si vybrat, jestli chceš data z počítače kopírovat do interní paměti nebo na SD kartu. Ale pokud to stahuješ přímo z internetu do tabletu, tak to půjde do interní paměti.

S připojením k počítači problém nemám, to ukazuje interní paměť i kartu ale stim stahováním z internetu mám problém, mám nainstalováno několik aplikací a v interní paměti mám málo místa takže když chci stáhnout z internetu větší soubor tak to nestáhnu, hlavně že nakartě mám 120gb volného místa. Tak teda nechápu k čemu je v nastavení disku pro zápis když to nefunguje. Takže asi jediná možnost jak to změnit nainstalovat zpět android 4.4 KitKat??? Už jsem android 4.4 stáhnul ze stránek Lenova, teď už jen přijít na to jak ho tam opět nainstalovat.

normalne v Opere mam.. nastavenie - priecinky stahovania - stahovanie - vybrat adresar - vyberiem Temp na SD karte, potvrdim, stahuje do adresara temp na SD karte.

Zkus ten prohlížeč, jak píše roob, jestli to tablet dovolí. Ale tohle se mezi verzemi androidu různě lišilo a tady do toho vnášeli zmatek výrobci, že někteří to umožňovali, někteří ne. Mimochodem, dělal jsi po upgrade androidu tovární nastavení?

Tovární nastavení jsem ještě nezkoušel ale četl jsem že když se nainstaluje novej android tak po továrním nastavení tam zůstane. Prý se to musí nainstalovat přez počítač. Vyzkouším tu Operu. Moc děkuji za rady

Samořejmě, že zůstane ten android, co tam máš, protože ten původní není nikde v tabletu schovaný. Ale o to nejde, jde o to, že v novém androidu je spousta funkcí řešena interně jinak, než v tom starém, takže pokud se dělá upgrade na novou verzi, je vhodné vždycky udělat tovární nastavení, aby se všechny konfigurace nastavily do výchozích hodnot pro novou verzi. Bez toho se stává, že spousta funkcí vykazuje nějaké neobvyklé chování a chyby. Takže začni tím továrním nastavením. A když to nepomůže, tak můžeš hledat způsob, jak se vrátit ke staršímu androidu. I když to taky není řešení, protože v Androidu 4.4 už ti spousta novějších aplikací nebude fungovat.

Díky moc za radu