» Poradna » Notebooky

Nejde zapnout notebook

Dobrý den potřebuju pomoc s notebookemVčera jsem notebook vypnul stejně jako vždy ale když jsem se ho pokusil dnes zapnout tak nic připojil jsem tedy nabíječku jestli není náhodou vybití ale notebook nereaguje vždy se hned rozsvítí zelená ledka se znakem napájení a potom změní barvu na oranžovou přestane svítit a naposled se rozsvítí oranžové a pak se už nic neděje a když se pokusím kliknout na tlačítko na zapnutí notebooku tak nereaguje předem děkuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

Totálně vybitý.Vadná bateie? Nefungující adaprtér?

.. a samý překlep

vytiahni bateriu, skus zapnut bez nej (s adapterom samozrejme) a ak to nepojde servis.

Někde může být špatný kontakt, jednou se mi vybil notas bo mi při úklidu vytáhli zástrčku ze zásuvky a vrátili jí tam jen tak navolno. Každopádně na ntb by měla svítit kontrolka dobíjení/baterie i při vypnutém NTB pokud je zapojen zdroj, také zdroje mívají občas kontrolní ledku.

Overiť a skúsiť:A) Bet akumulátora len na adaptér - spustí sa? Ak áno - adaptér je OK, ale akumulátor je KO.B) Je tu aj možnosť, že akumulátor je síce OK, ale napájací blok v NB (teda obvod, ktorý riadi nabíjanie a kontrolu stavu akumulátora) je zblbnutý (píšeš, že LED sa rozsvieti, zmení farbu a zhasne - to je práve príznak toho).Takže - vybrať akumulátor, podpoiť od siete (bez adaptéra) a PODRŽAŤ na cca 60-90s tlačidlo napájania (trvale). Potom skúsiť - akumulátor vložiť, pripojiť adaptér, do siete. A sledovať, ako sa bude chovať. Ak sa LED rozsvieti a nezhasne - vyhrali. Potom len počkať aspoň 30 min., aby akumulátor dosiahol aspoň kapacitu 10% a skúsiť spustiť NB.Ak však ani toto nepomôže - tak potom servis, lebo môže byť chyba v AKB, alebo práve ten napájací blok v NB

Zkus jiní napájecí kabel

1. Odpoj nabíječku od elektřiny2. Připoj zpět k notebooku3. Podrž levý spodní ctr + tlačítko, kterým spouštít notebook 10sec. 4. pokud se nezapne, skoč s notebookem do servisu, muže se jednat o poškozenou zakl. desku

spouštíš**

Ahoj,
Co je tohle sakra za trik? :)
Měl jsem ve stejném stavu svůj notebook, který po standartním vypnutí druhý den ráno nešel zapnout, nesvítilo vůbec nic, vyndání nabíječky a zapojení zpět nepomohlo, nabíječka měla správné napětí. Jednoduše mrtvý notebook.
Udělal jsem krok po kroku tento tvůj postup, a notebook naběhl a zdá se, že funguje opět normálně.
Šlo by mi vysvětlit v čem byl problém? Chtěl bych se něčemu naučit a vědět o co šlo.
Díky Petr

Je to neskutečné, moc díky za radu, i pro mne tato “akce “ fungovala .. po 3 dnech stresu co se skoro novým notasem s cernou obrazovkou a nespoctem manipulaci s kabelem, adapterem .. děkuji moc!!

Dobrý den nejde mi nastartovat notebook je v nabíječe a obrazovka běží ale neobjeví se mi tam okénko na přihlášení co mám dělat