» Poradna » Mobily

Nejde volat, sms a síť ano

Dobrý den,, prosím o radu. Od neděle mi blbne Samsung galaxy s4 mini, nemůžu volat a nikdo se mi nedovolá. Tovární nastavení ani hard reset nepomohl, po přehrání firmware na CM 13 jsem zjistil, že sms a internet jedou v pořádku. Máte někdo nápad cim by to mohlo být? V jiném telefonu jde sim normálně.

Odpovědi na otázku

Vzhledem, že laboruješ si tam něco přepsal.Možná i IMEI. Porovnej ho s krabicí.Nebo EFS soubory (Encryting File System) jsou asi poškozené.Zkusit se vrátit k původnímu firmware přes Kies.

V originální ROMce mi nešlo nic, teď jsou aspoň ty sms a internet. IMEI jsem kontroloval, to je stejný jako pod baterkou. Pokud se snažím dovolat z druhého telefonu, jsem nedostupný, na mým telefonu mi vypadne signál, napíše že sít není k dispozici a musím jí ručne nahodit. Pak mi hned příjde SMS o nepřijatým hovoru.

Tak zkouším Kies, ale bohužel kies 2.6 se nepřipojí a kies 3 píše, že zařízení nepodporuje. S laborováním jsem začal až po dnou dnech nefunkčnosti, zkoušením restartování telefonu a zkoušením SIM jinde. Před tím než telefon začal blbnout jsem neinstaloval žádnou aplikaci ani žádnou aktualizaci - prostě začal vypadávat postupně v sobotu, kdy sem byl už večer nedostupný, ale pak jsem se dovolal, v neděli dopoledne jsem normálně volal a odpoledne jsem měl problém odeslat SMS, ale po čase odešla.Po restartu do továrního už sem ani sms neodeslal ani nepříjal, po hard resetu to samý. Po nahrány CM 13, android 6.0.1 my začali jít sms a lte připojení.