» Poradna » Notebooky

Nejde windows

dobrý den, nám celkem velký problém nedávno jsem dal svůj počítač do továrního nastavení a dal jsem vymazat vše.Všechno probíhalo normálně ale poté co jsem počítač spoustěl tak se mi tam neustále ukazuje “Windows není nainstalovaný kliknite na Ok” a že se počítač restartuje ale nic se neděje

Odpovědi na otázku

Asi se to vše opravdu vymazalo Jaks to "dával do továrního nastavení" ???

no normálně jsem dal obnovení-tovární nastavení- a odstranit vše

Urobilo presne to, čo si chcel. Odstránilo všetko a máš len holý PC bez OS.

jak stáhnu zpátky Os?

Zpátky nestáhneš. Nemáš ako. Na inom PC si vyhľadaj (alebo si odniekiaľ zozeň) ištalačný súbor Windows a musíš NAINŠTALOVAŤ ho do PC.Ale podľa toho, ako sa tu pýtaš - daj to urobiť niekomu, kto sa v tom VYZNÁ!

Disky se prodávají bez OS = máš "tovární nastavení" ...

co to znamená?

Znamená, že tovární nastavení počítače je blbost. Počítač není smartphone a takto se to nedělá. Pokud chceš "čistý" počítač, tak musíš provést čistou instalaci Windows.

ehm jak ju provedu?

Zítra odneseš do servisu.

Vzhledem k úrovni dotazu, zaneseš to do servisu nebo pozveš nějakého kamaráda, který má základní znalosti o PC.

A co takhle použít Google?

Nechápem tých BFU, ktorí dávajú desktop PC do "továrneho nastavenia" U takýchto také niečo NEEXISTUJE!Toto "existuje" len u NB, ktoré majú PREDINŠTALOVANÝ OS a je potrebné ho len aktivovať. Na to majú vyčlenený skrytý oddiel s komplet inštalačkou (a samozrejme aj so všetkým bloatware). U stolného PC nič také neexistuje - továrne nastavenie znamená KOMPLET čistú inštaláciu OS - no a ty NEMÁŠ v PC NIČ nainštalované - žiadny OS. Takže si pozháňaj inštalačku a nainštaluj poriadne svoje Windows späť.

Ano, ale já mám notebook

ok. Tovarenske nastavenie windows10 (aby sme nenotebookovali a nepocitacovali) nefunguje. Niekedy funguje, niekedy nefunguje, preto ti kazdy kto s tym robi napise, ze tovarenske nastavenie je blbost. Ak chces mat cisty OS, potrebujes instalacne medium a cistu instalaciu. Pre ludi ako si Ty vymysleli pc servis, kde ludia ako napr. ja ti to za poplatok spravime. Takze zajtra hura do tvojho oblubeneho servisu.

a kolik to bude stát? a bude to na počkání

to sa ani nemozes pytat vazne, spytaj sa v tom servise. A na pockanie asi tiez tazko

Pokiaľ si neprešiel "upgrade" z nižšej verzie Win na vyššiu (W7,8,8.1 > W10), alebo si sa "nehrabal" v diskoch s nejakými čisteniami - tak v návode tvojho tajného NB je aj popísaný spôsob, ako sa dostať do "továrenského" nastavenia - teda preinštalovať NB systémom so všetkým tým smetím....

jo děkuji ja mám právě lenovo yoga

To je jako říct že máte Škoda Octavia.

Nemůžete mi tady dát nějaký návod prosím ?

moze, ale bolo by ti to zbytocne, lebo to aj tak nevies spravit.https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... tam mas "Stahnout nastroj" tak ho stiahni, urob bootovacie dvd alebo USB kluc, nabootuj PC, urob cistu instalaciu, updatuj OS, nainstaluj svoje oblubene aplikacie a pouzivaj.

jo to chápu, jenomže když počítač zapínám tak se asi v polovině zapínání ukáže to windows není atd.. takže když zapojím flashku tak mi tam nenazkočí takový to okínko že je připojen flash disk

Při startu musíš zapnout bios / euefi, kde musíš zvolit bootování z USBhttps://www.youtube.com/watch

Viackrát to bolo poradené - DAJ TO UROBIŤ NIEKOMU, KTO SA V TOM VYZNÁ!

Prečo nemáš zálohu?

NB mívají skutečnou "Obnovu do továrního nastavení". To se spouští podle popisu v manuálu, ne z Windows (někdy speciálním tlačítkem, někdy nějakou kombinací). Pokud ale byl udělaný nějaký Upgrade, už to nemusí fungovat.

Však to bolo do továrneho nastavenia . Myslíte , že váš PC vyrobili niekde v továrni MS - Windows ?