» Poradna » Notebooky

Nejde žádný Harddisk ani Flashdisk

Dobrý den, věc se má tak, když zapojím externí harddisk do notebooku tak se nezobrazí v tomto počítači ani ve správci disků, jako kdybych nic nezapojil, zobrazí se až když ho opakovaně odpojím a zapojím, pak funguje normálně, dokud ho zase neodpojím nebo do něj nedrbnu (pak to musím udělat znovu. Zkoušel jsem jiný externí haddisk a flash disk i jiné usb porty ale dělalo to samé. Nedávno jsem tedy zkusil i jiný pc (protože druhý harddisk nešel ani když jsem ho odpojoval a zapojoval), jeden harddisk se načetl normálně ale ten druhý nešel ani tady, opět se nezobrazil ve správci disků ale po chvíly se zobrazil ve správci disků jenže to hlásilo že není inicializovaný, a inicializovat nešel, asi po 10 minutách se najednou zobrazil v tomto počítači ale nešli do něj vkládat soubory, hlásilo to nějaký ochranný režim, tak jsem ho přepnul na offline a následně na online a šel normálně i po odpojení a zapojení (až na notebook tam to zůstalo při starém. Tím jsem zjistil že problém není v discích ale v notebooku. Připadá mi to jako by ten notebook ty disky ničil a po zapojení do jiného počítače se zase nějak opravily. Nevím co s tím mám dělat, aby šli normálně na mém notebooku, proto se obracím na vás.Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Odpovědi se zřejmě nedočkám, možná jsem měl dotaz trochu víc zestručnit aby měl více ohlasů. No nic, pokusím se to tedy přešit nějak sám.

Udelejte si instalacku na USB windows/nejaky linux (ubuntu treba)skuste s ni nabootovatmozno blby dotaz nemate vyple USB porty v Biosu ?

zkuste profouknout USB porty, zda tam nemate nejaky binec - kancelarskou sponku apod

Mechanický problém. Častým používáním vyšuchlané konektory. Proto to někdy jde, jindy né.

Omlouvám se že píšu až teď, nedoufal jsem že se ještě někdo ozve, co se týče odpovědí tak si nemyslím že za to můžou usb porty, na notebooku mám 3 je nepravděpodobný že by byly nefunkční všechny 3 ve stejný čas, navíc když zapojím harddisk tak se sice nezobrazí ale točí se a svítí kontrolka a co se týče ostatních zařízení která se zapojují do usb jako např. bezdrátový ovladač, externí mechanika(vypalovačka), myš, klávesnice nebo telefon tak ty fungují normálně.Problém bude v softwaru, jen nevím jaký.

Pokud disk / fleška blbne i po připojení k jinému PC, je nejspíš vadná. Zkus je zformátovat na tom jiném PC (pokud to pujde) a znovu zkus připojit k tvému. Ext. HDD jsou náročnější na napájení a nemusí fungovat ve všech USB portech. Řeší se to pak např. tzv. Y kabelem, který má 2 koncovky USB pro silnější napájení.