» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde zapnout pc(vypadá to na windows chybu)

Dneska mi po sobě 3x spadl PC (nestává se to) po poslední restartu se ale PC rozhodl ze semnou vyje*e a nenechá me dopsat řeč. Když crashnul nechal jsem ho cca 5/6min a pak jsem ho zapl,mám W10 takže se mi objevilo to nové logo a Windows se klasicky začal načítat, když se načetl tak monitor jakoby problikl a nenačítá obraz dál, zkusil jsem ho restartovat tak 20000x ale nic, PC není starý ani výkonově špatný (middle class..) zkoušel jsem z něj vysát prach a kontroloval jsem snad každej kabel, hodil do továrního nastavení... nevíte co s tím ? Díky moc

Odpovědi na otázku

Live linux

....nahradí ranu kladivom.

Tak zaprvé, příště v popisu vynech emoce a naopak přidej více relevantních informací. Nějak jsem nepochopil, jestli jsi vysával prach před nebo po problému. Zadruhé, zkus nabootovat do nouzového režimu. Navrhovaný nabootování live distribuce (čehokoliv) je docela dobrý nápad pro test funkčnosti HW. Až toto provedeš, uvidíme dál.PrasatkoPee

Po té co jsi to zběsile 20000x vypnul a zapnul bych řekl, že to už můžeš celé vyhodit. Jinak si někde pořiď na DVD nebo flashce live distro Linuxu (třeba Lubuntu, Mint a tak...) a nabootuj z něj. Můžeš na tom jet klidně celý den aniž bys musel systém instalovat a jelikož to má vestavěný LibreOffice, tak si klidně můžeš dopsat tu řeč. Pokud ti to nespadne, pak je chyba ve Windows, jinak to může být v HW.