» Poradna » Notebooky

Nejde Wifi

Zdravím, vlastním NTB.Doma mi na něm jede wofo normálně. Ale když přijdu k rodičům, na wifi se připojím, ale mám tam oranžovy vykricnik a po opravě to píše "adaptér wifi nemá platnou konfiguraci protokolu IP."Na.jinych zařízení wifi jede, v čem je problém?

Odpovědi na otázku

V notebooku

Super, co zkusit být trochu konkrétnější a pomoci?

Zřejmě máš v notebooku nastavenou ručně přidělenou statickou IP adresu, která je přidělena tvým domácím routerem + k tomu ruční nastavení nastavení v Počítači/Notebooku -> Protocol IP verze 4(TCP/ IPv4)Takže zobrazit vlastnosti připojení Protocol IP verze 4(TCP/ IPv4) / Vlastnosti -> zaškrtnout volbu: - "Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky" - "Získat adresu serveru DNS automaticky"

Díky za odpověď, jen bohužel tak to už všechno nastavené mám..

1. Smázni všechny uložené sítě2. Smázni všechny vytvořené profily -> Regedit HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles 3. Opětovně se připoj k Wifi -> klepni na název sítě Wifi u rodičů, zadej heslo..

Po smáznutí profilů proveď restart notebooku

Bohužel, stále vykricnik :(

Přeinstaluj síťové ovladače..Ostatní zařízení, které jsou připojeny k Wifi u rodičů, fungují..???Jde o Windows 10..??? Odstranil jsi i tu vytvořenou síť Wifi u rodičů.. a nově ses pokusil do sítě připojit..???Proveď reset sítě..

Když klepneš na ikonu síťě + odstranit potíže.. Jaká zpráva se ti zobrazí..???

Zkus toto https://www.tp-link.com/cz/support/faq/96/Jsi si jisty ze nema danna sit fitrovani dle mac adres?Jaky ma rozsah adres ma DHCP server?

Vyhodí mi to tento errorhttps://ibb.co/rwZ2JyX

Máš přístup do routeru u rodičů..???Neodpověděl jsi na dotaz, zdali jiné zařízení v té wifi síti u rodičů funguje bez problémů .. A jestliže ano, o jaké zařízení konkrétně jde..???Vypadá to na problém DHCP serveru, jeho nastavení v routeru.. Takže o jaký router jde a zdali je k němu přístup, do jeho nastavení? Nebo napiš, jakým způsobem mají zavedený net rodiče od poskytovatele internetu.. Pokud je router rodičů, lze provést reset a nově jej nastavit..

Jen mě napadá, že by mohl mít router u rodičů omezený rozsah DHCP serveru.. Tudíž není volná žádná další IP adresa k přidělení pro dalšího zařízení do sítě.. No, někdo to tak může mít nastavené..