Nejde wifi driver v ubuntu (ALE.....)

Zdravím bando,mám na vás dotaz, vlastním notebook (Acer Aspire 3690) na, kterém mám místo Windiwos XP Ubuntu jak už titulek sám napovídá nejde wifi. Lan je jasný vložím a net jede . update jsem provedl a bez výsledku. Zkoušel jsem ovladač nainstalovat manuálně přes terminál (jenže) ve chvíli kdy hodím příkaz SUDO tak to chce heslo správce a tady nastává další ALE když zadávám heslo nic to nepíše kurzor jenom bliká nevíte kde je problém díky jo jinak důležitá informace jedná se o wifi driver Broadcom.

Odpovědi na otázku

Ono to píše, jen to nejde vidět (je to místo teček)

Vyřešeno díky

To ze pri zadavani hesla nejde nic videt je standardni funkce linuxu a nekterych dalsich OS. Co se tyce driveru, tak mam pc s windows 10 a k nemu realtek wifi, vis co za driver potrebuji? Ne? A proc ne? Protoze jsem nerekl model stejne jako ty.

V nastaveniach systemu je polozka dodatocne ovladace, najprv pozri tam ci ti dajake neponuka az potom instaluj z inych stranok. Samozrejme pri tej kontrole musis mat funkcny net cez LAN.Je to preto ze niektori HW ma neslobodne ovladace ktore nemozu byt zahrnute v instalatore a musis si ich stiahnut/nainstalovat dadatocne ty.Co sa tyka hesla, plati to co pisu ostatny. Heslo sa pise ale nezobrazuje, je to pre bezpecnost aby sa nedala odsledovat ani dlzka hesla.

pokud ti funguje připojení přes kabel (případně jde místo wifi modemu použít Android telefon přes usb kabel), tak se podívej, zda ten Broadcom ovladač není v repozitáři - nevím, co má klasické ubuntu za správce balíčků, ale pohledej v "nabídce Start" a něco tam bude.Jo, na ten Aspire bych doporučil spíš nějakou odlehčenou variantu *buntu - sám používám na starší stroje aktuální Lubuntu.