Nejde zapnout Pc

Ahoj,
při surfování se najednou vypnul počítač (bez nějakých kouřových či smrdutých efektů) a už nejde zapnout.
Dioda napájení na základní desce svítí, ale po stisku power on tlačítka není žádná odezva.

Je to určitě závada zdroje?

Dík
(případné návrhy na nový cca 350W zdroj asi nebudou na škodu, ale pohledám i jinde)

Odpovědi na otázku

Kouřit ani smrdět to nemusí aby se to přehřívalo. Tudíž uděláš to co jiní před tebou. (Divné, že se to nikomu ještě nestalo co?)

1.) Úplně odpoj napájecí kabel k PC od elektřiny na 1 minutu.
2.) Zkontroluj teplotu.
3.) Vizuálně zkontroluj kondenzátory za základní desce jestli nejsou nafouklé nebo zkorodované.
4.) Pokud jsi zdatnější vyluxuj velice opatrně ten bordel z bedny.

Vzhledem k tomu, že jsi nenapsal jaký hardware máš, tak to bude nejšpíš vadný napájecí zdroj (pokud to nebude něco z toho co jsem psal). Eventuálně to může být i základní deska.

Mně se stalo uplně to stejné. Myslel, jsem že odešel zdroj (na desce jsem neměl žádné diody) takže jsem koupil zdroj nový, ale to stejné, počítač na zmáčknutí power tlačítka vůbec neragoval. Nakonec to byla špatná grafika.

Nafouknuté kondenzátory (či jiná nenadálá závada) může být jak na desce, tak na zdroji, tak na grafice, ale také někde úplně jinde. S minimem poskytnutých informací lze ale poskytnout radu ohledně nejčastějších závad - a to bývají nejčastěji nafouknuté kondenzátory na desce, nebo ve zdroji. Ale ani nejlepší věštec neurčí, jestli v tomto konkrétním případě to není něco jiného.